گجت ها و دستگاه های اینترنت اشیا: لامپ های هوشمند متصل به اینترنت اشیا(همراه فیلم)

گجت ها و دستگاه های اینترنت اشیا: لامپ های هوشمند متصل به اینترنت اشیا(همراه فیلم)

بسیاری از دستگاه ها یا گجت های اینترنت اشیا وجود ندارند که در چند مقاله در وبسایت چگانه از جمله مقاله نمونه دستگاه ها، ابزارها و اپلیکیشن های اینترنت اشیا (به همراه فیلم)1 برخی از آنها را معرفی کرده و فیلم آنها نمایش داده شده اند. در این مقاله و به امید خدا در سلسله مقالات آتی سعی می شود برخی از دستگاه ها، اشیا یا گجت های مربوط به اینترنت اشیا که در واقع با اتصال به شبکه اینترنت کار می کنند و تجاری و کاربردی شده اند معرفی می شوند. در مقاله حاضر ما به معرفی لامپ های هوشمندی که شرکت تی پی لینک(TP-Link) عرضه کرده است و با یک اپلیکیشن و ابزار هوشمند الکسا آمازون کار می کند معرفی شده و فیلم آن نمایش داده می شود.

برای استفاده از این لامپ های هوشمند همانطور که در ویدئو زیر می بینید، شما نیاز دارید که اپلیکیشنی به نام کاسا(Kasa) که متعلق به این لامپ ها و شرکت تی پی لینک است را بر روی گوشی هوشمند خود نصب کنید. این لامپ ها از نوع ال ای دی(LED) بوده و از طریق اتصال به وای فای(WiFi) کار می کنند.

گجت ها و دستگاه های اینترنت اشیا: لامپ های هوشمند متصل به اینترنت اشیا(همراه فیلم)

برای کار با این لامپ های هوشمند شما نیاز دارید که ابتدا اپ(App) را روی گوشی خود نصب کنید، پس از نصب شما باید موقعیت خود و دیگر تنظیماتی که اپلیکیشن کاسا می خواهد را تنظیم کنید، سپس باید این اپلیکیشن را با لامپ هوشمند جفت(pair) و هماهنگ کنید. برای این کار ابتدا باید لامپ را روی جایگاه یا سری خود نصب کنید. بعد از نصب لامپ هوشمند و روشن کردن آن، این لامپ سه بار چشمک می زند که این حالت روی اپلیکیشن نیز نمایش داده می شود و نشان دهنده جفت شدن یا اتصال لامپ به گوشی هوشمند و اپلیکیشن کاسا است. حال می توانید همانطور که در فیلم زیر مشاهده می کنید، لامپ را با اپلیکیشن مربوط روشن و خاموش، نور آن را کم و زیاد کرده و از دیگر قابلیت های موجود در این اپلیکیشن و بصورت از راه دور استفاده کنید.

مزیت و نکته قابل توجه این لامپ ها قابلیت اتصال و جفت شدن آنها با گجت الکسا شرکت آمازون است – درخصوص این گجت می توانید به مقاله گجت ها و دستگاه های اینترنت اشیا: دستیار شخصی الکسا آمازون(Amazon Alexa) مراجعه نمایید. این مزیت برای کسانیکه از گجت و اپلیکیشن الکسا آمازون استفاده می کنند وجود دارد که با استفاده از الکسا می توانند از قابلیت های اپ کاسا و این لامپ هوشمند استفاده کنند.

تفاوت مهم این نوع لامپ های هوشمند با لامپ های معمولی این است که جریان برق همیشه در آنها وجود دارد و شما می توانید از راه دور و با استفاده از این اپلیکیشن آنها را روشن و خاموش کنید، بدون اینکه نیاز باشد دکمه روشن و خاموش کردن لامپ را بزنید با دو شاخ را به برق متصل کنید.

برای درک بهتر نحوه کار و استفاده از این لامپ های هوشمند، فیلم زیر را تماشا نمایید:

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 5
sigmaمجموع آرا: 5

ایشان مولف مقالات علمی سایت چگانه بوده و به حوزه فاوا و کارآفرینی علاقه دارند.

تعداد کل مقالات: 261
تعداد کل نظرات : 75
تعداد کل آرا: 1110
تعداد کل بازدیدها: 142573


نظرات کاربران


(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)