کاربرد پماد زینک اکساید | موارد مصرف پماد زینک اکسید

کاربرد پماد زینک اکساید | موارد مصرف پماد زینک اکسید

پماد زینک اکسید  یک ماده ی پودری سفید رنگ  و غیر قابل حل  در اب است .این ماده به دلیل جلوگیری از اشعه ی افتاب در کرم های ضد افتاب  و انواع کرم های ارایشی  و پودر بچه استفاده میشود .و خاصیت ضد چربی دارد در ادامه به توضیح کاربرد این کرم میپردازیم با چگانه همراه شوید .

پماد زینک اکسید برای صورت

پماد زینک اکسید به عنوان ضد افتاب برای جلوگیری از اشعه ی  فرا بنفش خورشید و نفوذ افتاب به پوست استفاده میشود .به همین خاط از ان در ساخت کرم های ضد افتاب نیز استفاده میشود .همچنین برای درمان سوختگی و  بهبود زخم های پوستی به کار میرود .و با زدن مقداری کمی از ان روی زخم و بریدگی سزیع ان را بهبود میابد .و همچنیین برای درمان خشکی پوست هم از ان استفاده میشود  و باعث میشود پوست مرطوب و تمیز باقی بماند ولی در عین حال باعث ایجاد چربی نمیشود و چربی پوست را هم میگیرد. به دلیل داشتن این خواص برای درمان اگزمای پوست نیز کاربرد دارد .این کرم برای درمان اکنه و لکه های پوستی هم مصرف میشود

                                                                                        کاربرد پماد زینک اکساید | موارد مصرف پماد زینک اکسید


پماد زینک اکسید برای زیر بغل

برای رفع بوی بد  زیر بغل این پماد میتواند کارایی داشته باشد به دلیل اینکه چربی اضافی پوست را میگیرد و باعث میشود پوست تمیز بماند میتواند بوی بد زیر بغل را هم تا حدی بگیرد. بعد از استحمام مقدار کمی پماد زینک اساید را به زیر بغل بمالید تا تاثیر ان را ببینید .


پماد زینک اکساید برای رفع تیرگی

زینک اکسید یک کرم پوشش دهنده هست پس تا وقتی روی پوست هست ظاهر پوست روشنتر از چیزی که در اصل هست نمایش داده میشه ولی تاثیر و یا تغییری در رنگدانه های پوست ایجاد نمیکنه.عوارض پماد زینک اکساید

این پماد اگر به دستور پزشک تجویز شود عوارضی نداردو برای اطفال نیز حتما باید به دستور پزشک باشد . اما اگر خودتان تهیه کرید حتما دستوالعمل رو ی جعبه و نحوه ی مصرف ان مطالعه شود.این پماد به هیچ عنوان نباید با چشم برخورد کند و اگر به عنوان ضد افتاب استفاده میشود از زدن ان به دور چشم خودداری شود .

 

پماد زینک اکساید ایرانی یا خارجی

در حال حاضر نسخه های ایرانی پماد زینک اکساید در بازار به نسبت نسخه های خارجی ان بیشتر مورد استفاده قرار میگیرد در نتیجه برای تهیه ی ان سعی شود از نوع ایرانی استفاده شود  که هم مناسب و هم ارزان تر است.

 

ممنون که با چگانه همراه بودید.

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 0
sigmaمجموع آرا: 0

نگار حسینی مولف مقالات علمی سایت چگانه است. به زودی اطلاعات فردی بیشتری از ایشان در معرض دید شما خواننده ی گرامی قرار خواهد گرفت.

تعداد کل مقالات: 20
تعداد کل نظرات : 0
تعداد کل آرا: 8
تعداد کل بازدیدها: 275
کاربرد پماد زینک اکساید | موارد مصرف پماد زینک اکسید
چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 0
sigmaمجموع آرا: 0


نظرات کاربران


(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)