گجت اینترنت اشیا: ویژگی ها و قابلیت های ساعت هوشمند سامسونگ گیر اس 3(Samsung Gear S3)

گجت اینترنت اشیا: ویژگی ها و قابلیت های ساعت هوشمند سامسونگ گیر اس 3(Samsung Gear S3)

در مقاله اینترنت اشیاء چه کاربردهایی در حوزه بهداشت دارد؟ درخصوص کاربردهای مختلف فناوری ها، ابزارها و گجت های مرتبط و متصل به فناوری اینترنت اشیا در حوزه بهداشت و سلامت صحبت شد. در این نوشته و در فیلم زیر یکی از گجت ها/دستگاه های هوشمند اینترنت اشیا که یک ساعت هوشمند با قابلیت ردگیری، ثبت و اعلان درخصوص وضعیت سلامتی شما است، معرفی و نمایش داده می شود. البته این ساعت هوشمند قابلیت ها و کارکردهای مختلفی دارد که یکی از آنها سنجش میزان تحرک و وضعیت جسمانی کاربر آن است. در سالهای اخیر شرکت های مختلفی چنین ساعت های هوشمندی را با قابلیت های مشابه یا یکسان عرضه کرده اند که گجت زیر متعلق به شرکت معروف و محبوب سامسونگ به نام گیر اس 3 فرانتیر(Gear S3 Frontier) است.

گجت ها یا دستگاه های مختلفی مانند ردگیرها و تلفن های هوشمند قابلیت ردگیری و سنجش فعالیت های بدنی شما از جمله قدم های برداشته شده توسط شما را دارند. ساعت هوشمند گیر اس 3 نیز یکی از این انواع دستگاه هاست که این کار یعنی ثبت تعداد قدم های شما در یک مسیر را انجام می دهد. مزیت چنین گجت هایی قابلیت های اتصال به پلتفرم ها، تلفن های هوشمند و شبکه های اجتماعی مختلف است که قابلیت های متعدد و مختلفی برای شما فراهم می آورد. قابلیت اتصال به تلفن هوشمند برای شما امکان پاسخ دادن به تماس ها را تنها با اشاره به صفحه ساعت هوشمند میسر می سازد. شما می توانید هم از خود ساعت برای صحبت کردن استفاده کنید و هم از طریق قابلیت بلوتوث ساعت آن را به یک هدست بلوتوث متصل کرده و از طریق آن صحبت کنید.

یکی از قابلیت های بسیار مهمی که در ساعت های هوشمندی مانند سامسونگ گیر اس 3 وجود دارد فناوری ان اف سی(NFC) است. با استفاده از این فناوری شما می توانید کارها و فعالیت هایی مانند خرید را در فروشگاه های مجهز به دستگاه های ان اف سی انجام دهید که با اتصال به تلفن همراه شما یک فرایند خرید موبایلی را انجام می دهد. علاوه بر این قابلیت و ویژگی جالب سامسونگ گیر اس 3 این است که می توانید از آن برای خرید توسط همین دستگاه های کارت خوان معمولی که از فناوری کارت مغناطیسی استفاده می کنند، بهره بگیرید. بدین ترتیب که گوشی بطور هوشمند اطلاعات کارت عابر بانک شما را گرفته و آن را به دستگاه کارت خوان منتقل می کند.

قابلیت ها و امکاناتی مانند شمارش تعداد قدم ها، تعداد رکاب زدن و همچنین ضربان قلب نیز همانند ساعت های هوشمند مشابه در سامسونگ گیر اس وجود دارد. به اضافه این ویژگی که اگر شما هنگام خواب نیز آن را در دست داشته باشید، می تواند عادات خواب شما را نیز درک کرده و به شما اعلام کند.

امکان دانلود صفحه نمایش مختلف برای ساعت که بسیار زیبا هستند و همچنین قابلیت نمایش منو ها و کارکردهای مختلف سامسونگ گیر اس با چرخاندن یک اهرم در دور ساعت، از ویژگی های جالب و متمایز این است که است که شما با قیمت تقریبی 350 دلار می توانید در اختیار داشته باشید.

مزیت ساعت های هوشمندی مانند گیر اس 3 در این است که شما قابلیت استفاده از آنها در شرایط مختلف مانند هوای بارانی و حتی زیر آب را دارید- البته نه همه مدل ها و مارک های ساعت هوشمند.

فیلم زیر قابلیت ها، امکانات و ویژگی های مختلف ساعت هوشمند سامسونگ گیر اس 3 فرانتیر(Samsung Gear S3 Frontier) را کامل نمایش می دهد:

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 5
sigmaمجموع آرا: 2

ایشان مولف مقالات علمی سایت چگانه بوده و به حوزه فاوا و کارآفرینی علاقه دارند.

تعداد کل مقالات: 261
تعداد کل نظرات : 75
تعداد کل آرا: 1111
تعداد کل بازدیدها: 142580


نظرات کاربران


(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)