9 عادت موثر برای زندگی بهتر و موفق تر

9 عادت موثر برای زندگی بهتر و موفق تر

وقتی امروز صبح از خواب بیدار شدید، اول از همه چه کاری کردید؟ آیا زیر دوش پریدید، ایمیلتان را چک کردید، یا از آشپزخانه یک دونات برداشتید؟ آیا دندانهایتان را قبل یا بعد از خشک کردن خودتان مسواک زدید؟ اول بندهای کفش راستتان را بستید یا چپ را؟ در حالی که از در میرفتید به بچه هایتان چه گفتید؟ از چه راهی به سمت محل کارتان رانندگی کردید؟ وقتی به میز کارتان رسیدید، به ایمیلهایتان رسیدگی کردید، با یک همکار گپ زدید یا بلافاصله شروع کردید به یادداشتبرداری؟ برای نهار سالاد خوردید یا همبرگر؟ وقتی به خانه رسیدید، کفشهای ورزشیتان را برای دویدن پوشیدید، یا برای خودتان نوشیدنی ریختید و شام را جلوی تلویزیون خوردید؟

آیا تاحالا کارهایی که روزانه انجام می دهید، را بررسی کرده اید؟ چقدر از زندگی شما تحت تاثیر عادت هاییی میباشد که از وجود آنها بی خبر هستید؟

برای یک روز خوب همراه با سرحالی ما به انرژی احتیاج داریم. سرحال بودن ُ به دور از خستگی و کمبود انرژی به مواردی همچون تغذیه،  خواب کافی و همچنین وضعیت جسمانی و روحی تان بستگی دارد. در این آموزش با 9 عادت بسیار موثر برای زندگی تان آشنا خواهید شد. همانطور که میدانید زندگی انسان ها را عادت های وی میسازند. با عمل کردن به این عادت ها تاثیرات مثبتی در زندگی تان خواهید داشت.

 

 

9 عادت موثری که با انجام دادن آنها، زندگی بهتری خواهیم داشت.

1. سحر خیز بودن. صبح زود از خواب بلند شوید و ورزش کنید یا مدیتشن انجام دهید و یا صبحانه بخورید. میتوانید بعد از بیدار شدنتان حرکت های کششی انجام دهید و یا دویدن صبحگاهی داشته باشید.

• به یاد داشته باشد که برای رسیدن به هدف زود بیدار شدن باید هر روز 5 دقیقه زودتر از خواب بلند شوید تا بدنتان با تغییرات ُ خودش را سازگار کند.

 

9 عادت موثری که با انجام دادن آنها، زندگی بهتری خواهیم داشت.

2. یک صبحانه خوب بخورید. یک صبحانه خوب انرژی شما را برای شروع یک روز خوب تامین میکند. صبحانه شما میتواند از 25 درصد پروتئین( تخم مرغ، مقداری کره و ماست)- 25 درصد کربوهیدرات(پن کیک، غلات)-50 درصد سبزیجات یا میوه(موز ، یا بلوبری و دیگر میوه ها) تشکیل شود.

 

 

9 عادت موثری که با انجام دادن آنها، زندگی بهتری خواهیم داشت.

3. در طول روز به مقدار کافی آب بنوشید.  نوشیدن آب کافی میتواند نیاز هیدراته بدنتان را تامین کند. چون بیشتر از 65درصد بدن انسان را آب تشکیل میدهد، به همین دلیل آب نقش اساسی در بدن ایفا میکند.

 

• روزتان را با آب ولرم همراه آب لیمو شروع کنید. این نوشیدنی برای گوارش و هضم غذا بسیار مفید میباشد.

• سعی کنید بر روی میز کارتان یک بطری آب داشته باشید.

 

 

9 عادت موثری که با انجام دادن آنها، زندگی بهتری خواهیم داشت.

4. بلند شده و راه بروید. بدن های ما انسان های برای کم تحرکی طراحی نشده اند، و تحقیقات دانشمندان ثابت کرده است که یک پیاده روی کوتاه در اداره میتواند تاثیرات مثبتی بر روی عملکرد عروق خونی و ماهیچه ها داشته باشد.

• سعی کنید از صندلی های چرخ دار استفاده کرده و تحرک داشته باشیبد. هر نیم ساعت از جایتان بلند شده، و کمی قدم بزنید.

 

9 عادت موثری که با انجام دادن آنها، زندگی بهتری خواهیم داشت.

5. خودتان ناهار درست کنید. اگر میتوانید، خودتان سعی کنید که ناهارتان را در خانه درست کنید، بنابراین میتوانید مواد تشکیل دهنده ناهار را نیز خودتان انتخاب کنید.

• از مواد تشکیل دهنده کم کالری مانند کلم بروکلی و برنج قهوه ای(سبوس دار) استفاده کنید، ولی به یاد داشته باشید نباید در خوردن زیاده روی کنید.

•همیشه اسنک همراه تان داشته باشید. مانند آجیل ها و یا هویج و ....

 

9 عادت موثری که با انجام دادن آنها، زندگی بهتری خواهیم داشت.

6. فعالیت های انرژی زا انجام دهید. ورزش در نیمه روز میتواند به شما در افزایش انرژی و کاهش دادن استرس کمک به سزایی کند.

 

کشش پا. بر روی یک صندلی نشسته و پای راستتان را بلند کرده و مانند تصویر مچ پایتان را گرفته و به طرف داخل بکشید، تا کششی در ناحیه خارجی پایتان احساس کنید، به مدت 10 ثانیه در این وضعیت بمانید، برای دیگر پایتان نیز این عمل را تکرار کنید.

 

کشش سینه. بر روی صندلی نشسته و دست هایتان را از هم باز کنید تا وقتی که کششی در ناحیه سینه تان احساس میکنید، برای چند ثانیه در این وضعیت باقی بمانید، و سپس این عمل را دوباره تکرار کنید.

 

9 عادت موثری که با انجام دادن آنها، زندگی بهتری خواهیم داشت.

7. برای رفت و آمدتان از دوچرخه یا پیاده روی استفاده کنید. زمانهایی که برای رفت و آمد دارید را پیاده روی کنید تا وضعیت روانی و فیزیکی تان  نیز بهبود پیدا کند.

• اگر قبلا برای رسیدن به خانه تان، از اتوبوس و یا مترو و یا تاکسی استفاده میکردید، اینبار پیاده به خانه تان بروید.

• اگر میخواهید به خرید یا ایستگاه بروید، از دوچرخه استفاده کنید و یا پیاده این مسیر  را طی کنید.

 

 

9 عادت موثری که با انجام دادن آنها، زندگی بهتری خواهیم داشت.

8. به موقع غذا بخورید. دیر غذا خوردن میتوانید تاثیر بزرگی بر روی خوابتان داشته باشد.

 

• شام تان را 3 ساعت قبل از اینکه به تختخواب بروید، بخورید.

• کربوهیدرات و اسنک های پیچیده بخورید. مانند تکه ای نان سبوس دار، یا ذرت بوداده، و یا قبل از خواب اگر احساس گرسنگی میکنید، میوه میل کنید.

 

 9 عادت موثری که با انجام دادن آنها، زندگی بهتری خواهیم داشت.

9. بدنتان را برای یک خواب خوب آماده کنید. عملکردتان و خلق و خوی تان در طول روز تا حدی به خوابتان بستگی دارد. یک خواب عمیق و خوب میتوانید شما را سالم نگهداشته و روز خوبی هرماه با انرژی را برایتان رقم بزند.

• سعی کنید قبل از خواب یک دوش آب گرم بگیرید. ثابت شده است که دوش آب گرم باعث آرام شدن ماهیچه های بدن شده و شما را برای یک خواب راحت و خوب آماده میکند.

 

• سی دقیقه قبل از خواب باید وسایل الکترونیکی تان مانند لپ تاپ ، موبایل ، تلویزیون و ... را خاموش کنید.

• فعالیت های با شدت کم انجام دهید. میتوانید حرکت پل را انجام دهید و یا مانند تصویر پاهایتان را به دیوار تکیه دهید.

 

 

 

انطباق دادن خودتان با این عادت های سالم، میتوانید برایتان سلامتی و روز ی پر انرژی همراه با انگیزه را برایتان فراهم کند. اگر قبلا از بی خوابی و نخوردن صبحانه و دیگر عادت های مضر رنج میبرده اید، وقت آن رسیده است که با جایگزینی عادت های خوب، زندگی تان را سالم تر کنید. در روز های اول تغییر هر عادتی، شاید برایتان کمی سخت به نظر برسد اما به مرور زمان، بدن انسان با شرایط خود را سازگار کرده، و خواهید دید که به راحتی عادت خوبی را در خود نهادینه کرده اید. پس از عادت های بالا، یکی را انتخاب کرده و  سعی کنید که آن را در خودتان نهادینه کرده، و به مروور زمان عادت های دیگر را نیز در زندگی تان پیاده سازی کنید، تا زندگی سالم تری داشته باشید.

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 5
sigmaمجموع آرا: 1

ایشان مولف مقالات علمی سایت چگانه هستند.

تعداد کل مقالات: 120
تعداد کل نظرات : 72
تعداد کل آرا: 499
تعداد کل بازدیدها: 77921


نظرات کاربران


(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)