8 عادت مفید و موثر ثروتمندترین افراد جهان

8 عادت مفید و موثر ثروتمندترین افراد جهان

 شاید کمتر کسی را بتوان یافت که رویای ثروتمند شدن را در ذهنش نداشته باشد، اما ثروتمند شدن بجز اینکه به میزان درآمد شما بستگی داشته باشد به عادت های روزانه تان نیز بستگی دارد. شاید شغلی با درآمد خوبی داشته باشید، اما مادامی که شما توانایی مدیریت هزینه هایتان و همچنین ایجاد عادت های مناسب را در خودتان نداشته باشید، به سختی ثروتمند خواهید شد. در این مقاله میخواهیم به بررسی 8 عادت ابرثروتمندان دنیا بپردازیم، عادت هایی که شاید برای مردم غیر ثروتمند عادی به نظر نرسند.

 

 

 8 عادت با صرفه ابر ثروتمندان

• پایین تر از توقع تان زندگی کنید. مارک زاکربرگ موسس فیسبوک که ثروتی بالغ بر 30 میلیارد یورو دارد، زندگی خیلی ساده ای دارد. وی هنوز هم ماشین 20 هزار یورویی خود را می راند و همیشه تی شرت خاکستری رنگ و شلوار جین میپوشد. وی یکی از ابرثروتمندان میباشد که خیلی اهل زندگی لاکچری و ماشین های زرق و برق دار نیست.

 

8 عادت با صرفه ابر ثروتمندان

• یک خانه متوسط انتخاب کنید. وارن بافت یکی از ابرثروتمندان دنیا که فعال بورسی میباشد ، ثروتی به میزان 41.8 میلیارد یورو دارد. وی هنوز هم خانه ای را که در 50 سالگی به قیمت 21 هزرا یورو خریده بود، دارد و در آن زندگی میکند. وی اهل زندگی لاکچری نبوده و اعتقاد دارد باید چیزی را بخرید که به آن احتیاج دارید.

 

8 عادت با صرفه ابر ثروتمندان

• کلاس داشتن را باید فراموش کنید.  ازم پریمج ابرثروتمندی با ثروت بالغ بر 10.1 میلیارد یورو، عقیده دارد به هیچ وجه نباید فقط بخاطر اینکه بعضی هتل ها کلاس بیشتری دارند و 5 ستاره میباشند آنها را انتخاب کنید. وی همیشه هتل های سه ستاره را انتخاب میکند، تا پول بیشتری صرفه جویی کند.  در جشن عروسی پسرش از بشقاب های کاغذی برای پذیرایی مهمان ها استفاده کرده بود.

 

8 عادت با صرفه ابر ثروتمندان

• همیشه دنبال راه های میانبر باشید. بیانسه خواننده مطرح پاپ آمریکایی که ثروتی بالغ بر 308 میلیون یورو دارد. وی خواننده، طراح مد لباس میباشد. بجای اینکه زیورآلات گران قیمت بخرد، سعی میکند زیورآلاتی را که خود طراحی کرده است بعنوان هدیه به دوستان خود بدهد. و همچنین با فروش آنها به درآمدی نیز برسد.

 

8 عادت با صرفه ابر ثروتمندان

• دو شغل داشته باشید، درآمد یکی از آنها را پس انداز کنید. جی لنو(مجری تلویزیون) از بچگی در کاوراش ماشین و فست فود کار میکرد. همیشه درآمد یکی از شغل هایش را پس انداز میکرد. او این عادت خود را تا امرو که که میلیونر میباشد و کمدین و مجری تلویزیون میباشد ادامه داده است. ثروت وی بالغ بر 238 میلیون یورو میباشد.

 

8 عادت با صرفه ابر ثروتمندان

• لیستی برای موادغذایی که میخواهید، تهیه کنید. تی. بون پیکنز مدیرعامل نفت معتقد است برای جلوگیری از هزینه های بیهوده، همیشه باید قبل از تهیه مواد غذایی، لیستی از موادغذایی مورد نیاز مان را تهیه کنیم، تا فقط موادی که لازم داریم را بخریم. ثروت وی بالغ بر 1 میلیارد یورو تخمین زده میشود.

 

8 عادت با صرفه ابر ثروتمندان

• سعی کنید بدون همه چیز زندگی کنید. ایلان ماسک مدیر عامل شرکت فضایی Space  و Tesla قبل از میلیونر و بیلیونر شدن، سعی میکرد با حقوق روزانه یک دلار در روز زندگی کند ، تا ببیند میتواند بهترین بهره وری را با این یک دلار داشته باشد، به معنی دیگر او میخواست با استفاده از این روش، به خود بیاموزد که تا حد امکان از خرید وسایلی که نیاز ندارید بپرهیزید. ثروت وی بالغ بر 8.6 میلیارد یورو تخمین زده میشود.

 

8 عادت با صرفه ابر ثروتمندان

• فقط چیزی را بخرید که لازم دارید. استیو جابز نابغه دنیای کامپیوتر و مدیرعامل درگذشته اپل، اعتقاد دارد فقط باید چیزیکه نیاز دارید را بخرید. مثلا از کنار حراجی رد میشوید، که لباس های پاییزه خود را به حراج گذاشته اند، شما احساس میکنید چون لباس دلخواهتان قیمت کمتری دارد، باید آن را خریداری کنید. اما اگر واقع بین باشید، شما باید چیزی را بخرید که اکنون و امروز به آن احتیاج دارید. ثروت استیو جابز تا پایان عمر وی که در 2011 چشم از جهان فروبست، بالغ بر 4.5 میلیارد یورو تخمین زده شده است.

اگر میخواهید ثروتمند شوید، باید عادت های خودتان را بررسی کنید. اگر درآمد ماهیانه تان بالای 10 میلیون تومان نیز باشد، ولی درآمدتان را بیشتر به خرید وسایلی که احتیاج ندارید اختصاص دهید، در حقیقت مسیر ثروتمند شدن را نمی روید. مقاله مرتبط ارائه راه کارهایی مفید برای ثروتمندشدن نکات بهتری برای ثروتمند شدن در سنین جوانی به شما می آموزد.

منبع :  forbes

 

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 5
sigmaمجموع آرا: 4

ایشان مولف مقالات علمی سایت چگانه هستند.

تعداد کل مقالات: 127
تعداد کل نظرات : 92
تعداد کل آرا: 645
تعداد کل بازدیدها: 141384


نظرات کاربران


(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)