کاشت ناخن | خطرات و عوارض کاشت ناخن

کاشت ناخن | خطرات و عوارض کاشت ناخن
تاریخ انتشار : به روز رسانی : 1397/07/17

خانم ها به علل و دلایل مختلف کاشت ناخن انجام می دهند، برای از خانم ها برای زیبایی این کار را انجام می دهند و برخی دیگر برای اینکه ناخن هایشان زیبایی ندارند و می خواهند عیب ناخن ها خود را بپوشانند، ولی کاشت ناخن اگر چه زیبایی به ناخن ها می دهد، با این حال خالی از خطرات و عوارض نمی باشد.

زنان همیشه دوست دارند، زیبا دیده شوند. به همین دلیل تلاش می کنند که مد روز باشند و همه انواع مدها را استفاده کنند. در دوره های اخیر، یکی از مدها و ترندهایی که بسیار شایع شده است، کاشت ناخن می باشد. می توان گفت که در مترو، کوچه، خانه و حتی سرکار انسان با خانم هایی که کاشت ناخن انجام داده ان مواجه می شود. ناخن های کاشته شده بلند و به رنگ های مختلف است.

آیا در کاشت ناخن به پوست و ناخن آسیب وارد می شود؟ آیا این گونه ناخن ها را هر کسی می تواند، استفاده کند و در چه مواقعی کاشت ناخن توصیه می شود؟

کاشت ناخن چه عوارض و مضراتی دارد؟

امروزه تعداد خانم هایی که به مراکز کاشت ناخن مراجعه می کنند، بسیار زیاد است، یکی از متخصصان کاشت ناخن در این باره می گوید، چند روز قبل نزدم دختری آمده بود، شرایط وخیمی داشت. انگشتانش در بد وضعیتی بودند و پوسته می دادند. داخل چشمانش قرمز شده و ورم کرده بود. دست هایش ترک برداشته و خونریزی می کرد. وی ناخن های کاشته شده را با دندان کنده بود و با استون (Acetone) تمیز کرده بود، ولی به یک باره به آن واکنش آلرژیکی نشان داده بود. بعد از تزریق آمپول هورمونی تا حدودی بهتر شد، اما هنوز درمان وی ادامه دارد.

کاشت ناخن | خطرات و عوارض کاشت ناخن

استفاده از کاشت ناخن سبب می شود که، در ناخن های مقدار زینگ و آهن کاهش یابد و زود به زود بشکنند و در شرایط حاد در ناخن های عفونت های قارچی ایجاد شود. در زمانی که خانم ها برای کاشت ناخن مراجعه می کنند، معمولاً واکنش های آلرژیکی آنها بررسی نمی شود. از ابزارها به هر طریقی استفاده می کنند. در بسیاری از مراکز تنها با هدف کسب در آمد به این کار مشغول می شوند و سلامتی افراد را مدنظر قرار نمی دهند و غیر حرفه ای کار می کنند. از وسایل بی کیفیت و ارزان قیمت استفاده می شود.

از کاشت ناخن تا خطر سرطان

ژل ها و لاک هایی که در زمان کاشت ناخن استفاده می شوند، از طریق پوست وارد خون شده و به ارگانیسم بدن آسیب می زنند. اگر فردی سیستم ایمنی بدنش قوی باشد، کبد آن را بی ضرر می کند. اما در صورتی که ارگانیسم بدن ضعیف باشد و کسانی که رژیم غذایی دارند و یا مستعد آلرژی هستند، کاشت ناخن عوارض زیادی به همراه دارد. خانم هایی که ناخن های بلند نگه می دارند، در بیشتر مواقع دچار بیماری قارچی هستند، که در اکثر مواقع بر روی آن کاشت ناخن انجام می شود. همین قارچ ها تا حدی که ناخن کاشته شده، وارد انگشت می شوند. در چنین مواردی درمان زمان زیادی نیاز دارد. برای این منظور باید مقاومت پوست را افزایش داد، که از کرم های مختلف و قرص ها استفاده می شود.

کاشت ناخن | خطرات و عوارض کاشت ناخن

پزشکان می گویند که، کاشت ناخن باید در نزد افراد متخصص صورت گیرد و در شرایط معین انجام پذیرد. گاهی خانم ها به دلیل ارزان بودن به افرادی که تخصص لازم را ندارند، اعتماد می کنند، در حالی که ابزارهای آنها استریل نمی باشد. در صورتی که بهتر است هر خانمی ابزارهای شخصی برای مانیکور به همراه داشته باشد. اگر این ابزارها را ندارید، مطمئن باشید که ابزارهای موجود در سالن استریل می باشند. به ارزانی نه بلکه به کیفیت و تخصص اهمیت دهید. در غیر این صورت خود را برای هر مشکلی آماده کنید.

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
تعداد امتیاز کاربران به هر رتبه
1
2
3
4
5
امتیاز: 5
مجموع آرا: 2

درباره نویسنده


تعداد کل مقالات: 1158
تعداد کل نظرات : 60
تعداد کل آرا: 2999
تعداد کل بازدیدها: 276408

نظرات کاربران

*