کدام ادویه ها برای فعالیت مغز مفید هستند؟ چهار ادویه ی مفید برای ذهن

کدام ادویه ها برای فعالیت مغز مفید هستند؟ چهار ادویه ی مفید برای ذهن

ادویه ها در زندگی انسان ها نقش مهمی دارند، در گذشته ادویه ها به قدری اهمیت داشتن که به خاطر آنها جنگ هایی میان کشورها صورت گرفته است و امروزه هم ادویه ها از جمله چاشنی ها و طعم دهنده های مفید می باشند. علاوه بر این ادویه های خواص بسیاری دارند و نمی توان از اثرات و فوائد آنها چشم پوشی کرد. از این رو، در این مطلب چهار ادویه ای که برای باز شدن مغز مفید است، را تقدیم شما می کنیم.

ادویه های خواص درمانی زیادی دارند و مصرف آنها برای سلامتی بدن مفید و ضروری می باشد، از ادویه ها در غذاهای مختلف به صورت چاشنی و یا طعم دهنده استفاده می شود. معمولا اکثر ادویه ها در بین مردم طرفداران زیادی دارند، برخی از ادویه ها وجود دارند که برای سلامتی مغز و نیز باز شدن ذهن بسیار مفید می باشد، از جمله اینها عبارتند از:

1- زعفران

مصرف گل زعفران برای مقابله با افسردگی بسیار موثر می باشد. در عین حال، سبب تقویت توانایی یادگیری و حافظه در انسان می شود.

بر اساس تحقیقی که در نشریه (Journal of Ethnopharmacology) انتشار یافته است، نشان می دهد که، زعفران برای درمان افسردگی کوچک و متوسط بسیار مفید است و نتیجه موفقیت آمیزی دارد.

2- زرد چوبه

زرد چوبه، به علت داشتن رنگ زرد، به اسم کورکومین (Curcumin) بسیار مفید و اثر گذار است. این ادویه را آنتی اکسیدان های قوی احاطه کرده اند. آنزیم های موجود در زرد چوبه برای رگ ها و از جمله برای پیشگیری از تجمع کلسترول در رگ های مغز مفید است. زرد چوبه تاثیرات از بین برنده التهاب را دارد و با بیماری سرطان نیز مقابله می کند و همچنین عملکرد ذهن را تقویت و برای آن مفید می باشد و موجب باز شدن ذهن می شود.

3- ادویه مریم گلی

موادی که در ترکیبات مریم گلی وجود دارد، شباهت زیادی به موادی دارد که در ترکیبات داروهایی قرار دارد که برای درمان آلزایمر از آن ها استفاده می شود، بر اساس مقاله ای که در در نشریه (Pharmacological Biochemical Behavior) انتشار یافته است، نشان می دهد که، تنها 50 میکرو لیتر ادویه مریم گلی و روغن آن سبب افزایش حافظه به مقدار زیاد می شود.

4- دارچین

بوی دارچین ذهن را باز می کند. حتی آدامسی که در ترکیباتش دارای دارچین می باشد، برای تمرکز هواس و افزایش دقت تاثیر زیادی دارد. میزان قند در بدن را تنطیم می کند. از ایجاد سلول های سرطانی در خون و غدد لنفاوی پیشگیری می کند. مانع از لخته شدن پلاکت ها می شود. به علت داشتن خواص آنتی باکتریال، از عفونت نیز جلوگیری می کند.

 

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 5
sigmaمجموع آرا: 1

ایشان مولف مقالات سایت چگانه هستند.

تعداد کل مقالات: 882
تعداد کل نظرات : 33
تعداد کل آرا: 1919
تعداد کل بازدیدها: 89979


نظرات کاربران


(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)