یازده اصلی که نشان می دهد شما انسان باهوشی هستید؟ چگونه بفهمیم انسان باهوشی هستیم؟

یازده اصلی که نشان می دهد شما انسان باهوشی هستید؟  چگونه بفهمیم انسان باهوشی هستیم؟
تاریخ انتشار : به روز رسانی : 1396/09/19

بسیار از مردم دنیا دوست دارند بفهمند که ایا باهوش هستند و یا نه؟ و برای اینکار فکر می کنند تنها کسب امتیاز بالا در تست های آی کیو کافی می باشد، در حالی که باید به مواد دیگر هم توجه کرد، در این یادداشت یازده اصلی که نشان را باهوش بودن دارد را تقدیم شما می کنیم.

در طول تاریخ دانشمندان برای نشان دادن هوش انسان ها، روش های مختلفی را پیشنهاد کرده اند. که یکی از این روش ها استفاده از تست های آی کیو (IQ) می باشد.

اما باید توجه داشت که تست آی کیو هم به طور کامل میزان هوش انسان را نشان نمی دهد. برای اینکه شما بدانید در حد متوسط باهوش هستید ما 11 اصل زیر را به شما معرفی می کنیم.

1- آیا بیش از یک زبان بلد می باشید؟

بر اساس گفته های محققان، افرادی که بیش از یک زبان بلد هستند احتمال ابتلا به بیماری الزایمر در آنها بسیار کم می باشد. همچنین دانستن بیش از یک زبان به رشد و بهبود فعالیت مغز تاثیر می گذارد. هر چقدر شما بیشتر زبان بلد باشید، مغز شما کارآمدتر خواهد شد.

2- افرادی که در تست آی کیو به طور توسط 100 را دارند

تست های آی کیو تنها بخشی از کارکرد مغز را اندازه گیری می کند. اما باز برای استفاده خوب و مفید می باشند.

3- شما در خانواده فرزند بزرگ می باشید

بر اساس نتایج تحقیقات، خواهران و برادران کوچک تر در خانواده در مقایسه با فرزند بزرگ، 3 برابر بیش تر در تست آی کیو با هوش هستند، این ربطی به ژنتیک ندارند بلکه مربوط به روابط خانواده می باشد.

4- شما بیشتر به گربه علاقه دارید تا سگ

کسانی که به گربه علاقه دارند در مقایسه با کسانی که به سگ ها علاقه دارند، کمتر اجتماعی هستند. اما تحقیقات نشان داده است که، افرادی که گربه های را دوست دارند در تست های که نشان دهنده هوش و شخصیت می باشد، امتیاز بیشتری بدست می آورند. (در این تحقیق 600 دانشجو شرکت داشته است)

5- علاقه به نوشیدنی دارید

کسانی که دارای هوش بالا هستند بیشتر تمایل به نوشیدن به ویژه مشروبات دارند، در تحقیق که در سال 2013 انجام شده است، نشان داد که، افرادی که در دانشگاه و تحصیلا ت عالی مشغول هستند در مقایسه با هم سن و سالان خود در بیرون از دانشگاه تمایل بیشتری به مشروبات دارند.

6- فارغ التحصل شده اید

خیلی از انسان ها در دانشگاه درس می خوانند اما همه نمی توانند فارغ التحصل شوند

7- چپ دست ها

به طور تقریبی در دنیا 10 درصد مردم چپ دست هستند. بر اساس تحقیقات انجام شده مشخص گردیده است که، قوه ادارک و تفکر در این انسان ها بیشتر رشد می کند.

8- بسیار دچار نارحتی شده اید

بر اساس نتایج تحقیقاتی که انجام شده نشان می دهد افرادی که در مقایسه با دیگران بیشتر ناراحتی و رنج محتمل شده اند، در تست های هوش بیشتر امتیاز به دست می آورند.

9- توانایی شوخی می توانید بکنید

تحقیقاتی که در مورد توانایی شوخی کردن افراد انجام شده، نشان می دهند که کسانی که توانایی بالای در شوخی کردن و شوخ طبع بودن دارند در مقایسه با سایر افراد از ذهنی فعال و هوشی زیاد برخوردار هستند

10- تنبل نبودن

متخصصان دانشگاه فلوریدا، اعلام کرده اند که، تمرکز کردن و فکر کردن انسان را کمتر خسته می کند، به همین دلیل انسان های باهوش ساعت های به خود فکر می کنند.

11- شما به باهوش بودنتان شک و تردید دارید

فیلسوف یونان سقراط گفته است که من می دانم چیزی نمی دانم، بر اساس گفته ها انسان های باهوش کمتر به خود مطمئن هستند، اشتباهات خود را پیدا می کنند، برای از بین بردن انها تلاش می کنند.

 

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
تعداد امتیاز کاربران به هر رتبه
1
2
3
4
5
امتیاز: 4.2
مجموع آرا: 6

درباره نویسنده


تعداد کل مقالات: 1158
تعداد کل نظرات : 89
تعداد کل آرا: 3274
تعداد کل بازدیدها: 754841

نظرات کاربران

*