گجت ها و دستگاه های اینترنت اشیا: چمدان های هوشمند(همراه فیلم)

گجت ها و دستگاه های اینترنت اشیا: چمدان های هوشمند(همراه فیلم)
تاریخ انتشار : به روز رسانی : 1396/05/19

گجت های هوشمند و مجهز به فناوری اینترنت اشیا در همه حوزه های زندگی ما طراحی و تولید شده اند. در این نوشته و فیلم یکی از کاربردهای خاص و بسیار جذاب فناوری اینترنت اشیا که در کنار فناوری رباتیک و هوش مصنوعی بکار گرفته شده است توضیح و نمایش داده می شود. این دستگاه که در واقع یک ربات است، چمدان هوشمندی است که قابلیت خود حرکتی و خود کنترلی دارد. در ادامه بیشتر درمورد این چمدان هوشمند توضیح می دهیم.

همانطور که در فیلم مشاهده می نمایید، این چمدان هوشمند مجهز به حسگرها/سنسورهایی است که در هنگام حرکت دریک مسیر موانع را تشخیص می دهد و به آنها برخورد نمی کند. این چمدان هوشمند از مجموعه ای از حسگرهای مختلف مانند حسگرهای صوتی به نام sonars حسگرهای، سنسورهای عمقی Coeye و سنسورهای جهت جلوگیری از افتادن در یک سطح پایین تر مانند راه پله بهره می گیرد.

این چمدان دو چرخ دنده دارد که عملکرد نگاه دارنده دارند. این چمدان هوشمند مجهز به دسته ای هوشمند نیز است که با لمس کردن آن بطور خودکار چمدان را از حالت حرکت خودکار به دستی و تحت کنترل صاحب آن تبدیل می کند.

قابلیت های امنیتی و قفل های این چمدان هوشمند نیز بسیار فوق العاده است، بطوریکه این چمدان بصورت خودکار قفل می شود. چمدان هوشمند هم از قفل های ترکیبی و رمزی قدیمی(به جهت باز کردن درب آن در حالتی که چمدان شارژ باتری ندارد) و هم از قفل های هوشمند برخوردار است.

شما با استفاده از ساعت هوشمند یا تلفن هوشمند تان می توانید این چمدان را به سمت خود فرابخوانید یا فرمان حرکت آن را بدهید. استفاده از فناوری ماهواری جی پی اس(GPS) و فناوری هشدار دور شدن چمدان(Proximity Alarm) به شما کمک می کند که اگر چمدان از شما دور شد ابتدا هشداری به شما(توسط ساعت هوشمند/موبایل) داده شود و سپس با استفاده از دستگاه موقعیت یاب جی پی اس موجود در چمدان مکان آن را توسط تلفن همراهتان بیابید.

از آنجاییکه این چمدان در سفرها مورد استفاده قرار می گیرد، مجهز به یک پاور بانک(Power bank) یا دستگاه ذخیره انرژی برق است که این دستگاه پاور بانک را می توانید شارژ کرده و تا ساعت ها از آن استفاده کنید. این پاور بانک قابلیت جدا شدن دارد که هم شارژ آن را اسان می کند و هم در گذر از درگاه های امنیتی فرودگاه ها برای شما دردسر ایجاد نمی کند.

فیلم زیر نحوه عملکرد این چمدان هوشمند که مربوط به شرکت کواربات(CowaRobot) است را نمایش می دهد:

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
تعداد امتیاز کاربران به هر رتبه
1
2
3
4
5
امتیاز: 4.7
مجموع آرا: 7

درباره نویسنده


تعداد کل مقالات: 261
تعداد کل نظرات : 116
تعداد کل آرا: 1368
تعداد کل بازدیدها: 351395

نظرات کاربران

*