چگونه کودک باهوش به دنیا بیاوریم | توصیه های برای زنان باردار برای داشتن جنین باهوش | مصرف تخم مرغ در دوران بارداری

چگونه  کودک باهوش به دنیا بیاوریم | توصیه های برای زنان باردار برای داشتن جنین باهوش | مصرف تخم مرغ در دوران بارداری
تاریخ انتشار : به روز رسانی : 1396/10/30

چگونه  کودک باهوش به دنیا بیاوریم؟ در این بخش ما قصد داریم درمورد توصیه مهم متخصصان در مورد داشتن جنین باهوش به شما توضیحاتی بدهیم تا بتوانید یک کودک باهوش خلق کنید که این راز مهم تغذیه ای زنان باردار است. توصیه های برای زنان باردار برای داشتن جنین باهوش
 

توصیه مختصصان  :  تخم مرغ  حاوی کولین است و ماده ای که همچنین در گوشت  و ماهی و مرغ و آجیل یافت می شود کولین حافظه و توانای ذهنی نوزاد را ارفزایش می دهد . بر اساس  گزارش دیلی میل مادران باردار 2 برابر بیشتر بایستی موادغذایی حاوی کولین را مصرف کنند کولین جزئی از ویتامین های گروه B می باشد  کولین برای متابولیسم و سوخت و ساز چربی لازم  است و برای سوزندان  چربی در بد ن مصرف می شود این ماده بسیار مهم  می باشد ا گر مقدار کولین در بدن شما خیلی کم باشد چربی اضافی در کبد جمع می شود منابع کولین عبارت از است  دل و جیگر و زرده تخم مرغ گل کلم و خیار وبادام زمینی می باشد.

یکی از عوامل داشتن جنین باهوش رعایت نکات و توصیه های مهم تغذیه در دوران بارداری است ، مادرانی که در انتظار تولد نوزاد جدیدشان هستند باید یکی از مواد غذایی را هر روز مصرف کنند.

چگونه  کودک باهوش به دنیا بیاوریم | توصیه های برای زنان باردار برای داشتن جنین باهوش | مصرف تخم مرغ در دوران بارداری

 مصرف تخم مرغ در دوران بارداری

توصیها 480 میلی گرم از این مواد مغذی در روز برای مادران بادار تعیین کرده بود با این حال مطالعات نشان می دهد تقریبا دور برابر این مقدار برای نتایج مطلوب مورد نیاز است به طور متوسط یک زرده تخم مرغ  حاوی 115 میلی گرم کولین است  متخصصان تغذیه تخم مرغ رابرای زنان باردار  توصیه می کنند اما هشدار می دهند که نباید از تخم مرغ خام ونیم پخته برای این گروه استفاده شود زیرا خطر ابتلا به سالمونلا را ایجاد می کند  .

 مصرف تخک مرغ در دروان حاملگی

تاثیر تخم مرغ در تغذیه زن بادار برای داشتن  جنین باهوش :  محققان دانشگاه کورئل 26 زن باردار در سه ماهه سوم خود بررسی کردند  نیمی از شزرکت کنندگان در این مطالعه هر روز 480 میلیگرم کولین رادریافت می کرد در حالی که با قیمانده 930 میلی گرم مصرف می کردند نوزادان شرکت کنندگان برای سرعت پردازش اطلاعات و خاطرات خود در چهار و  هفت و ده و سیزده  ماهگی ارزیابی شدند و نتایج نشان داد نوزدانی که مادران آنها در طول مرحله نهایی بارداری خود 930 میلی گرم کولین مصرف کرده بودند نسبت به عواملی محیطی واکنش سریعتری دارند همچنین این نوزادان نیز در پزدازش اطلاعات سریعتر عمل می کنند 

 

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
تعداد امتیاز کاربران به هر رتبه
1
2
3
4
5
امتیاز: 0
مجموع آرا: 0

درباره نویسنده


تعداد کل مقالات: 212
تعداد کل نظرات : 28
تعداد کل آرا: 165
تعداد کل بازدیدها: 126109

نظرات کاربران

*