کارهای و غذاهای مضر برای سلامتی قلب چیست؟

کارهای و غذاهای مضر برای سلامتی قلب چیست؟
تاریخ انتشار : به روز رسانی : 1396/10/28

قلبی یک از اندام های ضروری حیات و زندگی انسان می باشد، که نیاز است به سلامتی و مراقبت از ان توجه ویژه ای مبذول داشت، ولی با این حال، گاهی ما اقدامات و کارهایی انجام می دهیم که براس لامتی قلب می توان مضر باشد. و از وجود این مضرات خبردار نیستیم. برای دانستن کارها و غذاهای مضر برای مغز این مطلب را مطالعه نماید.

برخی از مواد غذایی و نوشیدنی ها مانند مشروبات الکلی و یا غذاهای فرآوری شده برای قلب مضر می باشد و می توان اسیب های جدی به سلامتی قلب انسان وارد کند. از جمله مضراتی که برخی غذاها و کارهای برای قلب دارند عبارتند از:

1- استفاده از مشروبات الکلی:

نوشیدنی های الکلی ماهیچه های قلب را ضعیف می کند، در نتیجه عضلات قلب تخریب می شود و نارسایی قلبی به وجود می آید.

2- گوشت و فرآورده های آن

گوشت و فرآورده های آن، دارای مقادیر زیادی چربی می باشد که باعث افزایش سطح کلسترول درخون می شود. در بیماریهای قلبی مصرف این غذاها را باید به حداقل رساند. همچنین مصرف كیك و بیسكویت به علت نوع چربی به كار رفته در آنها، سبب افزایش سطح کلسترول می گردد.

3- سیگار کشیدن:

سیگار کشیدن برای سیستم قلبی – عروقی بسیار زیان اور می باشد، هر بار که سیگار می کشید، بعد از آن، رگ های به صورت شدید در مدت کوتاهی شروع به منقبض شدن می کنند. به همین دلیل به صورت سیستماتیک، در افرادی که همیشه سیگار می کشند، می توان گفت که، رگ هایشان همیشه تنگ می باشد و این منجر می شود که خون به راحتی در رگ ها جریان پیدا نکند، و در نتیجه به قلب فشار وارد می نماید. قلبی که مجبور به فعالیت شدید می باشد، خیلی زودتر پیر می شود، و نمی توان کارکردهای خود را به صورت کامل انجام دهد.

به همین دلیل، کسانی که به صورت مداوم سیگار می کشند، بیشتر در معرض ابتلا به بیماری قلبی – عروقی می باشند، فوائد ترک سیگار به صورت گسترده کار شده و انتشار یافته است، به همین دلیل اگر می خواهید صاحب قلبی سالم باشید، سیگار نکشید، و یا در حد امکان تعداد سیگارهایی که می کشید تا به حداقل کاهش دهید. اگر برای این کار اراده لازم را ندارید، از اصولی و موادی استفاده کنید که در شما موجب ایجاد نفرت از سیگار می شود.

4- غذاهای آماده و کنسرو شده

انواع غذاها و سوپ های آماده ی مصرف و یا كنسرو شده ، غذاهای بیرون از منزل، سوسیس و كالباس و گوشت های نمك سود شده و همچنین تنقلات شور سرشار از نمك (سدیم كلراید) هستند. دریافت زیاد سدیم با فشار خون بالا ارتباط دارد كه از عوامل خطر موثر در بروز بیماری قلبی است. كاهش مصرف این نوع غذاها و نمك طعام سر سفره به كاهش فشار خون كمك می كند.

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
تعداد امتیاز کاربران به هر رتبه
1
2
3
4
5
امتیاز: 5
مجموع آرا: 1

درباره نویسنده


تعداد کل مقالات: 1158
تعداد کل نظرات : 72
تعداد کل آرا: 3059
تعداد کل بازدیدها: 302995

نظرات کاربران

*