کدام غذاها در عضله سازی مفید هستند؟ برای عضله سازی چه غذایی بخوریم؟

کدام غذاها در عضله سازی مفید هستند؟ برای عضله سازی چه غذایی بخوریم؟

برخی از غذاها به علات داشتن پروتئین و انواع ویتامین ها، برای عضله سازی در بدن مفید می باشند، به ویژه افرادی که به بدنسازی می روند، توصیه می شود، حتما از غذاهای گفته شده در این یادداشت استفاده نمایند.

ما انسان ها دوست داریم، اندامی زیبا و ورزش داشته باشیم به همین دلیل خیلی از مردم دست به دامان قرض های عضله ساز و یا ورزش های مختلف می شوند. اما باید توجه کرد کسانی که به ورزش می پردازند تا عضلات قوی داشته باشند، باید به خوراک و تغذیه خود هم توجه کنند. و برخی از غذاها را مصرف نمایند که در عضله سازی برای آنها مفید می باشد. از جمله این غذاها می توان به این موارد اشاره کرد:

1- تخم مرغ

به صورت قابل توجه دارای مقدار زیادی پروتئین می باشد. و همچنین سرشار از ویتامین ها، زینگ، آهن، و کلیسم است. همه این ویژگی های موجود در تخم مرغ آن را غذایی مفید برای عضله سازی تبدیل کرده است.

2- سینه مرغ

در صد گرم گوشت مرغ، 30 گرم پروتئین وجود دارد. یکی از خصوصیات و مزایای گوشت مرغ این است که آن را می تواند همراه غذاهای دیگر و در طعم های مختلف آماده کرد.

3- آب

درست است که آب غذا نیست، اما باید توجه داشت که 75 درصد از ترکیبات عضله ها را آب تشکیل می دهد. بر اساس تحقیقات خوردن آب به اندازه کافی در طول روز موجب بدست اوردن انرژی زیادی می شود. و همچنین خوردن آب به سیستم گوارش در هضم غذا کمک می کندو موجب رشد عضلات می شود.

4- روغن ماهی

روغن ماهی پس از تمرینات سخت ورزشی به انرژی گرفتن دوباره بدن کمک می کند. این روغن موجب می شود که انرژی انسان برای انجام تمرینات ورزشی و بدنسازی زیاد شود. علاوه بر این روغن ماهی موجب بالا رفتن سوخت و ساز بدن می گردد.

5- گوشت گاو

گوشت گاو با کیفیت یکی دیگر از منابع پروتئین می باشد. در ترکیبات این گوشت در مقدار زیاد ویتامین های A و E وجود دارد.

6- گوشت بوقلمون

گوشت بوقلمون هم در مقدار زیاد دارای پروتیئن و 11 ویتامین منحصر به فرد می باشد.

7- سیاه گندم ها

در صد گرم سیاه گندم، 18 گرم پرویئین وجود دارد.

8- بلغور جو دوسر

بلغور جو دو سر، سرشار از پروتئین، مواد معدنی، ویتامین ها و سلولز می باشد. یکی دیگر از ویژگی های بلغو جو دو سر، دیر هضم شدن پروتیئن های موجود در ترکیبات آن می باشد. در برخی از موارد موجب می شود که انسان در طول روز سیر باشد.

9- ماهی قزل آلا

در ماهی قزل آلا پروتئین، و روغن امگاه 3 در حد زیادی وجود دارد. که به رشد عضلات شتاب می دهد. و سبب بزرگ شدن آنها می شود.

10- چوکه لیک

نه تنها برای ورزش کاران بلکه برای کسانی که به سلامتی خود اهمیت می دهند لازم در وعده های غذایی روزانه خود 100 گرم چوکه لیک بگنجانند. در ترکیب 100 گرم چوکه لیک، 28 گرم پروتئین خالص وجود دارد. یکی دیگر از خصوصیت های چوکه لیک وجود پروتئین های در ترکیب آن می باشد که هم به راحتی و هم به سختی هضم می شوند.

داشتن اندامی زیبا منوط به ورزش کردن و به همراه ان مصرف غذایی است که موجب عضله سازی در بدن انسان می شود، بنابراین کسانی که به باشگاه های ورزش می روند، باید به غذای خود توجه کافی داشته باشند و غذاهایی مورد نیاز بدن را مصرف نماید.

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 0
sigmaمجموع آرا: 0

ایشان مولف مقالات سایت چگانه هستند.

تعداد کل مقالات: 780
تعداد کل نظرات : 33
تعداد کل آرا: 1523
تعداد کل بازدیدها: 60692


نظرات کاربران


(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)