کاربران تلگرام حالا می توانند پیام ها را از دستگاه گیرنده حذف کنند

کاربران تلگرام حالا می توانند پیام ها را از دستگاه گیرنده حذف کنند
تاریخ انتشار : به روز رسانی : 1398/01/06

بسیاری از برنامه های پیام رسانی محبوب اجازه می دهد پیام های شما را حذف کنید اما این قابلیت ها تا حد زیادی به دستگاه شما محدود می شود. حتی اگر یک پیام را بر روی گوشی خود پاک کنید، در دستگاه گیرنده قابل مشاهده است. بنابراین یک پیام فرستاده شده سالها پیش می تواند بعدا در زندگی شما را تحریک کند و با اثبات قابل اطمینان که شما آن را ارسال کرده اید، کامل شده است. Telegram، یک برنامه پیامرسانی متمرکز بر حریم خصوصی، اکنون کاربران را قادر میسازد پیامهایی را از دستگاههای گیرنده نیز حذف کنند.

به سادگی، آخرین به روز رسانی Telegram اجازه می دهد تا کاربران برای حذف پیام ها از هر دو انتهای مکالمه. بنابراین پیام از دستگاه و دستگاه فردی که آن را فرستاده است حذف شده است.

"ما باید اعتراف کنیم: با وجود تمام پیشرفت های ما در رمزنگاری و حفظ حریم خصوصی، ما کنترل بسیار کمی از داده های ما داریم"، پاول دروو، خالق Telegram، گفت: "یک پیام قدیمی که قبلا آن را فراموش کرده اید می تواند خارج از محتوا شود و بعداز دهه بعد از آن مورد استفاده قرار گرفت. یک متن پر زرق و برق که به یک دوست دختر در مدرسه فرستاده می شود می تواند در سال 2030 هنگامی که شما تصمیم می گیرید که برای شهردار بمانید، شما را تحقیر می کند. "

این قابلیت فقط به پیام های شخصی کاربر محدود نمی شود. شما فقط می توانید پیام های شخص دیگری را از مکالمه یا هر شخص دیگر در یک چت گروهی به جای خودتان حذف کنید. این نیازی به رضایت کاربری نیست که پیغام آنها حذف می شود. پیامهایی که حذف میشوند، بدون ردیابی پشت سر گذاشتن، حتی یک حفره یا حفره یا سوراخ وجود ندارد که نشان دهد چیزی پاک شده است. به نظر می رسد که این پیام هرگز در وهله اول ارسال نشد. Telegram قطعا گزینه هسته ای در ساخت این قابلیت را انتخاب کرده است.

در اینجا برخی از پتانسیل های سوء استفاده وجود دارد زیرا کاربران قادر به حذف پیام های انتخابی خواهند بود. هیچ چیز آنها را از تکرار چت ها متوقف نمی کند و یک مکالمه را خارج از محدوده پیچیده می کند. با این وجود، Telegram در یک جهت کاملا متفاوت قرار می گیرد، یکی که رقبای زیادی نمی تواند آن را دنبال کند.

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
تعداد امتیاز کاربران به هر رتبه
1
2
3
4
5
امتیاز: 0
مجموع آرا: 0

درباره نویسنده


تعداد کل مقالات: 726
تعداد کل نظرات : 23
تعداد کل آرا: 496
تعداد کل بازدیدها: 250675

نظرات کاربران

*