گجت های اینترنت اشیا: ویژگی ها و مشخصات اکو لوک آمازون(Amazon Echo Look)

گجت های اینترنت اشیا: ویژگی ها و مشخصات اکو لوک آمازون(Amazon Echo Look)

در مقاله های گجت ها و دستگاه های اینترنت اشیا: دستیار صوتی آمازون اکو(همراه فیلم) و گجت ها و دستگاه های اینترنت اشیا: دستیار شخصی الکسا آمازون(Amazon Alexa) درخصوص دو گجت اینترنت اشیا شرکت آمازون(Amazon) که در کنار یکدیگر کاربرد و نقش یک دستیار شخصی که قابلیت اتصال به شبکه ابری و اینترنت را دارد و کارهای مختلفی برای شما می تواند انجام دهد، معرفی شدند. در این مطلب و ویدئو زیر یکی دیگر از محصولات شرکت آمازون معرفی و نمایش داده می شوند.

این محصول شرکت آمازون به نام اکو لوک(Echo Look) علاوه بر اینکه مانند آمازون اکو یک دستیار شخصی است و هرگونه اطلاعات مورد درخواست شما را بطور صوتی در اختیار قرار می دهد، قابلیت عکس و فیلم گرفتن از شما و ارائه پیشنهاداتی درخصوص سبک پوشش شما را دارد.

اکو لوک نیز مانند آمازون اکو مبتنی بر نرم افزار الکسا و با فرمان صوتی عمل می کند. همانطور که در فیلم زیر مربوط به نحوه کار آمازون اکو لوک می بینید، این دستگاه متصل به شبکه اینترنت اشیا، قابلیت کنترل شدن از طریق فرمان صوتی و متعاقبا کنترل دستگاه های متصل به خود مانند چراغ ها، سیستم تهویه و غیره را دارد.

در واقع وجه تمایز اکو لوک نسبت به آمازون اکو و آمازون دات(Amazon Dot) این است که این دستگاه قابلیت عکس گرفتن و تصویر برداری/فیلم گرفتن با فرمان صوتی شما را دارد. شما می توانید عکس ها و فیلم های گرفته شده توسط آمازون اکو لوک را از طریق اپلیکیشن نصب شده بر روی گوشی همراه خود مشاهده نمایید.

قابلیت کنترل و عکس گرفتن با فرمان صوتی یا اپلیکیشن مربوطه(Alexa Mobile) این مزیت را به این دستگاه داده است که دیگر شما نیاز به ابزاری مانند مونوپاد(Monopad) ندارید و در محیط هایی مانند خانه و هنگامیکه تنها هستید و کسی نیست که از شما عکس بگیرد، این ابزار نقش یک مونوپاد را برای شما ایفا می کند!

گجت های اینترنت اشیا: ویژگی ها و مشخصات اکو لوک آمازون(Amazon Echo Look)

یکی از ویژگی ها و قابلیت های جذاب دستگاه اکو لوک به همراه اپلیکیشن مربوطه این است که قابلیت مقایسه و بررسی نوع پوشش(Style Check) را به شما می دهد. به این ترتیب که شما می توانید یکی از لباس های خود را پوشیده، عکس گرفته و آن را با سبک های مشابه، روندهای این مدل خاص از لباس و همچنین مدها و مدل هایی که برای شما جذاب هستند، مقایسه کنید.

با توجه به اینکه آمازون اکو لوک مانند آمازون اکو/آمازون دات به شبکه ابری و پایگاه داده های مختص آمازون به شبکه اینترنت متصل است، ملاحظات و انتقادهایی از لحاظ امنیتی برای استفاده از این دستگاه به آن وارد شده است. البته همانند بسیاری دیگر از دستگاه های متصل به شبکه اینترنت اشیا شما باید در استفاده از این دستگاه و حفظ حریم خصوصی خود مراقب باشید، ضمن اینکه قابلیت خاموش کردن کلی این دستگاه نیز می تواند در مواقعی به حفظ امنیت و حریم خصوصی شما کمک کند و دوربین دستگاه حتی در حالت روشن نیز غیرفعال است و برای فعال‌سازی باید از اپلیکیشن یا دستورات صوتی مرتبط استفاده شود.

در زیر فیلم مربوط به کاربردها و نحوه عمل آمازون اکو لوک(Amazon Echo Look) را مشاهده نمایید:

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 5
sigmaمجموع آرا: 1

ایشان مولف مقالات علمی سایت چگانه بوده و به حوزه فاوا و کارآفرینی علاقه دارند.

تعداد کل مقالات: 261
تعداد کل نظرات : 75
تعداد کل آرا: 1111
تعداد کل بازدیدها: 142587


نظرات کاربران


(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)