کاشت مو | عمل جراحی کاشت مو | سوالاتی در مورد کاشت مو

کاشت مو | عمل جراحی کاشت مو | سوالاتی در مورد کاشت مو
تاریخ انتشار : به روز رسانی : 1397/12/25

امروز بسیاری از افراد به ویژه جوانان که دچار کچلی می شوند، به دکتر مراجعه کرده و اقدام به کاشت مو می کنند، در حالی که بسیاری از این افراد اطلاعات مناسبی از کاشت مو ندارند و نمی دانند که آیا کاشت مو در آنها امکان پذیر است و یا نه، از این رو، در مقاله حاضر به بررسی کاشت مو، روش های آن و چرایی انجام آن و همچنین عوارض و صدمات آن می پردازیم.

در مردان موها را می توانند از سینه، ریش، پا و کمر برداشته و بر روی سر بکارند. ریزش موها و علل کچلی می تواند، مختلف باشد. اما در 98 درصد موها به دلیل ژنتیکی می ریزد و این در بسیاری از مردان به وجود می آید.

در زنان هم در دوران بارداری و در زمانی که به نوزاد خود شیر می دهند، ریزش مو به وجود می آید. که این ریزش مو نیاز به درمان ندارد. بعد از این که دوره شیر دهی طی شد، این مشکل از بین می روند و موها دوباره ترمیم می شود. در این موقع زنان تنها بهتر است، ویتامین مصرف کنند. با این مقدمه به بررسی سوالاتی در مورد کاشت مو در مردان می پردازیم.

- به صورت نرمال در طول روز چند تار مو می ریزد؟ و علل و دلایل افزایش ریزش مو چه می باشد؟

در حالت نرمال در سر انسان 120 هزار فولیکول مو وجود دارد. در طول روز 100 الی 150 تار مو می ریزد که عادی است. تغییر محیط زندگی، کار کردن در محیط بسته و استرس سبب افزایش ریزش مو می گردد. اما این اصلاً زودگذر نمی باشد. گاهی به دلیل تغذیه هم ریزش مو ایجاد می شود. اما این فکر درستی نمی باشد، که تغذیه می تواند سبب ایجاد کچلی شود. اگر چه ریزش مو در هر دو جنس مشاهده می شود، ولی کچلی بیشتر در مردان رخ می دهد. چون که هورمون ها و ژنتیک در ایجاد کچلی نقش بزرگی ایفا می کنند. اما در زنان هم گاهی کچلی مانند، مردانه می توان ایجاد شود. یعنی در جلوی سر موهای خیلی بیشتر می ریزد.

کاشت مو | عمل جراحی کاشت مو | سوالاتی در مورد کاشت مو

- برای جلوگیری از ریزش مو شامپوهای زیادی تبلیغ می شود؟ آیا شامپو می توان از ریزش مو جلوگیری کند؟

شامپویی وجود ندارد که، مانع از زیرش مو شود. شامپو تنها وسیله شوینده است. به دلیل اینکه در ترکیبات آن مواد شیمیایی وجود دارد، این مواد می توان از پوست وارد خون شود. اما شامپوهایی هستند که به عنوان وسیله درمانی استفاده می شوند و آنها مستثنی هستند.

گاهی ریزش مو با کچلی اشتباه گرفته می شود. همان طور که گفتیم، استرس هم می تواند سبب ریزش مو شود. اما کچلی در 98 درصد ژنتیکی می باشد. موها اگر چرب شود و یا ضعیف هستند، در این حالت پلاسمای خون بیمار در ریشه موها تزریق می شود و بعد از شش جلسه درمان، ریزش مو و چرب شدن آن متوقف می شود.

- کاشت مو چگونه اجرا می شود و این دارای چه اصولی است؟

کاشت مو حدوداً نیم قرن است که انجام می شود. این روش برای اولین بار در کره امتحان شد و اما بیشتر از طرف یونانی ها رشد و پیشرفت کرده است. شکل نهایی پیشرفت آن امروز در دسترس ما است. کاشت مو دو نوع می باشد، که عبارتند از:

- روش های fut və fue:

در روش Fut از ناحیه پس سر پوست را بریده و بر می دارند. جهت منفی این روش این است که، محلی که بریده شده جایش باقی می ماند و از لحاظ انعطاف پذیری مشکل ایجاد می کند.

کاشت مو | عمل جراحی کاشت مو | سوالاتی در مورد کاشت مو

امروزه در دنیا روش fue بیشتر استفاده می شود. در این روش تار موها تک تک برداشته می شود و در ناحیه سر کاشته می شود. این روش هم در زنان و هم در مردان انجام می شود و هیچ گونه اثری از خود به جای نمی گذارد. در این روش، فرد خیلی زودتر به زندگی روزانه خود بر می گردد. انجام این روش هم بدون درد می باشد. با بی حسی موضعی انجام می شود. بعد از عمل از دارو استفاده نمی گردد. موهای کاشته شده بهتر رشد می کند. روش های انجام این عمل در زنان و مردان تا حدودی متفاوت است.

- روند کاشت موها چقدر طول می کشد و بعد از عمل چکار باید کرد؟

این عمل حدوداً 3 الی 5 ساعت طول می کشد. بعد از کاشت مو می توان بعد از 4 روز موهای را شست. زنان در زمان شستن موها باید احتیاط بیشتری کنند. زودتر شش هفته به موها نمی توان حنا و رنگ مو زد و باید به صورت طبیعی نگه داشت. استفاده زیاد از سشوار هم توصیه نمی شود. موها را می توان کوتاه کرد تا سنگی آنها را کاهش داد.

- موهای کاشته شده کی شروع به رشد می کنند؟

موها شش هفته بعد از کاشت می ریزد و دو ماه بعد مجدداً شروع به رشد می کند. 50 درصد از موهای کاشته شده در طول شش ماه رشد می کنند. برای اینکه همه موها رشد کنند، بهترین زمان 10 ماه می باشد. افرادی که دچار کچلی هستند، گاهی پروسه کاشت مو را دو بار انجام می دهند. لذا بر حسب ارگانیسم بدن می توان روند رشد موها کند شود. در برخی از بیماران 50 در صد موهای کاشته شده در عرض 5 ماه رشد می کنند و اما در برخی در این مدت تنها 30 درصد موها رشد می کنند. اما اینها در نتیجه نهایی تاثیر نمی گذارند. موهای تازه کاشته شده همه رشد می کنند و تدریجاً نتیجه مثبت به دست می آید.

 

- چه کسانی نمی توانند کاشت مو انجام دهند؟

کاشت مو را بیماران هموفیلی، کسانی که دچار اختلال در لخته شدن خون و افرادی که در ارتباط با سیستم ایمنی بدن دچار کچلی می شوند، نمی توانند انجام دهند. لازم به ذکر است که، در بیشتر موارد افرادی که کچل می شوند، ریشه موهایشان باقی می ماند و این مشکل تنها نیاز به درمان دارد.

- بعد از چند ساگی می توان مو کاشت و عوارض منفی آن کدامند؟

برای کاشت مو بعد از 17 سالگی می توان اقدام کرد. کاشت مو هیچ عوارض منفی ندارد و یک بار انجام می شود و تا آخر عمر می ماند.

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
تعداد امتیاز کاربران به هر رتبه
1
2
3
4
5
امتیاز: 5
مجموع آرا: 6

درباره نویسنده


تعداد کل مقالات: 1158
تعداد کل نظرات : 80
تعداد کل آرا: 3087
تعداد کل بازدیدها: 329295

نظرات کاربران

*
N
ناشناس ( 2019-01-15 11:33:26 )
سلام، کاشت مو واقع خوب؟ اذیت و عوارضی بعد از کاشت مو ندار؟
A
اذر ( 2019-03-16 12:03:38 )
کدام دکتر متخصص کاشت مو را انجام میده؟ یا عوارضی نداره