چگونه یک هدفون انتخاب کنم؟

چگونه یک  هدفون انتخاب کنم؟
تاریخ انتشار : به روز رسانی : 1396/10/13

هدفون هایی ارزان قیمتی را که همراه دستگاه MP3 تان دارید، فراموش کنید. با یک جفت هدفون بی سیم، شما میتوانید تجربه تکرار نشدنی را داشته باشید. حتی هنگامی که در خانه هستید و یا به جایی دیگر می روید. این را هم در نظر بگیرید برای لذت بیشتر از موسیقی باید یک هدفون با کیفیت و قیمت بالا بخرید. مراحل زیر میتواند شما را در انتخا ب هدفون کمک کند.

 

 

چگونه یک  هدفون انتخاب کنم؟

1. از بین هدفون سیمی و بیسیم یکی را انتخاب کنید. هدفون های سیم دار میتواند انتخاب خوبی برای کسانی باشد که میخواهند مدت کمی درجایی بمانند، اما میخواهند به موسیقی نیز گوش دهند. حتی هدفون های سیم دار با کیفیت بالا نیز هنگامیکه با آنها کاری ندارید، معمولا مشکلاتی برایتان درست میکنند. اگر یک کیف پول کوچک دارید و میخواهید که هدفون سیم دارتان را همراه" ipad " با هم در آن قرار دهید یا فضای کمی دارید اینگونه هدفون های سیم دار برای شما انتخاب بهتری میباشند. البته اگر پول کمی میخواهید بپردازید برای خرید هدفون، اینگونه هدفونها نیز مناسب شما میباشند، چون هم تنوع زیادی دارند و هم اینکه هزینه کمتری در مقایسه با هدفون های بیسیم دارند.

 

هدفون های سیم دار ارزان قیمت معمولا مشکلاتی شبیه بیرون آمدن از گوش، صدمه زدن به گوشتان، یا استفاده از پلاستیک ارزان قیمت و بی کیفیت در ساخت آنها را دارند. با پرداختن هزینه مناسبی میتوانید یک هدفون سیم دار مناسب و با کیفیت بخرید، و هم اینکه گزینه مناسبی برای صرفه جویی در هزینه هایتان میباشند. با این حال اگر شخصی موسیقی دوستی هستید، شما باید دیگر گزینه ها را نیز در نظر بگیرید. در اینترنت درباره برندهای معتبر اینگونه هدفون ها تحقیق کنید. هدفون های بیسیم که روی سرتان قرار میگیرند برای کسانیکه عاشق پیاده روی و یا دویدن هستند بسیار مناسب میباشند، چون دغدغه اینکه هدفونشان احتمال دارد از گوششان در بیاید، را ندارند. همچنین شما میتوانید با خرید این گونه هدفون های بی سیم از امکانات دیگر این نوع هدفون ها مانند اینترنت وایرلس/ بلوتوث و حتی NFC نیز بهره مند شوید. اشکالی که هدفون های بی سیم خوب دارند میتواند هزینه زیاد آنها باشد. و هم چنین فضای بیشتری را نیز میگیرند. هدفون های بی سیم مخصوص DJ ها فضای به مراتب بیشتری را میگیرند و اگر کیفی برای حمل آنها نداشته باشید، با مشکل مواجه میشوید. قرار دادن هدفون بر روی گردنتان میتواند هیجان انگیز باشد، به خصوص برای ورزشکاران دوومیدانی . میتوانید در عین دویدن هدفون را بر روی سرتان قرار داده و موسیقی گوش کنید بدون اینکه استرس این را داشته باشید که هدفون تان احتمال دارد بیافتد. وقتی هم که ورزشتان تمام شد، میتوانید آن را دور گردنتان بیاندازید.

 

چگونه یک  هدفون انتخاب کنم؟

2. باید با توجه به مقدار پولی که در نظر گرفته اید، هدفون انتخاب کنید. معمولا هدفون های بی سیم گران قیمت از مواد با کیفیت بالا و همچنین طراحی مهندسی بهتری  و کیفیت عالی صدا ساخته شده  اند. مطمئینا یک هدفون 100 هزارتومانی به خوبی یک هدفون 200 هزار تومانی نمیباشد. هدفون های بی سیم در رنج قیمتی 70 هزار تومان توانایی حذف صداهایی پیرامون را ندارند و این شاید به مزاق کاربر خوش نیاید، اما هدفون های بی سیم گران قیمت تر توانایی حذف صداهای اضافی راداشته که کاربر تجربه بهتری از موسیقی را خواهد داشت. نکته دیگری که باید مد نظر قرار دهید این است که دوام این هدفون های بی سیم چه مدت میباشد. هنوز هم هدفون های قدیمی وجود دارند که مرد م از آنها استفاده میکنند چون این گونه هدفون ها از مواد خوبی درست شده اند. یاد تان باشد شما صرفا نباید برای اسم یک برند پول بدهید بلکه باید برای کیفیت واقعی آن هزینه کنید.

 

 

 

 چگونه یک  هدفون انتخاب کنم؟

3. قدرت تفکیک هدفون را ارزیابی کنید.  این به این معنی میباشد که یک هدفون بی سیم چقدر میتوانید صداهای مزاحم  بیرون را حذف کند و کاربر هرچه بهتر به موسیقی گوش دهد. هیچ چیز بدتر از این نمیباشد که در اتوبوس باشید و وقتی به موسیقی گوش میدهید، صدای اتوبوس مانع از لذت بردن کافی از موسیقی تان شود. تفکیک صداها و حذف صداهای مزاحم  میتواند تجربه بهتری برایتان به ارمغان بیاورد. اگر هدفون بی سیمتان این امکان را داشته باشد، نیازی نیست که صدای هدفون را زیاد کنید که به گوشتان آسیب بزنید.

هدفون های سیم داری هم وجود دارند که توانایی حذف صداهای اضافی را دارند. مانند هدفون های DJ ها که مانع از ورودی صداهای محیط به گوشتان خواهند شد. اگر شما تمایل به خرید هدفون استریو دارید، باید توجه کنید که از نوع پشت باز هستند یا از نوع پشت بسته میباشند. هدفون های پشت باز، همه صدای محیط را از بین نمیبرند، و مردم هم میتوانند موسیقی که گوش میدهید را بشنوند و همچنین شما هم میتوانید صداهای محیط و اطرافتان را بشنوید. اینگونه هدفون ها برای محیط خانه بسیار مناسب هستند. هدفون های پشت بسته مانع از ورود صداهای اطرافتان به گوش تان شده و همچنین صدای موسیقی نیز به بیرون هدفون نمی رود. بعضی از مردم هدفون های پشت بسته را میپسندند مثلا مهندسینی که با تخریب ساختمانها و یا معادن سر و کار دارند این هدفون ها بدلیل اینکه مانع از ورود صدا به گوش آنها میشود، بسیار مناسب هستند، در حالیکه هدفون های پشت باز برای کسانیکه میخواهند صدای طبیعت و اطرافشان را به همراه موسیقی بشنوند، مناسب میباشد.

 

 

چگونه یک  هدفون انتخاب کنم؟

4. محدود فرکانس هدفون را بررسی کنید. یک محدوده فرکانسی گسترده به این معنی میباشد که شما میتوانید بیشتر از یک موسیقی را بشنوید . محدوده  بزرگ مانند 10Hz تا 25000 Hz . یا هر فرکانسی که در این محدوده قرار بگیرد.  گوش انسان در حالت کلی قادر به تشخیص فرکانس‌های بین 20 هرتز تا 20 کیلوهرتز است. هرچه فرکانس صدا کمتر باشد، صدا به سمت صداهای بم و بیس دار (Low) می‌رود و صداهای با فرکانس بالاتر شامل صداهای زیر (High) می‌شوند. در کنار فرکانس پاسخ‌گویی، مقوله‌ی دیگری با عنوان پاسخ فرکانسی مطرح می‌شود که در واقع عبارت است از رفتار و شیوه‌ی برخورد یک دستگاه صوتی با فرکانس‌های مختلف. پاسخ فرکانسی به صورت تابعی دو متغیره از فرکانس (برحسب هرتز) و پاسخ (برحسب دسی‌بل) نشان داده می‌شود. پاسخ فرکانسی یک آلت صوتی به به یک فرکانس می‌تواند اغراق شده یا در سویه‌ی مخالف، تضعیف شده باشد. در واقع این از مزایای یک ابزار است که بتواند هر فرکانس را به همان صورتی که هست ضبط / پخش کند.

 

 

چگونه یک  هدفون انتخاب کنم؟

5. حتما قبل از خرید آنها را امتحان کنید. بهترین راه برای اینکه بفهمید هدفون هایی که انتخاب کرده اید مناسب شما میباشند، امتحان کردن آنها میباشد. به مغازه فروش وسایل الکترونیکی در شهرخودتان بروید و هدفونتان را بعد از تحقیقاتی که انجام داده اید، انتخاب کرده و امتحان کنید. حتما قبل از استفاده از هدفون، گوش هایتان را تمیز کنید. بعضی از محصولات به دلیل کیفیتشان تا چند روز اگر احتمال خرابی وجود داشته باشیند میتوانید آن ها را به مغازه دار پس داده و یکی دیگر را بردارید. در باره این موارد حتما با فروشنده حرف بزنید.

 

 

چگونه یک  هدفون انتخاب کنم؟

6. قبل از خرید حتما به مقاومت ظاهری هدفون توجه کنید. بعضی از هدفون ها در مقابل آب  و رطوبت و عرق و حتی ضربه های سنگین مقاوم هستند. باتری هدفون را نیز در نظر داشته باشید که چه مقدار زمان میتواند کار کند.

 

 چگونه یک  هدفون انتخاب کنم؟

7. در آخر ازگوش دادن به موسیقی لذت ببرید. شما شخصی هستید که میخواهید بیشتر روزها از این هدفون ها استفاده کنید. اگر یک هدفون با قیمت 100 هزار تومان صدایی شبیه به یک هدفون با قیمت 700 هزار تومان را دارد، هدفون ارزان قیمت را بخرید. فقط کیفیت صدا به این معنی نمیباشد که یک هدفون گران قیمت انتخاب کنید. این را هم در نظر بگیرید که حتی اگر از بهترین مواد نیز ساخته شده باشند، آیا قرار است که از آنها تا آخر عمرتان استفاده کنید ؟ آیا مهم است که آنها ارزان قیمت باشند ؟

 

هشدارها

 

برای مدت طولانی از هدفون استفاده نکنید. اگر شخصی هستید که عاشق موسیقی هستید پس صدای موسیقی را تا حداکثر زیاد نکنید چون شنوایی تان آسیب میبیند.

وقتیکه از هدفونهایی استفاده میکنید که صدای محیط را حذف میکنند، باید مراقب باشید چون امکان دارد در حین رد شدن از خیابان و یا دویدن، ویا حین رانندگی، چون صدای محیط را نمی شنوید، حادثه ای برایتان پیش بیاید.

حتما قبل از خرید در اینترنت نظرات کاربرانی که این محصولات را داشته اند بخوانید.

 

   ما اعتقاد داریم که بازخورد های شما به هر چه بهتر شدن آموزش هایمان کمک میکند. در زیر میتوانید نظراتتان را ثبت کنید و به آموزش امتیاز بدهید.

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
تعداد امتیاز کاربران به هر رتبه
1
2
3
4
5
امتیاز: 5
مجموع آرا: 3

درباره نویسنده


تعداد کل مقالات: 127
تعداد کل نظرات : 111
تعداد کل آرا: 760
تعداد کل بازدیدها: 253652

نظرات کاربران

*