چگونه یک پهباد یا کوادکوپتر را هدایت کنیم

چگونه یک پهباد یا کوادکوپتر را هدایت کنیم

در مقالات پهپادها چگونه به ما کمک می کنند؟(به همراه فیلم) و چرا و چگونه شرکت آمازون از پهپادها استفاده می کند؟ همراه فیلم به مبحث پهپاد ها(Drones/UAVs) که نوعی از آنها کوادکوپترها(Quadcopter) هستند، اشاره شد. در مقاله زیر سعی می شود که نحوه استفاده و هدایت یک پهپاد از نوع کوادکوپتر آموزش داده شود. کوادکوپترها در واقع از مرسوم ترین و محبوب ترین انواع پهپادها هستند که دارای چهار پا/پایه و چهار ملخ هستند و در موارد مختلفی از جمله تجاری، تفریحی و سرگرمی و هنری مورد استفاده قرار می گیرند. در ادامه با ما همراه باشید تا به شما آموزش داده شود که چگونه یک کوادکوپتر را برای بار اول هدایت کنید.

ابتدا باید یاداور شوم که به عنوان یک کاربر مبتدی کوادکوپتر بهتر است پیش از خرید چنین وسیله ای سعی کنید که مدلی ساده و معمولی را انتخاب کنید تا به عنوان یک کاربر تازه کار کوادکوپتر با دشواری مواجه نشوید. قیمت کوادکوپترها در ایران از حدود 300 هزار تومان تا چندین میلیون متفاوت هستند – با قابلیت ها و کاربردهای مختلف.

کوادکوپترها هم مانند هر دستگاه یا وسیله نقلیه ای دفترچه راهنما دارند که بهترین کار این است که پیش از شروع راه اندازی و استفاده از کوادکوپتر آن را دقیق مطالعه نمایید. توجه کنید که آموزش استفاده از کوادکوپتر در اینجا یک آموزش کلی است و حسب نوع و کاربرد کوادکوپتر ممکن است تفاوت هایی داشته باشد که با رجوع به دفترچه راهنما می توانید کاربردهای خاص کوادکوپتر را بررسی کنید.

برای استفاده راحت تر از یک کوادکوپتر و با توجه به اینکه شما یک کاربر تازه کار هستید، سعی کنید که به فضای باز و بزرگی رفته تا محیط مناسبی برای تمرین و مانور شما باشد. البته اگر کوادکوپتر شما از نوع کوچک به اندازه یک اسباب بازی باشد در حیاط خانه ای که بزرگ باشد یا فضایی به اندازه یک زمین بسکتبال نیز کافی است.

برای شروع سعی کنید از چرخاندن ملخ ها شروع کرده و این کار را به آرامی انجام دهید. ابتدا این کار را در یک جهت و سپس در جهت دیگر انجام دهید.

در مرحله بعد می توانید حرکت های رو به جلو و عقب را روی کوادکوپتر امتحان کنید. بعد از انجام تمرین چرخاندن ملخ ها شما باید بتوانید که کوادکوپتر را به سمت جلو (با استفاده از دکمه مربوطه) و به سمت عقب هدایت کنید، ضمن اینکه چرخش ملخ های کوادکوپتر ادامه دارد. با کمی تمرین به این صورت شما خواهید توانست ضمن چرخش و بالا رفتن کوادکوپتر، حرکات جانبی و به طرفین نیز انجام دهید. ممکن است در اولین استفاده و هدایت کوادکوپتر، این وسیله به زمین نیز بخورد، بنابراین نگران این مسئله نباشید. این دستگاه ها معمولا اگر به جای محکم اصابت نکنند، آسیب چندانی نمی بینند. بنابراین توصیه می شود که به مکانی بروید که سطح آن چمن یا خاک معمولی باشد و نه سنگلاخ یا سیمان! البته اگر هم کوادکوپتر شما به دلیل اصابت های زیاد دچار مشکل و صدمه شود، قطعات آن را می توانید خریداری کنید.

چگونه یک پهباد یا کوادکوپتر را هدایت کنیم

پس از انجام تمرین های چرخش ملخ ها و به جلو عقب بردن آن، شما می توانید از کوادکوپتر خود استفاده های بیشتر و جالب تری کرده و مانورهای بیشتری مانند وارونه شدن و بالا و پایین رفتن سریع انجام دهید. البته توصیه می شود که این مانورها و حرکات با کوادکوپتر را در جلسات اول انجام ندهید و بعد از تسلط و مهارت کامل بر هدایت کوادکوپتر انجام چنین حرکات و مانورهایی را آغاز کنید. سعی کنید از همین حرکات ابتدایی نیز لذت ببرید تا بتدریج مهارت کافی کسب کنید!

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 4.6
sigmaمجموع آرا: 7

ایشان مولف مقالات علمی سایت چگانه بوده و به حوزه فاوا و کارآفرینی علاقه دارند.

تعداد کل مقالات: 231
تعداد کل نظرات : 49
تعداد کل آرا: 804
تعداد کل بازدیدها: 58619


نظرات کاربران


(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)