3 دقیقه تمرین معمولی برای تسکین درد گردن و شانه

3 دقیقه تمرین معمولی برای تسکین درد گردن و شانه
تاریخ انتشار : به روز رسانی : 1396/08/20

آیا شما هم بخاطر شغلتان، شانه هایتان خمیده شده است ؟ آیا در طول رزو احساس درد در شانه هایتان و گردن تان دارید ؟

معمولا بعد از یک روز کاری طولانی، وقتی جلوی تلویزیون نشسته ایم، و ماهیچه های بدنمان حالت گرفتی و سفتی دارند، شروع به ماساژ دادن آنها میکنیم، اما درد ماهیچه ها از بین نمی رود.

 

 درد روزانه در شب بر روی شما تاثیر میگذارد.

بیشتر مردم امروزی شغل های پشت میزی دارند. کار با کامپیوتر میتواند عامل اصلی درد در ناحیه های گردن و شانه باشد. مهم نیست که چقدر صندلی خود را عوض میکنید، باز هم نمیتوانید راه حل دائمی پیدا کنید، و شما نمیتوانید از کارتان لذت ببرید، چون بر روی درد ماهیچه تان تمرکز کرده اید.

در موارد دیگر شاید دردتان آنقدر شدید باشد که مجبور شوید، برای تسکین دردتان از مسکن یا دارو استفاده کنید. اما این راه، فقط یک راه حل کوتاه مدت میباشد و بجز اینکه درد شما را برای طولانی مدت تسکین نمیدهد، همچنین برای سلامتی تان نیز مضر میباشد. پس از همه این ناراحتی ها در طول روز، به سختی میتوانید مکان راحتی را برای استراحت پیدا کرده تا دردتان کاهش پیدا کند. صبح روز بعد احساس خستگی و حتی شاید بیشتر را احساس میکنید ... و این چرخه ناتمام همچنان تکرار میشود.

اما راه حل چیست ؟ بسیاری از دردهای بدن انسان با تمرینات مخصوص رفع میشوند. در ادامه به بیان راه حل جهت کاهش درد شانه ها و گردن خواهیم پرداخت.

 

تمرین برای درد شانه و گردن

محققین تمرین 3 دقیقه ای را برای کاهش درد شانه ها و گردن پیشنهاد میکنند. تعجب کننده نیست که این تمرین میتواند برای کسانیکه مدت طولانی با کامپیوتر و کیبورد کار میکنند، بسیار مناسب است. ماندن در وضعیت های ثابت میتواند برای بعضی از ماهیچه ها و گروه های عضلانی مضر باشد. هنگام کار با کامپیوتر، گردن و شانه هایتان ثابت مانده و فقط دستان تان هستند که در حال فعالیت میباشند. تمرینات زیر به شما کمک میکند تا عضلات شانه و گردن را درگیر کرده و دردتان را نیز تسکین دهید.

 1. چرخش شانه ها

3 دقیقه تمرین معمولی برای تسکین درد گردن و شانه

سعی کنید با چرخاندن شانه هایتان، یک دایره درست کنید.  10 بار این حرکت را رو به جلو و 10 رو به عقب انجام دهید.

 

 2. کف دست رو به بالا

3 دقیقه تمرین معمولی برای تسکین درد گردن و شانه

مطابق تصویر زیر شانه هایتان را باز کرده و بالا ببرید و آنها را بچرخانید. این حرکت را 10 بار انجام دهید.

 

 3. حرکت مترسک

3 دقیقه تمرین معمولی برای تسکین درد گردن و شانه

مانند تصویر شانه هایتان را بالابرده و با آرنج تان زاویه 90 درجه درست کنید. سپس آنها را پایین بیاورید. مطمئین شوید که شانه هایتان در یک راستا باشند و خمیده نشوند. این حرکت را 10 بار انجام دهید.

 

 4.کشش گردن

3 دقیقه تمرین معمولی برای تسکین درد گردن و شانه

مانند تصویر دستتان را بر روی سر قرار دهید، و سرتان را رو به پایین خم کنید. سرتان را به راست بچرخانید، چند ثانیه در این وضعیت بمانید، سپس سرتان را به سمت چپ بچرخایند. دقت داشته باشید باید هنگام انجام این حرکت، کششی در ناحیه گردنتان ایجاد شود. این حرکت را 10 بار انجام دهید.

 

 5. کشش گردن

3 دقیقه تمرین معمولی برای تسکین درد گردن و شانه

میتوانید دست تان را بر روی سمت راست سرتان قرار داده، دقت کنید گردنتان نباید خمیده باشید، بلکه باید عمود باشد. حال باید با دستتان به سرتان نیرو وارد کرده و با سرتان نیز به دستتان نیرو وارد کنید، تا مانع از حرکت سر شوید. این حرکت را برای سمت چپ و جلو و عقب سرتان نیز انجام دهید. این حرکت فوق العاده برای قوی تر شدن گردن مفید میباشد، یادتان باشد گردن قوی درد کمتری دارد.

 

 6. کشش از عقب به جلو

3 دقیقه تمرین معمولی برای تسکین درد گردن و شانه

مانند تصویر دست هایتان را بر روی سر قرار داده و آنها را جمع کنید. هنگامی که شانه هایتان را به هم نزدیک میکنید، باید سرتان را نیز اندکی به سمت پایین خم کنید. این حرکت گردن و شانه ها را درگیر میکند.

 

گردن و شانه ها نیز مانند هر عضوی از بدن انسان نیاز به یک سری حرکات مخصوص دارند تا قوی تر شوند. عضلات قوی، درد بسیار کمتری ایجاد میکنند. پس اگر سبک زندگی تان بیشتر با کامپیوتر ها و میز سر و کار دارید، حتما باید روزانه دقایقی را به ورزش اختصاص دهید، چون شما به مراتب کمتر از کسانیکه فعالیت پشت میز نشینی ندارندف در معرض انواع بیماری های گردنی، حرکتی و ضعف ماهیچه ها خواهید بود.

 

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
تعداد امتیاز کاربران به هر رتبه
1
2
3
4
5
امتیاز: 0
مجموع آرا: 0

درباره نویسنده


تعداد کل مقالات: 127
تعداد کل نظرات : 106
تعداد کل آرا: 708
تعداد کل بازدیدها: 193479

نظرات کاربران

*