گوشت را با چه چیزی بخوریم | باید و نباید خوردن گوشت با غذاهای دیگر

گوشت را با چه چیزی بخوریم | باید و نباید خوردن گوشت با غذاهای دیگر
تاریخ انتشار : به روز رسانی : 1397/12/11

گوشت یکی از غذاهایی اصلی مردم جهان می باشد که بر روی آن حساسیت بسیاری وجود دارد و حتی آمارها به بررسی سرانه گوشت مصرفی در کشورهای مختلف می پردازند، چرا که تغذیه با گوشت برای سلامتی انسان مفید است، اما گاهی با توجه به این انسان مصرف گوشت را دارد، ولی به دلیل خوردن آن در کنار غذاهای دیگر، ویتامین ها و مواد معدنی گوشت جذب بدن نمی شود، به همین دلیل لازم است در زمان مصرف گوشت به مصرف آن با سایر غذاها توجه نمود.

گوشت سرشار از اسید آمینه، پروتئین، آهن و غیره می باشد که این مواد برای ارگانیسم بدن بسیار ضروری می باشند. لاکن باید در نظر داشت، برخی از غذاها که به همراه گوشت مصرف می شود و برخی نوشیدنی های سبب کاهش فوائد گوشت می شود و بر عکس برخی دیگر از غذاها هم موجب افزایش جذب گوشت می گردد.

به همین دلیل، خوردن محصولات لبنی مانند ماست و غیره به همراه گوشت مناسب نیست و توصیه نمی شود. در ترکیبات محصولات گوشتی کلیسیم و فسفر وجود دارد، که مانع از جذب آهن موجود در گوشت می شود. محصولاتی که سرشار از نشاسته می باشند، مانند ماکارونی، برنج، سیب زمینی و غیره توصیه می شود، به همراه گوشت خورده نشوند. چرا که نشاسته مانع از تجزیه و جذب پروتئین ها می شود و می تواند موجب دل درد و نفخ شود.

غلاتی مانند لوبیا، عدس، نخود و سویا را نیز نباید با گوشت مصرف کرد. غلات سرشار از پروتئین می باشند. خوردن با هم محصولاتی که سرشار از پروتئین گیاهی و حیوانی می باشند، سبب می شود که سیستم معده و روده تحت فشار قرار گیرد و روند جذب پروتئین کُند گردد.

معمولاً بعد از غذا خوردن ما چای می خوریم. این عادت غذایی بسیار مضر است. موادی که در ترکیبات چای و قهوه وجود دارد، موجب اختلال در جذب پروتئین و آهن موجود در گوشت می شود. به همین دلیل چای را حداقل دو ساعت بعد از گوشت خوردن، باید میل نمود.

متخصصان برای اینکه از گوشت حداکثر بهره را انسان ببرید، توصیه می کنند که آن را با فلفل، انواع کلم، گوجه، پیاز، سبزیجات (به ویژه اسفناج، کرفس، کاهو) میل کنید. چرا که این محصولات با ویتامین C غنی می باشند، ویتامین C سبب بهتر شدن جذب آهن و پروتئین می شود.


چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
تعداد امتیاز کاربران به هر رتبه
1
2
3
4
5
امتیاز: 0
مجموع آرا: 0

درباره نویسنده


تعداد کل مقالات: 726
تعداد کل نظرات : 23
تعداد کل آرا: 533
تعداد کل بازدیدها: 276076

نظرات کاربران

*