Uber آماده می شود مجددا خودروهای خودران خود را آزمایش نماید

Uber  آماده می شود مجددا خودروهای خودران خود را آزمایش نماید
تاریخ انتشار : به روز رسانی : 1397/08/21

Uber می گوید دوباره آماده است که خودروهای خودران را آزمایش نماید

هفت ماه پس از یک تصادف مرگبار در آریزونای آمریکا، که یک پای آن یک خودروی خودران بود، حالا Uber (شرکت بین المللی تاکسی آنلاین) می گوید آماده است که خودروهای خودران خودش را آماده و آزمایش نماید.

این شرکت یک گزارش جدید در موضوع امنیت خودروهایش منتشر کرده است و در آن از شرکت ملی مدیریت امنیت ترافیک اتوبان های آمریکا خواسته است که خودروهای آن شرکت را در خیابان های عمومی در پنسیلوانیا آزمایش نماید.

در این گزارش، Uber مجموعه ای از تغییرات جدی امنیتی پس از تصادف مرگبار ماه مارس 2018 را تشریح می کند. این شرکت می گوید می خواهد دو نفر اپراتور واقعی در هر خودروی خودران بنشاند، یک نفر در صندلی راننده و نفر دیگر در صندلی کنار راننده.

دارا خسروشاهی ، مدیرعامل شرکت Uber می گوید: " ما عمیقا از حادثه تصادف ماه مارچ گذشته در آریزونا متاسفیم و در ماه های پس از آن، مجموعه ای از مطالعات گسترده انجام داده ایم و تمامی رویکرد های امنیتی، توسعه سیستم و فرهنگی را بازبینی کرده ایم."

اگر با این درخواست شرکت Uber موافقت گردد این اولین بار پس از حادثه مرگبار ماه مارس خواهد بود که این شرکت قادر است خودروهای خودران خود را در خیابان های عمومی مورد آزمون قرار دهد. البته این شرکت پیش تر اجازه آزمایش خودروهای خودرانش در خیابان های پیتزبرگ را به دست آورده بود اما این مجوز فقط برای آزمایش تحت شرایط غیراتوماتیک داده شده بود، یعنی همانند رانندگی کردن با سایر خودروهای معمولی. آن تصادف مشهور که در آریزونا روی داد، نگرانی ها در مورد قابل اعتماد بودن خودروهای خودران Uber را بسیار افزایش داد.

محققان دریافتند سیستم آن خودرو با وجود اینکه سنسورها عابر پیاده را شناسایی کرده بودند، هیچ گونه هشداری در خصوص وجود عابرپیاده در خیابان به راننده نداده بودند و خودرو پس از شناسایی آن دختر هرگز ترمز نگرفت و از سرعت خود نکاست. حتی بعدها معلوم گردید آن راننده که قرار بود خیابان پیش روی خودروی خودران را  نظاره کند، هنگام تصادف در حال تماشای یک برنامه تلویزیونی بوده است.

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
تعداد امتیاز کاربران به هر رتبه
1
2
3
4
5
امتیاز: 5
مجموع آرا: 1

درباره نویسنده


تعداد کل مقالات: 4
تعداد کل نظرات : 0
تعداد کل آرا: 10
تعداد کل بازدیدها: 2920

نظرات کاربران

*