کالیفرنیا استفاده از رمز عبور ضعیف را از سال 2020 ممنوع کرد

کالیفرنیا استفاده از رمز عبور ضعیف را از سال 2020 ممنوع کرد

برخی از افراد به دلیل حافظه ضعیفی که دارند هیچگاه رمزهای سختی انتخاب نمی کنند و مجبور هستند تا سال تولد و یا اعدادی مشابه به آن را انتخاب کنند. این در حالیست که با پیشرفت روز افزون هک شرکت ها مجبور به استفاده از پسوردهای فوق سری و بسیار مشکل هستند تا از این مشکل رهایی یابند.

در حالت ایده آل ما باید از کلمات عبور مختلفی برای وب سایت یا سرویس هایی که دارای یک حساب کاربری هستیم و از ان ها استفاده کنیم داشته باشیم. اما این می تواند مشکل باشد زیرا لازم است که بسیاری از رمزهای عبور / نام کاربری خود را به خاطر داشته باشید. به همین دلیل است که برخی از کاربران تمایل دارند از یک کلمه عبور مشابه استفاده کنند و در بعضی موارد از کلمه عبور "ضعیف" استفاده کنند که علت آن هم قابل یادآوری بودن آن است.
تبلیغات

با این حال به نظر می رسد که در کالیفرنیا، با استفاده از کلمه عبور ضعیف و راحت در سال 2020ممنوع خواهد شد. به عنوان بخشی از لایحه Privacy Privacy: Connected Devices این ایالت به صورت رسمس این کار را ممنوع کرده است. البته این قانون بر روی کلمه عبور شخصی تأثیر نخواهد گذاشت، بلکه برای گذرواژههایی که ممکن است همراه با دستگاههای الکترونیکی خاص همراه باشد قابل اجرا شده خواهد بود. به عنوان مثال بسیاری از روترها با کلمه عبور خالی رمزگذاری می کنند و یا از دسته ی از کلمه "admin" برای نام کاربری و رمز عبور خود استفاده می کنند.

ایده برای این کلمات عبور آسان این است که کاربران را برای ورود به دستگاه های خود آسان تر می کند، اما هنگامی که این قانون در سال 2020 به اجرا در آید، تولید کنندگان باید رمز عبور منحصر به فرد ارسال کنند یا ابزارهایی ارائه دهند که رمزهای منحصر به فرد و قوی را برای دستگاه های خود را در تئوری این باید به گسترش بوت نت ها و حملات کمک کند که گاهی به رمزهای عبور ضعیف یا عمومی افشا شده به سیستم های سازش کمک می کند.

به این معنا که با این قانون مشکلی پیش می آید و این امر به دستگاه های قدیمی تر که دارای رمزهای عبور سخت است، اعمال می شود و تغییر آنها غیرممکن است.

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 0
sigmaمجموع آرا: 0

ایشان مولف مقالات وبسایت چگانه هستند

تعداد کل مقالات: 248
تعداد کل نظرات : 13
تعداد کل آرا: 253
تعداد کل بازدیدها: 92861
کالیفرنیا استفاده از رمز عبور ضعیف را از سال 2020 ممنوع کرد
چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 0
sigmaمجموع آرا: 0


نظرات کاربران


(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)