چگونه Wi-Fi عمومی شما را هک می کند

چگونه Wi-Fi عمومی شما را هک می کند

اینترنت از همراهان همیشگی انسان قرن حاضر شده است. امروزه حتی زمانی که شما وارد یک کافی شاپ هم که می شوید دسترسی نامحدود به Wi-Fi رایگان یکی از گزینه های شما برای صرف یک فنجان قهوه است. اما آیا می دانید که Wi-Fi عمومی چه مضراتی برای دستگاه تلفن یا تبلت شما در بر خواهد داشت. هک کردن از طریق Wi-Fi های عمومی بیشتر امکان پذیراست.

بیشتر مکان های عمومی در حال حاضر مجهز به سیستم های تقویت شده Wi-Fi عمومی برای افراد حاضر در آن مکان می باشند. به عنوان نمونه می توان گفت که فرودگاه ها در سراسر جهان از این سیستم پیشروی می کنند. استفاده از اینترنت در این مکان ها بستگی به شخص مصرف کننده است. برخی تنها صفحه اینستاگرام خود را چک می کنند و برخی دیگر یک ایمیل کاری می فرستند یا حتی ممکن است یک حواله بانکی توسط Wi-Fi عمومی ارسال شود. بر خلاف تمام مزایایی که اینترنت برای افراد دارد، Wi-Fi عمومی یک خطر بسیار بزرگ برای شخص استفاده کننده به شمار می رود. تمام آن چه که شما در یک مکان عمومی به کمک Wi-Fi ارسال یا دریافت می کنید تحت نظر هکرها و البته دولت و شاید یک سری مردم بی کار که در همان شبکه هستند، قرار می گیرد.
فراموش نکنید افرادی که اطلاعات خصوصی شما را کشف می کنند نسبت به شما هیچ وقت حس دلسوزی و مهربانی نخواهند داشت. مجرمان و هکرها به راحتی از اتصال نا امن شما در Wi-Fi عمومی سوء استفاده کرده و با ارسال و یا کشت ویروس ها، دستگاه های ردیابی، نرم افزار های مخرب همه و همه می توانند سیستم گوشی و یا کامپیوتر را تخریب کنند.

این اشتباهات را در هنگام استفاده از Wi-Fi عمومی انجام ندهید

برای هر شخص ممکن است پیش آید که هنگام سفر نیازمند دسترسی به اطلاعات بسیار حساس و شخصی مانند حساب های بانکی پیدا کند. به عنوان مثال ممکن است شخصی منتظر یک حواله بانکی باشد یا این که با کمک کارت اعتباری قصد خرید بلیط قطار یا هواپیما داشته باشد. پیشنهاد می شود زمانی که نیاز مبرم و ضروری نبود به Wi-Fi عمومی متصل نشوید ویا در صورت امکان از طریق یک کابل سیستم کامپیوتر خود را به Wi-Fi متصل سازید چرا که هکر ها زمانی که شما با Wi-Fi متصل هستید بسیار راحت تر از زمانی که با کابل متصل هستید به سیستم شما دسترسی پیدا خواهند کرد و شما را هک می کنند.

تا جایی که امکانش هست از کارت های اعتباری خود در Wi-Fi عمومی استفاده نکنید. در صورتی که کارتی مربوط به یک اداره دولتی یا شرکت یا حتی کارت های بانکی دارید اطلاعات آن را در Wi-Fi عمومی استفاده نکنید. به این دلیل که هکرها اطلاعاتی که شما به راحتی وارد سیستم های خود می کنید را می توانند بخوانند و در دسترس قرار دهند.

به هر سوالی جواب ندهید

چگونه Wi-Fi عمومی شما را هک می کند

یکی از اشتباهات رایج در استفاده از Wi-Fi عمومی این است که اگر دقت کرده باشید زمانی که وارد Wi-Fi عمومی می شوید چند سوال بر روی سیستم شما ظاهر می شود که جواب های با بله و خیر دارند و معمولا جهت رد شدن این سوالات و متصل شدن به اینترنت افراد گزینه بله و یا موافق را انتخاب می کنند.

از آن جایی که ممکن است زبان مورد استفاده در شبکه عمومی با زبان مادری شما متفاوت باشد معمولا افراد معنای دقیق سوالاتی که پرسیده می شود را نمی دانند. این توافقات و انتخاب جواب های مثبت می تواند اطلاعا شما را به راحتی در اختیار هکر ها قرار دهد.

کانال ها و شبکه های خصوصی

استفاده از VPN ها و یا شبکه های خصوص مجازی حتی بسیاری از کانال های اینترنتی در هنگام استفاده از Wi-Fi عمومی کار بسیار نادرست و خطرناکی است. دسترسی هکرها و یا جاسوسان زمانی که شما درشبکه های خصوصی هستید بسیار راحت تر خواهد بود. تبلیغاتی که در این دسته از شبکه ها صورت می گیرد می تواند پاپ آپ ها و یا مرورگر اینترنتی شما را به صورت کلی غیر فعال کند. رمز گذاری در سطوح بالا می تواند این اجازه را بدهد که به صورت ناشناس و ایمن در این شبکه ها گشت و گذار کنید که این کار هم از عهده تمام افراد خارج است.

با در نظر گرفتن تمام این خطرات، بهتر است تا جایی که امکان پذیر است استفاده از Wi-Fi عمومی را کنار بگذارید و یا این که از کارت های اعتباری و اطلاعات فوق خصوصی خود در این مکان ها هرگز استفاده نکنید.

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 5
sigmaمجموع آرا: 38

ایشان مولف مقالات سایت چگانه هستند.

تعداد کل مقالات: 36
تعداد کل نظرات : 5
تعداد کل آرا: 947
تعداد کل بازدیدها: 2850
چگونه Wi-Fi عمومی شما را هک می کند
چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 5
sigmaمجموع آرا: 38


نظرات کاربران


(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)