درمان خواب رفتگی و بی حسی دست و پا

درمان خواب رفتگی و بی حسی دست و پا

همه ی ما حس خواب رفتن دست و پا را تجربه کرده ایم. این حس بسیار ناخوشایند است. زمانی که مدت زمانی زیادی در یک وضعیت می نشینید و سپس می خواهید بلند شوید، احساس سوزن شوزن شدن و بی حسی در دست و پای خود دارید. اما علت خواب رفتن دست  پا، قطع جریان خون رسانی و کمبود پذیرش منابع غذایی در سلول ها است. خواب رفتن پا در هنگام نشستن نیز بسیار شایع است. در این مطلب قصد داریم به شما چند راه کار برای درمان خواب رفتن دست و پا آموزش دهیم. با ما همراه باشید.

در بیشتر مواقع حس خواب رفتگی و سر شدن بیشتر در دست و پا رخ می دهد، به همین دلیل قصد داریم در مورد از بین بردن خواب رفتگی دست و پا صحبت می کنیم.

  • ابتدا انگشتان خود را به سمت پایین عضو سر شده می کشیم (پایین عضو سر شده یعنی قسمت پایین تر از مفصل آرنج یا زانو). سعی کنید ناخن های خود را نیز به آرامی روی پوست بکشید(عملی شبیه خاراندن) این کار سلول های آماده له کار را که به دلیل سوخت رسانی موقتا به خواب رفته اند را بیدار خواهد رفت.

درمان خواب رفتگی و بی حسی دست و پا

  • حالا عضوی که سر شده و به خواب رفته است را به آرامی تکان دهید. حرکات و لرزش های تند کمکی به بیدار شدن عضو سر شده نمی کند. پس از تکان دادن دست و پا به جلو عقب اکنون نوبت به خاراندن دست و پای سر شده است.
  • اکنون سعی کنید دست و پای خود را تا شعاع بیشتری حرکت دهید . اگر پای شما سر است سعی کنید حرکتی مانند شوت زدن انجام دهید و اگر دست شما بی حس شده، حرکتی مانند ضربه به توپ والیبال را شبیه سازی کنید. این کار کمک زیادی به خون رسانی می کند.
  • در مرحله ی آخر سعی کنید دست یا پای خود را به یک جسم محکم فشار دهید. برای مثال دست خود را به دیوار فشار دهید. پای خود را به زمین فشار دهید. این کار را پشت سر هم و به تعداد لازم انجام دهید تا اثرات سری از بین برود.

درمان خواب رفتگی و بی حسی دست و پا

نکته ی مهم: در صورتی که بدون فشار و یا ثابت بودن دست و پا در یک موقعیت، دست و پای شما به خواب می روند، حتما به پزشک مراجعه کنید.

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 4
sigmaمجموع آرا: 1

ایشان مولف مقالات علمی سایت چگانه هستند

تعداد کل مقالات: 609
تعداد کل نظرات : 663
تعداد کل آرا: 4373
تعداد کل بازدیدها: 808243


نظرات کاربران


(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)