گوشی سامسونگ بهتر است یا اپل

گوشی سامسونگ بهتر است یا اپل

در مقایسه گوشی ها و تلفن های هوشمند موجود در بازار ما تنوع وسیعی از برندها و قابلیت های مختلف گوشی را داریم. در میان این تنوع تلفن های هوشمند دو برند سامسونگ و اپل مقبولیت بیشتری یافته اند. لذا در این نوشته سعی می شود که با بررسی این دو برند گوشی و برخی از معروفترین گوشی های سامسونگ و اپل به این پرسش پاسخ دهیم که گوشی سامسونگ بهتر است یا اپل و گوشی سامسونگ بخریم یا اپل.

برای خرید گوشی و تلفن های هوشمند شما دامنه ای از رده قیمتی که شاید از 200 هزار تومان آغاز می شود و به 4 یا 5 میلیون تومان ختم می شود(البته اگر گوشی شما خاص نباشد و روکش طلا نداشته باشد!) را می توانید انتخاب کنید. این گزینه ها در خصوص برندهایی مانند سامسونگ، ال جی یا هوآوی وجود دارد و محصولات این برندها دامنه قیمتی از 200-300 هزار تومان تا 4-5 میلیون تومان را دارند. اما درخصوص برند اپل چون محصولات این برند تلفن هوشمند از لحاظ تنوع محدود تر هستند و این سازنده گوشی های هوشمند برند واعتبار خاصی دارد، تلفن های هوشمند آن تنوع کمتری داشته و قیمت بالاتری دارند؛ بطوریکه شاید در ایران شما گوشی اپل اصل و نو را نتوانید کمتر از 2 میلیون تومان خریداری کنید. به جهت مقایسه این دو برند گوشی تلفن هوشمند دو نمونه از جدیدترین و گرانترین گوشی های هوشمند اپل

 و سامسونگ که تقریبا در یک رده قیمتی هستند، انتخاب و مقایسه می شوند.

دو گوشی اپل و سامسونگ که در اینجا مقایسه می شوند گلگسی S8 و اپل آیفون 7 هستند.

درخصوص نمایشگر و صفحه نمایش سامسونگ اس 8 از صفحه نمایشی 5.9 اینچی از نوع آمولد(Super AMOLED) برخوردار است که از قابلیت نمایشگر همیشه روشن برخوردار است اما در مقابل صفحه نمایشگر آیفون 7 به اندازه 4.7 اینچ بوده و از نوع IPS LCD است. بنابراین اگر شما صفحه نمایش بزرگتر را ترجیح می دهید در این خصوص سامسونگ جلوتر و صفحه نمایش با کیفیت تری(تراکم پیکسلی بیشتری) دارد اما اگر کوچک تر بودن گوشی هوشمند برایتان اهمیت دارد، آیفون 7 گوشی جمع و جورتری است.

از لحاظ رم گوشی هوشمند گلگسی اس 8 ظرفیت 4 گیگابایت و اپل آیفون 7 رم 2 گیگا بایتی دارد. اما از حیث عملکرد پردازنده دو گوشی بعضا تست های انجام شده قابلیت های مشابه ای برخوردارند اما برای مثال درخصوص بوت شدن گلگسی اس 8 نسبت به آیفون 7 چند ثانیه سرعت عمل بهتری داشته است.

از لحاظ قابلیت دوربین هم گلگسی اس 8 با داشتن یک دوربین 8 مگاپیکسلی نسبت به آیفون 7 که دوربین 7 مگاپیکسلی دارد بهتر عمل می کند. بنابراین اگر دوربین گوشی هوشمند شما برایتان مهم است قطعا گلگسی اس 8 به شما پیشنهاد می شود.

درخصوص برخی از امکانات و قابلیت ها مانند شارژ سریع آیفون 7 متاسفانه از شارژ بی سیم و شارژ سریع پشتیبانی نمی کند اما گلگسی اس 8 هر دو قابلیت شارژ بی سیم و شارژ سریع را دارد. ضمن اینکه سامسونگ اس 8 امکاناتی مانند اسکنر عنبیه چشم، قابلیت تشخیص چهره(Facial Recognition) و سنسور ضربان قلب را دارد که آیفون 7 از این امکانات بی بهره است.

در مجموع با بررسی دو نمونه از گوشی های سامسونگ و اپل می توان اینگونه استنتاج کرد که گوشی های سامسونگ از حیث امکانات و قابلیت ها برتری هایی نسبت به اپل آیفون دارند اما اگر شما عادت به استفاده از سیستم عامل iOS دارید و برند گوشی برایتان مهم است و امکاناتی مانند دوربین خوب و قابلیت های جانبی مانند تشخیص چهره و سنسور ضربان قلب برایتان مهم نیست، می توانید گوشی های هوشمند آیفون را خریداری کنید. ضمنا در حال حاضر گوشی آیفون 7 قیمتی حدود 3 میلیون تومان و سامسونگ گلگسی اس 8 قیمتی حدود 2 میلیون و هشتصد هزار تومان دارد.

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 0
sigmaمجموع آرا: 0

ایشان مولف مقالات سایت چگانه هستند

تعداد کل مقالات: 686
تعداد کل نظرات : 156
تعداد کل آرا: 2057
تعداد کل بازدیدها: 399561


نظرات کاربران


(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)