گیاهان داروی که باعث افزایش شیر مادر می شوند | داروهای گیاهای مناسب برای افزایش شیر| داروهای گیاهی شیر افزا

گیاهان داروی که باعث افزایش شیر مادر می شوند | داروهای گیاهای مناسب برای افزایش شیر| داروهای گیاهی شیر افزا
تاریخ انتشار : به روز رسانی : 1396/10/11

در این بخش قصد داریم در مورد گیاهان داروی که باعث افزایش شیر مادر می شوند را  به شما معرفی کنیم که با خورد ن این گیاهان داروی سینه هایتان تحریک می شود که شیر شما افزایش می یابد پس با ما همراه باشید.

گیاهانی که باعث افزایش شیر مادران شیرده می شود

دلایل مختلفی وجود دارد  که می تواند باعث کاهش شیر مادر شود یا مادر شیرده احساس کند که مقدار شیرش کاهش پیدا کرده  است  از جمله زمانی  که سیکل قاعدگی  شروع می شود  یا زمانی  که  شروع به مصرف داروهای ضد بارداری  هورمونی می کنید  یا وقتی که استرس های روزانه  تان  خیلی زیاد ست و یا غیره  اما این ترکیب های گیاهی به  شما کمک  می کند که شیر بیشتری داشته باشید. اما یک مسئله مهم  این است که حتما با پزشک خود  استفاده از این داروهای گیاهی را درمیان بگذارید.

چطور از داروهای گیاهی بهترین نتیجه را بگیریم : برای افزایش  شیرتان باید همزمان با مصرف داروهای گیا هی تولد شیر را نیز در سنیه  هایتان  تحریک کنید برای انجام این کار لازم است تعداد دفعات شیر دادن را افزایش دهید زمان شیر دادن را طولانی کنید  تا  نوزاد بیشتر به سینه هایتان  مک بزند یا بعد از هربار شیردهی سینه  هایتان را بدوشید

گیاهان داروی که باعث افزایش شیر مادر می شوند | داروهای گیاهای مناسب برای افزایش شیر| داروهای گیاهی شیر افزا

داروهای گیاهای مناسب برای افزایش شیر :
 
شنبلیله :  یکی ار مهم ترین و رایج ترین گیاهانی است کخه مصرف آن به خانمهای  شیرده توصیه می شود والبته  ترکیبات  آن در اغلب  داروهای  شیر افزا هم یافت می شود شنبلیه اگر به طور متعادل  مصرف شود هیچ عارضه جانبی خاصی برای شما ندارد  اما ممکن است کمی بوی بدن وعرق سا ادارتان را عوض کند که البته بد بونیست وجای نگرانی ندارد

خار مریم :  معمولا به مادران شیردهی که  شیرشان کافی نیست یا می خواهند  بیشتر شیر داشته  باشند توصیه می شود شنبلیه را همراه  با گیاه خار مریم  استفاده  کنند  این گیاه نیز مانند شنبلیله در داروهای شیر افزار  هم  یافت می شود وتا  وقتی که بیش از حد مصرف نشود برای شما ضروی  نخواهد داشت البته گاهی اوقات خارمرریم می توانید باعث بروز اسهال  شود که به صورت بهتر است همزمان  با  مصرف آن در طول روز از سبوس جو استفاده کنید.

یونجه : یونجه آنتی‌اکسیدان‌های فراوانی دارد و میزان چربی‌های اشباع آن پایین است. در ضمن پروتئین و فیبر زیادی هم دارد. یونجه غذای اصلی حیوانات شیرده است زیرا می‌تواند باعث افزایش حجم شیر این حیوانات شده و مصرف آن برای مادران شیرده نیز می‌تواند همین تاثیر را داشته باشد.

گالگا : که به عنوان علف شیرآور هم شناخته می‌شود هم‌خانواده شنبلیله است اما بهتر است در مصرف آن دقت زیادی داشته باشید زیرا می‌تواند تا حدی قند خون را نیز پایین بیاورد. در ضمن مصرف گیاه تازه آن خطرناک است.

رازیانه  :  یکی از گیاهان دارویی پرطرف دار  در حور مدیترانه  است که نه  فقط به عنوان دارو بلکه  به  عنوان طعم دهنده  در مورد غذایی مختلف استفاده  می شود رازیانه در درمان مشکلات گوارشی وبهبود علائم قادعدگی موثر است و می توتند تولید شیر را در بدن مادر افزاییش دهد.

گزنه  : یک گیاه برگ سبز تیره است که آهن بالایی دارد و سرشار از نواع ویتامین ها  و مواد معدنی است در کنار افزایش شیر گزینه  می تواند در کاهش  خستگی های  شما در دوران شیردهی  که  معمولا به دلیل کم  خوابی  است و رفع کم  خونی  هم کمک  کند.

سیر :  شاید بد بو باشد اما از هزار و یک خاصیتش دارد نمی توان به همین سادگی گذشت سیر هم طعم دهنده غذا است وهم یک مکمل غذایی وهم  می توان  از آن به عنوان  داروه   استفاده کرد  مصرف سیر در برنامه غذایی  مادر شیرده می تواند تاحدودی  تولید شیر اور ار افزایش دهد ولی روی طعم شیر اثر می گذارد  والبته نوزادان هم  این طعم را دوست ندارند بنابراین در مصرف این دارو باید زیاد روی کنید .

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
تعداد امتیاز کاربران به هر رتبه
1
2
3
4
5
امتیاز: 0
مجموع آرا: 0

درباره نویسنده


تعداد کل مقالات: 212
تعداد کل نظرات : 107
تعداد کل آرا: 220
تعداد کل بازدیدها: 210819

نظرات کاربران

*