چگونگی معالجه زکام به روش خانگی و ساده | درمان خانگی زکام

چگونگی معالجه زکام به روش خانگی و ساده | درمان خانگی زکام

در فصل زمستان بسیاری از مردم دچار سرماخوردگی و زکام می شوند، برای درمان زکام علاوه بر مراجعه به پزشک می تواند در خانه و با استفاده از داروهای خانگی ان را درمان کرد

با آمدن فصل سرما و زمستان یکی از دغدغه های خانواده ها سرماخوردگی و زکام می باشد. زکام به معنی التهاب بافت مخاطی بینی است که آزاد شدن واسطه‌های التهابی مانند هیستامین موجب احتقان بینی، آبریزش بینی و کاهش حس بویایی می‌شود.

بسیاری از مردم برای معالجه زکام، از قطره های مختلف و یا داروهای گوناگون استفاده می کنند. اما استفاده از این داورها، صرف نظر از هزینه های آن می تواند عوارض جانبی هم برای انسان در پی داشته باشد. اما همیشه راه درمان زکام مراجعه به پزشک و خوردن غذاهایی مانند سوپ و یا غذای های سبک نیست. با استفاده از روش های خانگی هم می تواند از دست زکام راحت شد و آن را درمان کرد.

شما با موادی که در هر خانه ای پیدا می شود، می تواند داروی زکام را که هم ارزان و هم بسیار مفید است را برای خود آماده کنید. این دارو به ویژه برای کودکان بسیار مناسب می باشد. چرا که در ترکیبات آن هیچ موادی که تاثیر منفی بر سلامتی داشته باشد، وجود ندارد. ترکیباتی که موجب آلرژی و یا دردهای جانبی دیگر باشد در این داروی خانگی وجود ندارد.

طریقه آماده کردن داروی زکام

- به دویست میلی لیتر آب ولرم، به اندازه یک قاشق چای خوری، نمک ریز و یک قاشق چای خوری جوش شیرین اضافه کرد و به هم بزنید تا خوب حل شود. (برای کودکان از هر کدام نصف قاشق کافی است).

نمک و جوش شیرین خواص ضد عفونی کنندگی قوی دارند. همچنین جوش شیرین موجب نرم شدن حفره های بینی می شود. و آب ریزش بینی را کاهش می دهد. محلول بدست امده را با قطره چکان و یا هر وسیله ای که امکان پذیر است، بریزید و چند باری حفره های بینی را با شست شو دهید.

موقعی که دارید دماغ خود را می شورید، مانند تصویر سر خود را کمی خم کنید. و مایع را بر سوراخ بینی بریزید.

لازم است که محلول از سوراخ دیگر بینی خارج شود، و نباید به گلوی شما برسد. در موقع انجام این کار دهان خود را مقداری باز نگه دارید. این کار را بر روی سوراخ دیگر بینی هم تکرار کنید. در طول روز لازم است 3 الی 4 بار این کار را بکنید.

با این روش به راحتی می تواند زکام را معالجه کرد. همچنین این کار را هر روز که از بیرون به خانه بر می گردید انجام دهید.

با انجام این روش شما می توانید بدن خود را از ویروس و عفونت ها محافظت کنید.

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 0
sigmaمجموع آرا: 0

ایشان مولف مقالات سایت چگانه هستند.

تعداد کل مقالات: 398
تعداد کل نظرات : 22
تعداد کل آرا: 302
تعداد کل بازدیدها: 6213


نظرات کاربران


(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)