کوبیاکس راه حلی برای سبک کردن سقف ساختمان ها

کوبیاکس راه حلی برای سبک کردن سقف ساختمان ها

سالهای سال است درایران با صرف هزینه های بسیار سقف هایی در ساختمان های مسکونی وغیره اجرا می گردد،که خود عاملی است برای تعداد کشته های بسیار در حوادث همچون زلزله،امروزه تکنولوژی های جدید تری وارد عرصه ساخت وساز شده است که متاسفانه به دلیل عدم شناخت،برای احداث ساختمان های جدید به سراغ همان روش قدیمی می روند.کوبیاکس تکنولوژی جدیدی است که باعث سبک تر شدن سازه می گردد وکافی است مطالب زیر را مطالعه نمایید تا با مزایای این تکنولوژی جدید آشنا شوید.

سالهای متمادی است که در جهان در مورد سبک سازی  دردال های بتنی محققان مشغول تحقیق هستند . سقف کوبیاکس یکی از جدید ترین یافته های بخش ساخت وساز است. سقفی مدرن با پوششی از توپ های فوتبال پلاستیکی !

یکی از اساسی ترین مشخصه هایی که پرندگان را قادر به پرواز می سازد ساختار استخوان های آنهاست استخوان های یک پرنده با ساختاری فوق العاده موثر رشد می یابد. غشائی مستحکم با جداره ها و حفره های تودر تو که به گونه ای مناسب و حساب شده در محل خود قرار گرفته و پایداری معادل استخوان های توپر را به استخوان های پرنده می بخشد حاصل موثر است که جرم کمتری داشته و مواد سازنده کمتری در آن مورد استفاده قرار می گیرد این ساختار سبک و مستحکم پرنده را قادر به پرواز می کند.

کوبیاکس راه حلی برای سبک کردن سقف ساختمان ها

مزایای کوبیاکس درصنعتی :
عدم نیاز به سرمایه گذاری زیاد برای احداث کارخانجات مواد اولیه
عدم نیاز به نیروی کار خیلی متخصص و امکان استفاده از نیروهای موجود
امکان احداث کارخانجات تولیدی در اقصی نقاط کشور
عدم وابستگی به خارج از کشور
سازگاری با مباحث و مقررات ملی ساختمانی کشور
اقتصادی بودن تکنولوژی و امکان رقابت با سیستم های رایج
انعطاف پذیری سیستم در ارتباط با مسآله معماری و سازه ای
تکنولوژی دوستدار محیط زیست
اساس طراحی کوبیاکس چیست ؟
اساس طراحی  Cobiax مبتنی است بر سقف سازه ای با ویژگی «سقف دال ۲ طرفه» مشابه سقف های بتنی دال ۲ طرفه مرسوم با این تفاوت که :هسته بتن مرکزی در محل هایی که کاربرد سازه ای ندارد با گوی های توخالی جایگزین می گردد.

حذف بار مرده غیرسازه ای :در فنآوری Cobiax با حذف بار مرده غیرسازه ای خاصیت باربری ۲ محوره همچنان حفظ می گردد.همچنین با شکل گیری غشای بتنی مستحکم در قسمت فوقانی و تحتانی دال به همراه شکل گیری شبکه تیرچه های داخلی در ۲ امتداد در اثر قراردهی گوی ها در سرتاسر فضای میانی دال بتنی می توان باربری مناسبی را برای این دال متصور شد.با استفاده از فناوری کوبیاکس نه تنها ارزش افزوده ساختمان بیشتر می شود بلکه موجب حفظ محیط زیست هم خواهد گردید.

 

 

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 5
sigmaمجموع آرا: 1

مولف مقالات علمی سایت چگانه است. به زودی اطلاعات فردی بیشتری از ایشان در معرض دید شما خواننده ی گرامی قرار خواهد گرفت.

تعداد کل مقالات: 0
تعداد کل نظرات : 0
تعداد کل آرا: 0
تعداد کل بازدیدها: 0
کوبیاکس راه حلی برای سبک کردن سقف ساختمان ها
چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 5
sigmaمجموع آرا: 1


نظرات کاربران


(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)