کوسه ای که در کنار غذای خود سالاد هم می خورد!

کوسه ای که در کنار غذای خود سالاد هم می خورد!
تاریخ انتشار : به روز رسانی : 1397/06/20

کوسه ها ممکن است شهرت ی جهانی به عنوان یک شکارچی داشته باشند، اما دانشمندان در دانشگاه کالیفرنیا، ایروین، کوسه ای را پیدا کرده اند که در کنار پروتئین خود کمی سالاد هم مصرف می کند. مطالعات آنها -  منتشر شده در مجموعه مقالات Royal Society B - نشان می دهد که کوسه کله چکشی به هنگام خوردن ماهی و ماهی مرکب، جلبک دریایی نیز برای بدست آوردن مواد مغذی موجود در آن می خورد.یم."

این تحقیق نشان داد که کوسه ها دارای سطح بالایی از آنزیم هایی هستند که برای تجزیه فیبر و کربوهیدرات ها در دریاچه استفاده می شوند. این در مقایسه با مقدار پایین آنزیم هایی است که گوشتخواران به طور معمول دارند. محققان خاطرنشان می کنند که این باعث می شود که کلم بروک اولین کوسه علف هرز است.

یک ویدیو آزمایشی نشان می دهد که یک کوسه کیک کوچک که یک وعده غذایی است که 90 درصد ماهی قزل آلا و 10 درصد ماهی مرکب است. این نشان می دهد که این کوسه ها واقعا همهجور هستند، زیرا قبلا معتقد بودند که آنها عادت به خوردن علف را به طور ناخواسته در مناطق کم عمق که در آن ساحل ایالات متحده آمریکا، مرکزی و آمریکای جنوبی زندگی می کنند.

کوسه ای که در کنار غذای خود سالاد هم می خورد!سامانتا لی، محقق ارشد این مطالعه چهار ساله در دانشگاه کالیفرنیا، ایروین، امیدوار است که این کشف به پیشگیری از خطر بروز اکوسیستم های دریایی از تغییرات آب و هوایی کمک کند. او گفت: "این واقعیت که نوع بسیار کوسه کوسه بر روی گیاهان تغذیه می کند، یکی دیگر از نشانه هایی است که چرا ما باید این پوشش گیاهی را حفظ کن

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
تعداد امتیاز کاربران به هر رتبه
1
2
3
4
5
امتیاز: 0
مجموع آرا: 0

درباره نویسنده


تعداد کل مقالات: 644
تعداد کل نظرات : 21
تعداد کل آرا: 426
تعداد کل بازدیدها: 196475

نظرات کاربران

*