چگونه یک نویسنده خوب شویم؟ توصیه های مهم از ویلیام فاکنر برای بهترین نویسنده شدن

چگونه یک نویسنده خوب شویم؟ توصیه های مهم از ویلیام فاکنر برای بهترین نویسنده شدن

نویسندگی و نویسنده شدن کاری است که بسیاری از مردم دوست دارند آن را انجام دهند، ولی هر کسی نمی تواند نویسنده مطرح و ماهری شوند تا اینکه استعداد نویسندگی را داشته باشد و شرایطی برای ان در نظر بگیرند، نویسندگان مطرح و معروف دنیا برای افرادی که دوست دارند، نویسنده باشند، پیشنهادها و توصیه های مختلفی را می کنند که می توان برای این افراد مفید باشد، از این رو، در این مطلب برای آشنایی با اصول نویسندگی توصیه های را از نویسنده معروف بریتانیایی ویلیام فاکنر تقدیم شما می کنیم.

ویلیام کاتبرت فاکنر (William Cuthbert Faulkner) رماننویس آمریکایی و برنده، جایزه نوبل ادبیات بود. فاکنر در سبک‌های گوناگون شامل رمان، داستان کوتاه، نمایشنامه، شعر و مقاله صاحب اثر است. شهرت او عمدتاً به خاطر رمان‌ها و داستان‌های کوتاهش است که بسیاری از آنها در شهر خیالی یوکناپاتافا (Yoknapatawpha County) اتفاق می‌افتد که فاکنر آن را بر اساس ناحیه لافایت (Lafayette)، که بیشتر زندگی خود را در آنجا سپری کرده بود، و ناحیه هالی اسپرینگز/مارشال (Holly Springs/Marshall) آفریده‌است(برگرفته از ویکی پدیا).

در این مطلب توصیه های برنده جایزه نوبل، ویلیام فاکنرنویسنده مطرح انگلیسی را تقدیم شما می کنیم

1- نوشتن با مولف ارتباط ندارد، بلکه با متن ارتباط دارد. اگر من اکنون وجود نداشتم، شخص دیگری از من، از همینگوی، و یا از داستایوفسکی و دیگران می خواست بنویسد. مثلا این یک دلیل می باشد، برای نمونه در عصری که رمان های شکسپیر مطرح شد. سه نویسنده مطرح بود که شکسپیر تنها یکی از آنها می باشد. اما اینها مولفان مهمی نیستد، مهمترین آنها اثر هملت می باشد.

2- برای گرفتن الهام از آثار نویسنده های دیگر هیچ منعی وجود ندارد، به عقیده من نویسنده چیز غیراخلاقی برای بهره مندی از آثار دیگر نویسندگان وجود ندارد. نویسنده باید هر چیزی که لازم دارد را از هر جایی بردارد، و آن را آشکار و بیان نماید، چرا که نویسنده به کاری مشغول می باشد، و امید به ایجاد چیزی دارد که، نویسندگان بعد از آن از وی الهام بگیرند و نتوانند همانند آن را ایجاد کنند. حداقل این امید را نویسنده دارد.

3- بهترین نویسنده ها تیزبین و ظریف بین می باشند. 99 درصد استعداد، 99 درصد نظم و نظام و 99 درصد فعالیت و کار در نویسندگی مهم و اثر گذار می باشد. نویسنده در اصل باید از نوشتن خود راضی باشد. اگر چه در هر عصری نیاز نیست که سرآمد آن عصر شد. اما در هر زمان لازم است که ایده آل بود. که بهترین آن اهداف عالی می باشد. اما برای اینکه در عصر خود بهترین و یا در مقایسه با نسل های قبلی سرآمد باشید، تلاش کنید از آنچه که هستید بهتر شوید.

4- خود داستان بهتر و مهمتر از اسلوب نگارش می باشد. به نظر من، با نوشته شدن مطلب و داستان، نویسنده روش و اسلوب خود را پیدا می کند. برتری می یابد. از این رو، لازم است که نویسنده بیشتر به اسلوب نگارش هم بپردازد. اگر با روش نگارش بیشتر کار کنید، و به نوشتن موضوعاتی که مورد نیاز نیست، بپردازید، می توانید سبک و اسلوب نگارش خود را داشته باشید. داشتن یک اسلوب نگارش خوب برای شنونده تاثیرگذار می باشد.

5- نویسنده، لازم است که خواننده هم باشد. بخوان، بخوان و بخوان، هر چیزی را بخوان، حتی مطالب بی معنا را، خوب و بد، بخوان. برای دانستن چگونگی نوشتن بیشتر باید بخوانید. مانند دانشجویی که به دنبال استاد خود است شما هم بخوانید. از خواندن می توانیم بهره مند شویم. سپس بنویسم، اگر خوب نوشتید آن را مقایسه کنید. ولی اگر خوب نبود بهتر است ان را از پنجره بیرون پرت کنید و دوباره شروع به نوشتن کنید.

6- دنبال بهانه نگردید، گاهی می شنویم که افرادی می گویند، "اگر متاهل نبودم، نویسنده می شدم"، "اگر به این کار مشغول نبودم، نویسنده می شدم"، من به این باور نمی کنم، اگر شما نویسنده می خواهید شوید، تنها بنویسید، و شما را هیچ چیزی نمی توان مانع شود.

7- از تجربیات خود بنویسید، به عقیده من تجربه چیزی است که با نوشتن ماندگار می شود. تجربه از یک کتاب هم می تواند مفیدتر باشد. یک کتاب، یک داستان می تواند برای حرکت و یادگیری شما مفید باشد. اما آنچه بدست می آورید تجربه می باشد. تجربه زندگی، نقش ها و مباحث داخل کتاب نیستند، ولی تجربه را زندگی می کنیم. به همین دلیل تجربه به خاطر مفهومش تجربه می باشد.

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 5
sigmaمجموع آرا: 1

ایشان مولف مقالات سایت چگانه هستند.

تعداد کل مقالات: 1117
تعداد کل نظرات : 36
تعداد کل آرا: 2645
تعداد کل بازدیدها: 148588
چگونه یک نویسنده خوب شویم؟ توصیه های مهم از ویلیام فاکنر برای بهترین نویسنده شدن
چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 5
sigmaمجموع آرا: 1


نظرات کاربران


(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)