6 خاصیت معجزه آسای زنجبیل که نمی دانستید

6 خاصیت معجزه آسای زنجبیل که نمی دانستید
تاریخ انتشار : به روز رسانی : 1396/10/11

زنجبیل یکی از محبوب ترین مواد غذایی در پخت و پز به ویژه در غذاهای آسیایی و هند است. همچنین زنجبیل در حدود هزاران سال است که برای اهداف دارویی استفاده شده است.برخی از مزایای بهداشتی زنجبیل و فوایدی که می تواند شامل کاهش حالت تهوع، از دست دادن اشتها، بیماری حرکت و درد باشد.

ریشه یا ساقه زیر زمینی (ریزوم) گیاه زنجبیل می تواند به صورت تازه، پودر شده، خشک به عنوان یک ادویه، به صورت روغن یا به عنوان آب میوه مصرف شود. زنجبیل بخشی از خانواده Zingiberaceae است و در کنار دو ادویه معروف هل و زردچوبه قرار می گیرد. زنجبیل معمولا در هند، جامائیکا، فیجی، اندونزی و استرالیا تولید می شود.

1. هضم

ترکیبات فنلی زنجبیل برای کمک به تسکین تحریک دستگاه گوارش (GI)، تحریک بزاق و تولید صفرا، و جلوگیری از انقباضات معده به عنوان مواد غذایی و مایعات از طریق دستگاه گوارش شناخته می شود.


2. تهوع

جویدن زنجبیل خام یا نوشیدن چای زنجبیلی یک درمان خانگی معمول برای تهوع در طی درمان سرطان است. به نظر می رسد که مصرف زنجبیل برای بیماری حرکتی، احساس تهوع را کاهش می دهد اما به نظر نمی رسد که بتواند از استفراغ جلوگیری کند.

3. تسکین سرما خوردگی و انفلوانزا

در طول آب و هوای سرد، نوشیدن چای زنجبیل راه خوبی برای گرم نگه داشتن است. این گرم شدن به این معنی است که باعث عرق کردن می شود و بدن را از داخل بدن گرم می کند.

4. کاهش درد

مطالعه ای که در آن بر روی 74 داوطلب در دانشگاه گرجستان انجام شد، محققین دریافته اند که مکمل روزانه زنجبیل 25 درصد کاهش درد ناشی از ورزشهای سنگین را کاهش می دهد.

5. التهاب

زنجبیل قرن هاست برای کاهش التهاب و درمان بیماری های التهابی استفاده شده است. یک مطالعه منتشر شده در مجله تحقیقات پیشگیری از سرطان گزارش داد که مکمل های زنجبیل خطر ابتلا به سرطان کولورکتال را در روده به میزان خیلی زیادی در 20 نفر نشان می دهد.

6. سلامت قلب و عروق

از  دیگر موارد مهم و اصلی خواص زنجبیل کلسترول، کاهش خطر لخته شدن خون و کمک به حفظ سطح قند خون سالم است.

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
تعداد امتیاز کاربران به هر رتبه
1
2
3
4
5
امتیاز: 0
مجموع آرا: 0

درباره نویسنده


تعداد کل مقالات: 726
تعداد کل نظرات : 54
تعداد کل آرا: 948
تعداد کل بازدیدها: 772885

نظرات کاربران

*