گجت ها و ابزارهای اینترنت اشیا: گجت های آشپزخانه هوشمند(همراه فیلم)

گجت ها و ابزارهای اینترنت اشیا: گجت های آشپزخانه هوشمند(همراه فیلم)
تاریخ انتشار : به روز رسانی : 1396/03/16

در مقاله های نمونه دستگاه ها، ابزارها و اپلیکیشن های اینترنت اشیا (به همراه فیلم)1 و نمونه دستگاه ها، ابزارها و اپلیکیشن های اینترنت اشیا (به همراه فیلم)2 چند نمونه از دستگاه ها/گجت های متصل به اینترنت اشیا که بخشی از یک خانه و آشپزخانه هوشمند را شکل می دهند معرفی شدند. در این نوشته یک نمونه دیگر از گجت ها/دستگاه های آشپزخانه هوشمند که در واقع یک پلتفرم و سیستم آشپزخانه هوشمند می باشد، معرفی و نمایش داده می شوند – البته در فیلم زیر چند دستگاه/گجت آشپزخانه هوشمند معرفی می شوند، اما در نوشته زیر از آنجاییکه همه این دستگاه ها از پلتفرم و اپلیکیشن  مشابه متصل به اینترنت استفاده می کند تنها یکی از آنها معرفی می شوند.

این پلتفرم ساخت شرکت اورنج چف(Orange Chef) است که یکی از شرکت ها پیشرو در زمینه ساخت ابزارها و اپلیکیشن های iOS و گجت های هوشمند مختص آشپزخانه های هوشمند می باشد. این دستگاه کانترتاپ(Countertop) نام دارد و در واقع یک سیستم آشپزخانه هوشمند است. این سیستم چندین دستگاه و لوازم هوشمند آشپزخانه را با اهداف بهبود و تسریع طبخ غذا و داشتن یک رژیم غذایی بهداشتی و متناسب با بدن هر فرد را با اتصال به یک اپلیکیشن و گجت های سلامتی فرد، مدیریت می کند.

همانطور که در فیلم می بینید این سیستم از یک ترازوی هوشمند، یک ظرف یا مخلوط کن هوشمند، بخارپز هوشمند و اپلیکیشن کانترتاپ بهره می برد تا بهترین توصیه های بهداشتی و سلامتی را به صاحب این سیستم ارائه کند. در واقع این سیستم با سنجش میزان(وزن) غذا استفاده شده، نوع غذا و همچنین میزان فعالیت فرد(که با گجت های سلامتی هوشمند مانند ساعت هوشمند سنجیده می شوند) و دیگر عوامل بهترین دستور غذا یا رژیم غذایی را به فرد توصیه می کند. مزیت این دستگاه این است که هوشمند می باشد؛ یعنی با هر بار استفاده از لوازم آشپزخانه هوشمند متصل به آن و استفاده ازیک رژیم غذایی و سپس انجام یک فعالیت ورزشی، این سیستم(از طریق اپلیکیشن مربوطه) یک توصیه جدید به شما می کند و درصورتیکه شما برای مثال خوراکی را بیش از حد در ظرف هوشمند بریزید، به شما اخطار می دهد. به بیان ساده این سیستم میزان فعالیت و رژیم غذایی را بطور منظم بررسی کرده و مانند یک متخصص تغذیه رژیم غذایی متناسب با سوخت و ساز بدن شما را به شما پیشنهاد می دهد.

توصیه می شود به منظور درک بهتر از نحوه کار آن فیلم مربوط به گجت ها و لوازم یک آشپزخانه هوشمند را در زیر تماشا نمایید:

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
تعداد امتیاز کاربران به هر رتبه
1
2
3
4
5
امتیاز: 5
مجموع آرا: 1

درباره نویسنده


تعداد کل مقالات: 261
تعداد کل نظرات : 113
تعداد کل آرا: 1300
تعداد کل بازدیدها: 293783

نظرات کاربران

*