7 نکته در مورد روانشناسی جذب مشتری

7 نکته در مورد روانشناسی جذب مشتری

در دنیای تجاری امروز، رضایتمندی مشتری یکی از مهمترین نکات در هر کسب و کاری به حساب می آید. جذب مشتری نیازمند دانستن نکاتی است که بتوان با استفاده از آنها رضایتمندی مشتر ی را تامیین کرد. روانشناسی جذب مشتری و بدست آوردن مشتری وفادار از جمله نکاتی است که به صورت جدی باید به آن توجه داشت در این مطلب قصد داریم در مورد روانشناسی جذب مشتری بپردازیم.

چند نکته در مورد روانشناسی جذب مشتری وجود دارد:

  • پس از برزو مسئله و مشکل با مشتری، هرچه سریع تر آن را حل کنید. هیچ سازمان یا شرکتی نمی تواند بدون مشکل باشد. قطعا ممکن است مشکلاتی با مشتریان بوجود بیاید که در اسرع وقت باید آن ها را مرتفع کرد.
  • همیشه حالت برد برد بوجود بیاورید. در دنیای امروز معامله باید یک حالت برد برد داشته باشد. هیچگاه حالتی را بوجود نیاورید که مشتری احساس کند بازنده است.
  • همیشه حق با مشتری نیست، اما باید این مسئله را به مشتری تفهیم کرد. اغلب مشتریانی که خودشان دچار اشتباه شده اندف نمی خواهند اشتباه را بپذیرند. در این حالت وظیفه ی مسئول فروش است که وضعیت را به او تفهیم کند بدون اینکه دلخوری ایجاد شود. این یکی از اصول مشتری مداری است

7 نکته در مورد روانشناسی جذب مشتری

  • مشتری خواهان لذت است نه صرفا رضایت. تنها رضایتمندی مشتری، باعث ایجاد وفاداری او نمی شود، در کنار رضایتمندی، مشتری باید از محصول یا خدمات ارائه شده لذت ببرد. بنابراین دقت در ارائه محصول و خدمات مورد نظر مشتری بسیار مهم است.
  • سعی کنید به حرف های مشتری گوش کنید. دوره ای که شرکت ها و کارخانه ها محصول یا خدماتی را به مشتری تحمیل می کردند و یا آن ها را فریب می دادند گذشته است. باید به حرف های مشتری گوش کرد در غیر این صورت با ما خداحافظی خواهد کرد. باید نیاز مشتری را کامل درک کرد.
  • درباره کالا و خدمات دیدگاه مثبت داشته باشید. برای مثال کارکنان یک شرکت باید از محصولات و توایدات همان شرکت استفاده کنند. این کار ذهنیت مثبتی در مشتریان ایجاد می کند.
  • خود را جای مشتری بگذارید. این کار در ایجاد وفاداری در بین مشتریان بسیار موثر است. با این کار می تواند مشتری را درک کنید و ببینید او جه دیدگاهی نسبت به محصول یا خدمات شما دارد

 

 

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 5
sigmaمجموع آرا: 2

ایشان مولف مقالات علمی سایت چگانه هستند

تعداد کل مقالات: 609
تعداد کل نظرات : 594
تعداد کل آرا: 3995
تعداد کل بازدیدها: 650137


نظرات کاربران


(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)