7 درمان گیاهی و طبیعی برای ناباروری زنان

7 درمان گیاهی و طبیعی برای ناباروری زنان

اختلال ناباروری در زنان به شکل پیچیده ای عمل می کند و حتی گاهی از تاثیر دارو درمانی نیز جلوگیری می کند و به زنان اجازه ی باردار شدن نمی دهد. در این مطلب قصد داریم به چند داروی گیاهی برای باردار شدن  و درمان گیاهی و خانگی ناباروری در زنان بپردازیم. با ما در ادامه همراه باشید.

در قسمت پایین به چند داروی گیاهی برای تحریک تخمک گذاری اشاره شده.

شبدر قرمز

معمولا مشکلات هورمونی باعث نازایی در زنان می شود. همچنین ضخیم شدن دیواره ی رحم نیز می تواند باعث اختلال در باروری بشود. چای شبدر قرمز سه بار در روز می تواند باعث تنظیم نوسان هورمونی شود.

7 درمان گیاهی و طبیعی برای ناباروری زنان

گیاه شیرین بیان برای درمان نازایی زنان

یکی دیگر از عوامل نازایی پایین بودن سطح استروژن است. گیاه شیرین بیان به نوعی کار استروژن را در بدن زن انجام می دهد و می تواند عدم تعادل هورمونی را جبران کند

درمان نازایی زنان با گیاه پنج انگشت

گل پنج انگشت در زمان قدیم به عنوان میوه ای شناخته می شد که باعث کم شدن قوای جنسی می شد. اما امروزه ثابت شده این توت ها به پخش استروژن و تست استرون که همگی برای باروری مفید هستند در بدن منجر می شود

توت مار و نازایی

توت مار نیز گیاه دیگری است که دارای ترکیباتی است که بسیار شبیه استروژن می باشد.و باعث درمان عدم تعدل هورمونی در بدن زن می شود.

7 درمان گیاهی و طبیعی برای ناباروری زنان

روغن گل مغربی

برای افزایش مواد مخاطی دهانه ی رحم، می توان میزان 2000 میلی لیتر از این روغن را روزانه البته پس از مشورت با گیاه شناس متخصص، استفاده کرد.

درمان نازایی زنان با گیاه ماکا

ما کا گیاهی است که باز هم از آن می توان برای درمان عدم تعادل هورمونی در زنان استفاده کرد. استفاده از این گیاه باعث افزایش ترشح هورمون لوتئین ساز که مسئول کار تخمک گذاری و تنظیم آن است می شود.

7 درمان گیاهی و طبیعی برای ناباروری زنان

گیاه دونگ کوهی و درمان نازایی

دونگ کوهی برای درمان مشکلات مختلفی که به اجزای تناسلی زنان مربوط است، استفاده می شود. مصرف دونگکوهی رحم را آماده ی پرورش جنین می کند.

 

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 4.5
sigmaمجموع آرا: 2

ایشان مولف مقالات علمی سایت چگانه هستند

تعداد کل مقالات: 609
تعداد کل نظرات : 690
تعداد کل آرا: 4582
تعداد کل بازدیدها: 915025


نظرات کاربران


(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)