کارهایی که بر روی سلامتی زنان تاثیر منفی می گذارد | کارهای مضر برای سلامتی زنان

کارهایی که بر روی سلامتی زنان تاثیر منفی می گذارد | کارهای مضر برای سلامتی زنان

هر روز به صورت معمولا زنان برای از کارهای را انجام می دهند که به نظر طبیعی می آید و هیچ گونه زیانی برای آنها ندارد، در حالی که کارهایی مانند شستشویی زیاد خانه به دلیل استفاده زیاد از مواد شوینده برای سلامتی زنان مضر می باشد، به همین دلیل در این مطلب برخی از کارهای عادی خانم ها در طول روز که ممکن است برای سلامتی آنها مضر باشد، را تقدیم شما می کنیم.

تنها انسان سالم خود را خوشبخت می تواند، احساس کند. سلامتی را می توان تا پیری نگه داشت. پزشکان همیشه تکرار می کنند که، ارگانیسم بدن انسان بسیار با دوام است و با عمل کردن به روش ها و اصول معینی می تواند تا سنین پیری سلامتی خود را حفظ کند. گاهی کارهایی معمولی که هر روز انجام می دهیم و بر روی سلامتی ما تاثیر منفی دارد و انسان بی دلیل مریض می شود. سپس با تعجب از دکتر سوال می کند که این بیماری چرا در من به وجود آمده است؟ من چکاری را درست انجام نداده ام؟ در حالی که علل برخی بیماری ها بی توجهی و یا انجام کار اشتباه نمی باشد، بلکه کارهای معمولی روزانه هم می تواند سبب بیماری در انسان شود. برخی از کارهای معمولی و روزمره که بر روی سلامتی زنان تاثیر منفی دارد، عبارتند از:

1- تمیز کاری زود به زود:

تمیزکاری خصوصیت بسیار خوبی است. لاکن در برخی موارد تمیزکاری در زنان گویا به بیماری تبدیل می شود. زنان بدون اینکه دلیل جدی داشته باشند، مدام خانه خود را تمیز می کنند، لباس ها و اثاث منزل را می شورند و جمع می کنند. برای اینکار از مواد شیمیایی مختلف و زیادی استفاده می کنند. بر اساس نظریات پزشکان، در بین زنان در مقایسه با مردان بیماری هایی مانند آسم، آلرژی های مختلف و بیماری خود ایمنی (Autoimmune disease) بیشتر شایع می باشد، که علت اصلی آن تاثیرات دائمی مواد شیمیایی بر روی ارگانیسم بدن زنان است.

2- پوشیدن لباس های زیر زنانه تنگ:

به ویژه زنانی که لباس های زیر پلاستکی بسیار تنگ می پوشند، برای نمونه پوشیدن سوتین های تنگ برای سینه ها و پستان های بسیار مضر می باشد و سبب ایجاد برخی از بیماری های پستان می شود. از این رو، لازم است زنان از لباس های زیر نرم و راحت استفاده کنند و در شب سوتین های خود را باز نمایند.

3- پوشیدن شلوارهای جین بسیار تنگ و شلوارهای زیر کمر:

پوشیدن شلوارهای تنگ سبب فشار آمدن بر روی کیسه صفرا، روده ها و اندام های جنسی در زنان می شود و خونی رسانی به این اندام ها با اختلال مواجه می سازد و سبب ایجاد بیماری های مختلف می شود.

4- گذاشتن اشیای سنگین بر روی زانوها:

زنانی که زود به زود اشیای سنگین مانند کوله پشتی را بر روی زانوها خود می گذارند و یا فرزندان خود را روی زانو می نشانند. سبب می شود که بر روی پایین تنه فشار و سنگینی زیادی وارد شود و این سبب ایجاد بیماری واریس می تواند، شود.

5- برداشتن و حمل کردن کوله پشتی های سنگین:

این کار می تواند در زنان سبب ایجاد بیماری نخاعی و یا بیماری واریس شود.

6- کم خوابی:

کم بودن میزان خواب هم در زنان بر روی سلامتی آنها تاثیر منفی دارد و ریسک ابتلا به بیماری سیستم قلبی – عروقی، بیماری دیابت قند و دیگر بیمارها را افزایش می دهد. در حالی که ارگانیسم بدن زنان در مقایسه با ارگانیسم بدن مردان مقاومت کمتری در برابر کم خوابی است.

7- پوشیدن کفش های پاشنه بلند:

زنانی که به صورت همیشگی از کفش های پاشنه بلند با پاشنه بلندتر از 3 الی 4 سانتی متر استفاده می کنند این کفش ها برای سلامتی آنها مضر است، به ویژه بر روی ستون فقرات این زنان فشار زیادی وارد می شود و در نتیجه بیماری های مختلف در ارتباط با ستون فقرات در زنان ایجاد می شود. علاوه بر این پوشیدن این نوع کفش ها در زنان سبب ایجاد بیماری واریس، اختلال و مشکل در پنجه ها و مفاصل می گردد و یا سبب دررفتگی، شکستکی در بدن هم می گردد. زنانی که به صورت همیشگی از کفش های پاشنه بلند استفاده می کنند، در اندام های داخلی خود جابه جایی به وجود می آید و این سبب بیماری های مختلف می گردد.

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 5
sigmaمجموع آرا: 3

ایشان مولف مقالات سایت چگانه هستند.

تعداد کل مقالات: 1158
تعداد کل نظرات : 44
تعداد کل آرا: 2882
تعداد کل بازدیدها: 219705
کارهایی که بر روی سلامتی زنان تاثیر منفی می گذارد | کارهای مضر برای سلامتی زنان
چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 5
sigmaمجموع آرا: 3
loading...


نظرات کاربران


(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)