کارهای صبحگاهی که برای سلامتی مفیدند | عادت های صبحگاهی مفید برای انسان

کارهای صبحگاهی که برای سلامتی مفیدند | عادت های صبحگاهی مفید برای انسان

انسان صبح ها بعد از بیدار شدن از خواب یکسری کارها و حرکاتی را از روی عادت انجام می دهد، که برخی از این حرکات برای سلامتی مفید و برخی دیگر مضر می باشند، ولی اگر دقت و توجه کافی داشته باشیم، حرکاتی را انجام می دهیم که برای سلامتی مفید است.

می توان گفت که، همه ما، هر روزه کارهای مشخصی را طبق عادت انجام می دهیم. برخی از این ها مفید و برخی دیگر غیر مفید می باشد، که البته غیر مفید ها خیلی بیشتر است. اگر توجه داشته باشیم، می توانیم از بین آنها، هر کدام که بیشترین تاثیر را بر روی سلامتی دارد، شناسایی کنیم و بیشتر آن کارها را انجام دهیم. برخی از این کارهای مفید صبحگاهی عبارتند از:

- پایین آمدن با عجله از روی تخت خواب:

بلافاصه بعد از بیدار شدن از خواب و با عجله از تخت خواب بیرون نیاید، به ویژه اگر شما دچار کاهش فشار خون و یا بر عکس افزایش فشار خون می باشید، پایین آمدن با عجله از روی تخت خواب سبب اسپاسم رگ های مغز شده و موجب ایجاد سردرد می گردد. برای اینکه روز خود را به خوبی شروع کنید، سعی کنید چند حرکت ساده را در تخت خواب انجام دهید.

مثلا بر روی تخت به پشت دراز بکشید و دست هایتان را با هم به سمت بالا بکشید و پاهایتان را به سمت پایین بکشید. این حرکت را مربی های فیتنس هم توصیه می کنند. با چند دقیقه زمان گذاشتن برای انجام این حرکات روز خود را بهتر شروع می کنید.

2- به صورت ناشنا یک لیوان آب بخورید:

می توان گفت که همه می دانید 30 دقیقه قبل از غذا خوردن، نوشیدن آب لازم می باشد. نوشیدن آب سبب کاهش اشتها و کاهش حس گرسنگی در انسان نی گردد. اما در اول صبح خیلی ها بدون این هم اشتها ندارند. آیا باز نیاز است که آب خورده شود؟ بر اساس گفته های متخصصان آمریکایی نوشیدن آب سی دقیقه قبل از غذا خوردن، هر روز صبح سبب بهتر شدن سیستم گوارش می شود. این هم برای سلامتی و هم برای لاغری مفید است.

3- تا جایی که امکان دارد اتاق را پر نور کنید:

بر اساس نظریات دانشمندان در دوره معاصر، صبح ها در زندگی نور کم می باشد و اتاق ها معمولا تاریک است. در حالی که شب ها نور منزل بیش از اندازه می باشد. چنین عدم تعادلی سبب پاره گی در غشای بیولوژیکی می شود و یا سبب ترشح هورمون گرسنگی گرلین (Ghrelin) می گردد.

4- قبل از صبحانه خوردن پیاده روی کنید و یا چند حرکت نرمشی انجام دهید:

قبل از اینکه صبحانه بخورید، اگر ورزش کنید، ارگانیسم بدن برای تامین انرژی از چربی ها انباشت شده استفاده می کند و این برای افرادی که چربی انباشته شده در بدن دارند، مفید است. نیاز نیست زمان زیادی برای این کار صرف کنید. به صورت استاندارد 15 دقیقه حرکات نرمشی کفایت می کند.

5- حرکات نرمشی را با موسیقی انجام دهید:

برای اینکه در تمرینات و روزش های صبحگاهی کالری زیادی مصرف کنید، از موسیقی که مورد علاقه خود می باشد استفاده کنید. بر اساس نظریات متخصصان فیتنس موسیقی انتخاب شده را هر روز تغییر ندهد و برای مدتی با همان ها ورزش کنید. این موسیقی در ارگانیسم بدن تبدیل به عادت شده و ورزش کردن را راحت تر می نماید.

6- چای گیاهی دم کنید:

در موقع صبحانه به جای چای سیاه و یا قهوه، از دمنوش و چای گیاهی استفاده کنید. استفاده از چای گیاهی سبب دفع مواد مضر از بدن می شود و برای تقویت سیستم ایمنی بدن مفید است. ولی اگر از قهوه خوردن نمی توانید، دست بردارید، در آن موقع بعد از خوردن قهوه از چای گیاهی استفاده کنید.

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 5
sigmaمجموع آرا: 4

ایشان مولف مقالات سایت چگانه هستند.

تعداد کل مقالات: 1158
تعداد کل نظرات : 36
تعداد کل آرا: 2645
تعداد کل بازدیدها: 148588
کارهای صبحگاهی که برای سلامتی مفیدند | عادت های صبحگاهی مفید برای انسان
چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 5
sigmaمجموع آرا: 4


نظرات کاربران


(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)