کدام غذاها اعتیاد آور می باشند؟

کدام غذاها اعتیاد آور می باشند؟
تاریخ انتشار : به روز رسانی : 1396/10/28

برخی فکر می کنند، که اعتیاد تنها مربوط به مواد مخدر می باشد، در حالی که برخی غذاها هم اعتیاد آور می باشند، و در انسان وابستگی به آن غذا را به وجود می آورد. از این رو، لازم است که از این غذاها اطلاع داشته باشیم، و مصرف آنها را در سبک تغذیه روزانه به حداقل برسانیم و یا حذف نمایم. برای اشنایی با غذاهای اعتیاد آور این مطلب را مطالعه کنید.

دانشمندان اثبات کرده اند که، برخی از غذاها در انسان وابستگی و اعتیاد به وجود می آورد. و انسان از این گونه غذاها، حتی در زمانی که سیر می باشد هم نمی تواند امتناع کند. که در بیشتر موارد این غذاها شیرین و با نمکی و همچنین چرب و نوشیدنی های شیرین می باشند. بخش بزرگی از این غذاها و نوشیدنی ها برای سلامتی انسان مضر می باشد، چرا که سبب چاقی، بیماری قلبی – عروقی، و احتمال افزایش ریسک ابتلا به سرطان را به وجود می آورد. از جمله این نوشیدنی ها و غذاها عبارتند از:

1- پیتزا:

اثبات شده است که، این غذای اعتیاد و وابستگی شدید ایجاد می کند، به همین دلیل در بسیاری از کشورهای خارجی، پیتزا به غذایی سنتی تبدیل شده است و انسان ها زندگی خود را بدون پیتزا نمی توانند تصور کنند. پیتزاهایی که در فست فودها فروخته می شود، دارای کالری زیادی می باشند و و غذایی مضر هستند. چرا که در ترکیبات آن روغن زیاد، وجود دارد که سبب ایجاد سرطان می گردد. انسان هایی که از این غذا زیاد مصرف می کنند به چاقی، انفارکت، و حتی به بیماری هایی مانند سرطان می توانند مبتلا شود.

2- غذاهایی دارای شکلات، مواد مخدر محسوب می شوند

شکلات به صورت آب نبات مضر محسوب می شود، اما شکلات تمیز و سالم تلخ (70 درصد کاکائو) سالم محسوب می شود. استفاده مقدار کمی از شکلات تمیز برای بدن انسان تاثیر مثبت دارد.

3- بستنی محصولی پر کالری می باشد.

بستنی های طبیعی، خوب و با کیفیت محصولاتی مفید و پر فائده می باشند. استفاده از این گونه بستنی ها در مقدار کم به بدن ضرر نمی زند. اما در دوره معاصر برای تولید برخی از بستنی ها از اسانس ها ارزان و روغن های ترنس استفاده می شود.

4- چیپس سیب زمینی خیلی مضر می باشد

استفاده مداوم از چیپس سیب زمین سبب چاقی در انسان می شود. و همچنین ریسک ابتلا به سرطان را افزایش می دهد.

5- نوشیدنی های شیرین و گازدار (لیمونارد و ...)

سرشار از شکر می باشند، پزشکان اثبات کرده اند که، استفاده همیشگی از این نوشیدنی ها، سبب چاقی و حتی افزایش ریسک ابتلا به سرطان می گردد.

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
تعداد امتیاز کاربران به هر رتبه
1
2
3
4
5
امتیاز: 5
مجموع آرا: 2

درباره نویسنده


تعداد کل مقالات: 1158
تعداد کل نظرات : 96
تعداد کل آرا: 3341
تعداد کل بازدیدها: 855953

نظرات کاربران

*