6 راه حل برای حذف خودتان از اینترنت ! | پاک کردن ردپا از اینترنت

6 راه حل برای حذف خودتان از اینترنت ! | پاک کردن ردپا از اینترنت

ممکنه یه روزی به این نتیجه برسیم که دگ هیچ رده پایی از ما توی اینترنت باقی نمونه و بطور واضح از اینترنت حذف بشیم.

برای این کار راه حل های خاصی وجود داره که ممکنه در نگاه اول ساده و راحت بنظر نیاد ولی ممکنه تا حدودی نتیجه خوبی برای این هدف داشته باشه .

اگر سرانجام تصمیم بر کنار گذاشتن اینترنت و حذف خودتان از این دنیای مجازی گرفته اید ، راه ساده ای در پیش شما نیست ! ولی چندین راه حل برای رسیدن به این هدف موجود است .

هنگامی که شما این مقاله را مطالعه می کنید، احتمالا اطلاعات شخصی شما برای عموم قابل دسترس است . منظور ازعموم ، یعنی هر کسی در هر کجا !

برای درک بهتر این موضوع یه مثال می آوریم : در هفته های اخیر فیسبوک بخاطر درز اطلاعات بیش از 50 میلیون کاربر خود به موسسه Cambridge Analytica  مورد اتهام قرار گرفت ، این اطلاعات در انتخابات سال 2016 ریاست جمهوری آمریکا برای اهداف سیاسی و پیروزی ترامپ مورد استفاده قرار گرفت .

با توجه به این هنوز جنبه های مختلف این مساله روشن نشده است و فیسبوک هنوز در مزن اتهام قرار دارد ولی باید توجه داشت که اطلاعات شخصی افراد بر روی این چنین سرویس های رایگان عموما مورد تفحص قرار میگیرد ، زیرا شما هنگامی که برای بار اول در چنین شبکه هایی ثبت نام می کنید ، اکثر قوانین سختگیرانه و مربوط به حریم خصوصی را قبول می کنید .

حال سوال این است که چگونه می توان خود را از اینترنت حذف کرد تا از دستیابی شرکت ها به اطلاعات شما جلوگیری شود ؟

پاسخ : هیچ راه حلی نیست !!

متاسفانه، شما هرگز نمی توانید خود را از اینترنت حذف کنید ، اما راه هایی برای به حداقل رساندن ردپایی از خودتان در اینترنت وجود دارد که احتمال درز داده های شما را کاهش می دهد . در اینجا چندین راه کار برای شما وجود دارد .

  1. خرید آنلاین ، شبکه های اجتماعی و حساب های سرویس وب خود را حذف یا غیر فعال کنید

برای از بین بردن این حساب ها، به تنظیمات حساب کاربری خود بروید و فقط گزینه ای را برای غیر فعال کردن، حذف یا بستن حساب کاربری خود انتخاب کنید. بسته به حساب شما ممکن است آن را به نام امنیت یا حریم خصوصی یا چیزی شبیه آن پیدا کنید.

  1. خودتان را از سایتهای جمع آوری داده حذف کنید

شرکت هایی وجود دارند که اطلاعات شما را جمع آوری می کنند که به آنها دلال اطلاعات گفته می شود. آنها اطلاعاتی را از همه کارهایی که شما در اینترنت انجام می دهید جمع آوری می کنند و سپس آن اطلاعات را به طرفین علاقه مند به فروش می رسانند، عمدتا به منظور تبلیغ بیشتر به شما و یا فروش کاهای بیشتر به شما.

اکنون می توانید خودتان را در این سایت ها جستجو کنید و سپس با در هر سایت نام کاربری و حساب خود را حذف کنید.

  1. اطلاعات خود را مستقیما از وبسایت ها حذف کنید

متاسفانه، مدیران وب سایت خصوصی هیچ وظیفه ای برای حذف پست های شما ندارند. بنابراین، هنگام تماس با این سایت ها باید مودبانه و به روشنی دلیل این که میخواهید پست های خود را حذف کنید را بیان کنید.

  1. اطلاعات شخصی خود را از وبسایت حذف کنید

اگر شخصی اطلاعات حساس شما مانند کدهای امنیتی یا شماره حساب بانکی را منتشر کرده است و  آن را حذف نمیکند، میتوانید برای حل مشکل ، یک درخواست حقوقی به Google برای حذف آن ارسال کنید و سپس پیگیر حل مشکل خود شوید .

           6 راه حل برای حذف خودتان از اینترنت !

فرآیند حذف ممکن است طولانی باشد  و هیچ تضمینی وجود ندارد که موفقیت آمیز باشد، اما اگر شما خودتان را در چنین شرایط آسیب پذیری قرار دهید، بهترین گزینه است.

  1. نتایج جستجوی قدیمی را حذف کنید

بسیاری از وب سایت ها اطلاعاتی از شما را درون خود ذخیره می کنند و اگر هم زمانی شما اطلاعات خود را تغییر دهید باز گوگل آنها را نگه داری می کند پس بهتر است درخواست خود را برای پاک کردن اطلاعات قدیمی به گوگل بفرستید.

               حذف اطلاعات

  1. در نهایت، آخرین مرحله ای که می توانید انجام دهید این است که حساب های ایمیل خود را حذف کنید

بسته به نوع حساب ایمیل شما، میزان اقدامات انجام شده متفاوت خواهد بود. شما باید وارد حساب کاربری خود شوید و سپس گزینه ای را برای حذف یا بستن حساب پیدا کنید. برخی از ایمیل ها بعد از مدت مشخصی دوباره فعال میگردند ، بنابراین اگر می خواهید آنها را مجددا فعال کنید، می توانید. برای تکمیل مراحل قبلی ، یک آدرس ایمیل ضروری است، بنابراین این آخرین راه حل شما خواهد بود .

 

به یاد داشته باشید زمانی که می خواهید این فرآیند را عملی کنید صبور باشید و انتظار نداشته باشید آن را در یک روز کامل کنید. همچنین ممکن است مجبور باشید قبول کنید که  نمیتوانید همیشه خود را از اینترنت حذف کنید !!

 

 

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 4.9
sigmaمجموع آرا: 10

بهزاد ناظمی مولف مقالات علمی سایت چگانه است. به زودی اطلاعات فردی بیشتری از ایشان در معرض دید شما خواننده ی گرامی قرار خواهد گرفت.

تعداد کل مقالات: 3
تعداد کل نظرات : 1
تعداد کل آرا: 24
تعداد کل بازدیدها: 696
6 راه حل برای حذف خودتان از اینترنت ! | پاک کردن ردپا از اینترنت
چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 4.9
sigmaمجموع آرا: 10


نظرات کاربران


(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)
A
علی ( 2018-04-20 17:46:55 )
خیلی عالی خداقوت