5 نشانه پایان یک رابطه عاطفی و عاشقانه

5 نشانه پایان یک رابطه عاطفی و عاشقانه

به پایان رساندن یک رابطه ی عاطفی با یک فرد به هیچ وجه کار آسانی نیست اما باقی ماندن در رابطه ای که حس خوبی به شما نمی دهد و مناسب نیست، یک اشتباه محض است. در این مطلب سعی بر این شده که به چند نشانه که به شما هشدار می دهد رابطه تان به پایان نزدیک شده و باید آن را تمام کنید، اشاره کنیم. 

دیگر به هم اعتماد ندارید

این یکی از اساسی ترین مسائل در روابط عاطفی و زناشویی می باشد. زیر بنای هر رابطه ی سالمی اعتماد است و یکی از نشانه های اصلی پایان رابطه دوستی یا زناشویی این است اعتماد نزد شما دیگر وجود ندارد و دائما در مورد رفتار طرفتان، حرف هایش و انگیزه هایش برایتان سوال پیش می آید، این مسئله حاکی از کم رنگ شدن اعتماد شماست. اگر اعتماد از جانب هر دو طرف رابطه از بین رفته باشد، رابطه قطعا از بین رفته است.

حس می کنید ارزش های متفاوتی دارید

ارزش های اخلاقی، فرهنگی، خانوادگی که هر فردی به آن ها اعتقاد دارد، بسیار مهم است و اگر ان ارزش ها با ارزش های شریک زندگی شما تناقض فاحش داشته باشد، دوام این رابطه زیر سوال است. در یک کلام می توان گفت داشتن یک رابطه ی سالم و مناسب نیازمند داشتن ارزش های مشترک از جانب هر دو طرف می باشد.

شما هیچ برنامه ای در ذهنتان برای ادامه دادن با طرف خود ندارید

هر کدام از ما برای آینده ی خود برنامه هایی داریم. این مسئله بسیار مهم است که ببینیم آیا می توان برنامه ای برای آینده با شریک خود داشت یا خیر. اگر هچ تصویری از بودن با او در آینده ندارید، قطعا رابطه ی اشتباهی را ادامه میدهید.

دیگر از رابطه تان لذت نمی برید

رابطه برای لذت بردن و شاد بودن ایجاد می شود. اگر شاهد این هستید که دیگر نمی توانید با یکدیگر وقت بگذارانید و حس خوبی در رابطه تان وجود ندارد، بدانید که در یک رابطه اشتباه هستید. ما شاهد این هستیم که بسیاری از زوج ها بیستر وقتی که با یکدیگر هستند را به دعوا و مرافه با یکدیگر می پردازند، این رابطه قطعا نمی تواند رابطه ی سازنده ای باشد.

طرف مقابل برای شما غریبه شده!

آخرین میخ تابوت هر رابطه ای، زمانی است که شما در می یابید که فردی که شما فکر می کردید، قصد دارید بقیه عمرتان را با او بگذرانید، اکنون برای شما تبدیل به یک غریبه شده. شما خاطراتی که با او داشته اید را به یاد می آورید. جملات عاشقانه ای را که به یکدیگر گفته اید را به یاد می آورید اما اکنون که عمیقا به او فکر می کنید، احساس می کنید فرد دیگری شده و دیگر آن شخص سابق نیست. چگونه می توان عاشق یک غریبه بود؟

5 نشانه پایان یک رابطه عاطفی و عاشقانه

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 5
sigmaمجموع آرا: 5

ایشان مولف مقالات علمی سایت چگانه هستند

تعداد کل مقالات: 609
تعداد کل نظرات : 594
تعداد کل آرا: 3995
تعداد کل بازدیدها: 650137


نظرات کاربران


(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)