90 درصد از نمکهای خوراکی سر سفره حاوی میکروپلاست

90 درصد از نمکهای خوراکی سر سفره حاوی میکروپلاست
تاریخ انتشار : به روز رسانی : 1397/08/01

بار بعدی که خواستید نمک را برداشته و بر روی غذای خود بریزید دوباره فکر کنید. این به این دلیل است که نمک زیاد می تواند ناسالم باشد، در عین حال به نظر می رسد تحقیقات انجام شده توسط محققان در کره جنوبی و Greenpeace East Asia نشان داده اند که نگرانی 90 درصدی در مورد نمک به این دلیل است که نمک سفره حاوی میکروپلاست است.

محققان 39 برند نمک را آزمایش کرده اند و دریافتند که 36 عدد از این برندها شامل میکروپلاست هستند. مارک های آزمایش شده از سراسر جهان بوده و باید دانست که سه علامت تجاری که میکروپلاستی را نداشتند از تایوان، چین و فرانسه در این آزمایش مورد بررسی قرار گرفته اند. این تحقیق همچنین نشان داد که علامت های تجاری که از آسیا دراین آزمایش بوده اند دارای مقادیر بالاتری از میکروپلاست در آنها هستند.

این تحقیق همچنین نشان می دهد که بزرگسالان سالانه حدود 2،000 میکرو پلاسمایی را از طریق نمک مصرف می کنند. در حال حاضر ایده مصرف هر چیز پلاستیکی بسیار بد است، اما جالب این است که تا به امروز دانشمندان هنوز نتوانسته اند به طور دقیق تعیین کنند که چگونه میکرو پلاسماهای مضر میتوانند به انسان آسیب برسند، اگرچه مطالعات مربوط به موش نشان داده اند که می توانند برای بدن ما مناسب نباشند.

به گفته پروفسور سونگ کیو کیم، یکی از نویسندگان این مطالعه، "یافته های این پژوهش نشان می دهد که مصرف انسانی از میکروپلاستی از طریق محصولات دریایی به شدت به انتشار پلاستیک در یک منطقه خاص مرتبط است. برای محدود کردن تماس ما با میکروپلاستی، اقدامات پیشگیرانه مانند نظارت بر تخلیه زیست محیطی پلاستیک های نامناسب و مهمتر از همه، کاهش ضایعات پلاستیکی ضروری است. "

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
تعداد امتیاز کاربران به هر رتبه
1
2
3
4
5
امتیاز: 0
مجموع آرا: 0

درباره نویسنده


تعداد کل مقالات: 726
تعداد کل نظرات : 55
تعداد کل آرا: 953
تعداد کل بازدیدها: 776453

نظرات کاربران

*