چگونه یک نامه عاشقانه را شروع کنیم؟ کلام آغازین یک نامه عاشقانه

چگونه یک نامه عاشقانه را شروع کنیم؟ کلام آغازین یک نامه عاشقانه

در مطلب طرز نوشتن نامه عاشقانه | نحوه نوشتن نامه عاشقانه درخصوص نحوه نوشتن یک نامه عاشقانه و نکاتی که در نگارش یک نامه عاشقانه باید در نظر بگیرید، توضیح داده شد. برای بسیاری ممکن است آغاز کردن یک نامه عاشقانه یا نگارش مطلع نامه عاشقانه دشوار باشد. بنابراین در این نوشته نحوه شروع کردن یا آغاز یک نامه عاشقانه بطور مختصر توضیح داده می شود.

یک نامه عاشقانه می تواند با یک شعر زیبا آغاز شود. این شعر می تواند از اشعار شاعران کهن همچون حافظ، مولانا، سعدی یا عطار که اشعار عاشقانه بسیاری دارند(که البته منظور آنها بیشتر عشق الهی و جاودان است که نمود آن در عشق زمینی و دنیوی پیدا می شود) باشد یا از شاعران معاصر یا حتی شعر نو که یا خود از حفظ داشته و می نویسید و یا می توانید با جستجو در اینترنت نمونه های خوبی از ابیات عاشقانه پیدا کنید. البته توصیه می شود که یک یا دو بیت بیشتر به عنوان مطلع و آغاز یک نامه عاشقانه نباشد چرا که اگر نامه طولانی شود دیگر مجالی برای بیان احساسات شما باقی نمی ماند.

گرچه استفاده از شعرهای زیبای عاشقانه می تواند روشی خوبی برای آغاز یک نامه عاشقانه باشد، اما این روش تنها گزینه نیست. شاید بیان احساسات خود شما و به زبان خود شما در یک جمله یا اگر بتوانید با یک بیت می تواند روش بهتری برای شروع یک نامه عاشقانه باشد.

روش دیگر آغاز یک نامه عاشقانه می تواند استفاده از یک بیان طنز یا شوخی زیبا که یا بصورت شعر یا بیان یک لطیفه یا خاطره شیرین مشترک باشد و با کمی تفکر و ذوق به خرج دادن می توانید آغاز نامه عاشقانه خود جذاب کنید که برای مخاطب(معشوق شما) جذاب باشد و او را ترغیب به خواندن ادامه نامه کند و نامه عاشقانه شما را تا پایان بخواند.

اما در هر صورت یعنی چه نامه عاشقانه را با یک بیت شعر عاشقانه آغاز کنید و چه با جمله زیبا از خود، بهتر است که سلام و عرض ادب را به معشوق خود فراموش نکنید. سلام و عرض ادب بسته به ذوق و سلیقه شما می تواند با یک بیت شعر باشد یا با بیان شما بصورت نثر.

بهتر است بعد از نوشتن مطلع و شروع یک نامه عاشقانه در بخش آغازین نامه عاشقانه خود از مخاطب نامه عاشقانه(معشوق یعنی همسر یا نامزد) خود با بیان لطف ها، مهربانی ها و کارهای خوبی که او برای شما انجام داده است، تشکر کنید.

بطور کل توصیه می شود که در نوشتن نامه عاشقانه چه آغاز آن و چه محتوا و پایان نامه عاشقانه کمی حوصله به خرج داده و سعی کنید نامه ای جذاب برای مخاطب نامه عاشقانه که معشوق و محبوب شماست، بنویسید تا این نامه عاشقانه هم به یک خاطره شیرین زندگی و رابطه شما با معشوق شما بدل شود. 

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 3
sigmaمجموع آرا: 1

ایشان مولف مقالات سایت چگانه هستند

تعداد کل مقالات: 873
تعداد کل نظرات : 308
تعداد کل آرا: 3270
تعداد کل بازدیدها: 1028002
چگونه یک نامه عاشقانه را شروع کنیم؟ کلام آغازین یک نامه عاشقانه
چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 3
sigmaمجموع آرا: 1


نظرات کاربران


(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)