کدام هورمون ها برای سلامتی زنان واجب هستند؟

کدام هورمون ها برای سلامتی زنان واجب هستند؟

هورمون های زیاد در بدن انسان وجود دارد، در این میان زنان دارای هورمون های بیشتری نسبت به مردان می باشند، برخی از این هورمون وجودشان برای زنان لازم و ضروری اسات و برای سلامتی آنها مفید می باشد. در این مطلب هورمون های مهم و مفید زنانه را به شما معرفی می کنیم.

سلامتی زنان و سرحال بودن آنها اساسا بستگی به هورمون هایی دارد، که در خون آنها موجود است، به ویژه میزان و مقدار هورمون ها مهم است. سلامتی و تندرستی در ارگانیسم بدن زنان و روش طبیعی اداره بدن زنان بستگی به هورمون هایی دارد که در بدن هر زنی وجود دارد. این هورمون ها برای سلامتی و ارگانیسم بدن زنان بسیار ضروری و مفید است که از جمله این هورمون ها عبارتند از:

1- هورمون اندورفین (Endorphin):

تنها هورمون اندروفین می باشد که سبب ایجاد احساس خوشبختی، شادی، عشق و علاقه از ته دل در انسان می شود. به راستی که تاثیر این هورمون بر روی بدن را نمی توان با هیچ چیز دیگری عوض کرد. این گونه که، حتی احساسات بسیار غم انگیز را هم می تواند این هورمون از بین ببرد.

2- هورمون لپتین و گرلین (leptin، ghrelin):

اختلال در میزان هورمون لپتین در ارگانیسم بدن یکی از علل ایجاد چاقی در انسان می باشد. لپتین (آن را هورمون سیری هم می گویند) سلول های چربی را تولید می کند. این هورمون از غذاهایی که مصرف می کنیم بدست می آید و برای نگهداری و انباشت چربی در بدن ترشح می گردد. علاوه بر این، در زمانی که مغز نیاز دارد این هورمون سیگنال سیری را به مغز ارسال می کند، بر عکس هرمورن گرلین سبب گرسنگی انسان می شود و سیگال گرسنگی را به مغز انتقال می دهد.

3- هورمون دوپامین (Dopamine):

دومین اسم این هورمون، هورمون حافظه است. ترشح آن سبب جوانی مغز و ذهن می شود. مقدار دوپامین، برای افزایش توانایی کاری و یا نگهداری طولانی مدت اطلاعات در مغز کمک می کند.

4- هورمون اکسی‌توسین (Oxytocin):

اکثریت خانم ها مطمئن هستند که مادر شدن بعد از زایمان می باشد. این تفکر بخشش درست می باشد. این گونه که، هورمون اکسی توسین که هورمون وابستگی هم به آن گفته می شود، این هورمون با زایمان و رابطه جنسی در ارتباط می باشد، به واسطه این هورمون ما عشق می روزیم و عشق ورزیده می شویم.

5- هورمون تستوسترون (Testosterone):

ما آن را هورمون مردانه می گویم، و آن را به هر طریقی شده می خواهیم از بدن بیرون کنیم. در حالی که این درست نمی باشد، این گونه که، تنها در سایه این هورمون ما خودمان را سرحال و فعال احساس می کنیم. حرکت کردن، هر چقدر بیشتر حرکت کنید، نیاز بیشتری به انرژی خواهید داشت. هورمون تستوسترون سبب ایجاد انرژی در بدن می شود و نیاز بدن به انرژی را تامین می کند.

این پنج هورمون، هورمون هایی هستند که در بدن زنان وجود دارند و برای سلامتی ارگانیسم بدن آنها مفید است.

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 5
sigmaمجموع آرا: 2

ایشان مولف مقالات سایت چگانه هستند.

تعداد کل مقالات: 1158
تعداد کل نظرات : 36
تعداد کل آرا: 2645
تعداد کل بازدیدها: 148588
کدام هورمون ها برای سلامتی زنان واجب هستند؟
چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 5
sigmaمجموع آرا: 2


نظرات کاربران


(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)