چگونه ویندوز 10 را ریست فکتوری کنیم؟ | راه های ریست کردن ویندوز

 چگونه ویندوز 10 را ریست فکتوری کنیم؟ | راه های ریست کردن ویندوز
تاریخ انتشار : به روز رسانی :

از زمان به زمان با اضافه کردن و حذف فایل ها در رایانه های ما، ویندوز می تواند شروع به رفتار خنده دار کند، جایی که هر کدام از آن ها ممکن است یک خطا یا دو مرتبه اجرا شوند یا جایی که متوقف شود. این جایی است که بازنشانی کارخانه رایانه شما ممکن است مفید باشد، آن را به حالت "با نام تجاری جدید" بازگردانید.

همچنین می تواند مفید باشد اگر شما به دنبال فروش کامپیوتر خود هستید و می خواهید همه چیز را برای کاربر بعدی تنظیم مجدد کنید. بنابراین، اگر شما به دنبال راه اندازی مجدد ویندوز 10 به تنظیمات پیش فرض خود هستید، در اینجا این است که چگونه می توانید آن را انجام دهید.

چگونه ویندوز 10 را بازنشانی کنیم؟


کلید Win را فشار داده و تنظیمات را انتخاب کنید



Update & Security  را انتخاب کنید



بازیابی را از نوار ناوبری سمت چپ انتخاب کنید



در قسمت تنظیم مجدد این رایانه، روی شروع کار کلیک کنید



انتخاب کنید یا فایلهای خود را نگه دارید یا همه چیز را حذف کنید، بسته به آنچه که میخواهید تنظیم مجدد کارخانه انجام دهید



اگر بیش از یک هارد درایو داشته باشید، با گزینه های تنظیم مجدد کارخانه تنها درایو نصب می شود که ویندوز 10 نصب شده است یا تمامی درایوها



اگر شما Remove Everything را انتخاب کردید، یکی از دو گزینه ارائه شده به شما را انتخاب کنید



فقط فایلهای خود را حذف کنید: این یک فرایند بازنشانی سریعتر است، اما کمتر امن است زیرا ممکن است فایلهای شما هنوز هم با وجود حذف آن، بازیابی شوند.
حذف فایل ها و پاک کردن درایو: همانطور که در توضیحات مایکروسافت، گزینه دوم طولانی تر می شود، در صورتی که ممکن است چند ساعت دیگر اجرا شود. این به این دلیل است که این فرآیند به معنای پاک کردن دیسک سخت فایل های شما به شیوه ای دقیق تر است که باعث می شود دیگران برای بازیابی آنها سخت تر باشند. اگر شما قصد فروش ویندوز 10 خود را دارید، این گزینه انتخاب امن تر خواهد بود، حتی اگر طول بکشد.


مایکروسافت پس از آن هشدار می دهد که به شما اجازه می دهد تا بدانید که تنظیم مجدد این رایانه ویندوز 10 را مجددا نصب می کند و به شما اجازه بازگشت به ساخت های قدیمی را نخواهد داد


روی next کلیک کنید
روی Reset کلیک کنید و روند را اجرا کنید


پس از اتمام فرآیند بازنشانی، دستورالعمل ها را برای نصب مجدد ویندوز 10 دنبال کنید.

هنگامی که ویندوز 10 به پایان رسید، ممکن است بخواهید آن را یک بار سریع برای دوبار چک کنید تا اطمینان حاصل کنید که تمام فایل ها و تنظیمات شما حذف شده اند و دوباره به طور پیش فرض بازگشت. در این فرایند باید وجود داشته باشد و بسته به گزینه های شما، می تواند در کمتر از 30 دقیقه انجام شود یا چند ساعت طول بکشد.

همانطور که همیشه، اطمینان حاصل کنید که تمام فایل ها و اسناد خود را به یک هارد دیسک جداگانه یا به ابر پشتیبان گرفته اید. این به این دلیل است که پس از اتمام روند بازنشانی، بسته به اینکه چه گزینه ای انتخاب کردید، فایل های شما از کامپیوتر حذف می شود.

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
تعداد امتیاز کاربران به هر رتبه
1
2
3
4
5
امتیاز: 0
مجموع آرا: 0

درباره نویسنده


تعداد کل مقالات: 81
تعداد کل نظرات : 21
تعداد کل آرا: 188
تعداد کل بازدیدها: 128648

نظرات کاربران

*