چگونه یک موس پا بسازیم

چگونه یک موس پا بسازیم
تاریخ انتشار : به روز رسانی : 1396/08/16

بسیاری از افراد در جامعه ممکن است معلولیت یا ناتوانی در قسمت هایی از بدن مانند دست های خود داشته باشند و یا به علت بیماری مانند آرتروز نتوانند از دستان خود راحت استفاده کنند. این افراد در استفاده از کامپیوتر که یکی از ابزارهای مهم متصل به آن موس کامپیوتر است نیز با مشکل مواجه هستند. در این نوشته سعی می شود به شما روشی برای تغییر شکل موس کامپیوتر و استفاده از موس با پا آموزش داده شود. البته موس های پایی یا موس هایی که با پا کنترل می شوند نیز در بازار موجود هستند، اما این روش به شما کمک می کند که با همان موس معمولی بتوانید کمتر از دست استفاده کنید و قسمتی از کار را با پا انجام دهید. با طی مراحل زیر شما می توانید یک موس پا بسازید.

ابتدا باید موس دومی نیز برای کامپیوتر خود تهیه کنید. زیرا همانطور که خواهید دید یک موس را برای حرکت دادن نشانگر موس در صفحه نمایش کامپیوتر و دیگری را برای کلیک کردن با استفاده از پایتان استفاده خواهید کرد.

سپس دو تکه تیوب پلاستیکی یا چیزی شبیه به آن که قطری در حدود 2 سانتی متر داشته باشد و نرم باشد را انتخاب کنید. بعد سوراخی در حدود 0.6 سانتی بر یک طرف این تیوب یا شلنگ لاستیکی ایجاد کنید. در طرف دیگر هر کدام از این تیوب ها نیز یک سوراخ کوچک ایجاد کنید.

چگونه یک موس پا بسازیم

سپس سوراخ بسیار کوچکی اندازه سوراخ های کوچک روی تیوب بر روی هر کدام از دکمه های موس ایجاد کنید. سپس از داخل تیوب های پلاستیکی پیچ رد کرده و از طریق سوراخ های بزرگتر روی تیوب ها آنها را به دکمه های موس متصل کنید.

چگونه یک موس پا بسازیم

می توانید برای اینکه پای شما در جای راحتی قرار گیرد از یک تکه فوم استفاده کرده و یک طرف آن را به اندازه خود موس بریده تا موس در جای آن قرار گرفته و پای شما در جای راحتی باشد.

چگونه یک موس پا بسازیم

همچنین می توانید از همین فوم بر روی تیوب ها استفاده کنید تا آنها نیز نرم باشند. البته ممکن است کار کلیک کردن تیوب ها بدون استفاده از پد های فومی آسان تر باشد.

حال می توانید پای خود را روی این موس قرار داده و با انگشتان پا کار کلیک کردن را انجام دهید. البته همانطور که گفته شد این روش برای کسانیکه نمی خواهند زیاد از دست استفاده کنند و مشکلاتی مانند آرتروز دارند، مفید و کاربردی خواهد بود.

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
تعداد امتیاز کاربران به هر رتبه
1
2
3
4
5
امتیاز: 5
مجموع آرا: 5

درباره نویسنده


تعداد کل مقالات: 873
تعداد کل نظرات : 383
تعداد کل آرا: 4056
تعداد کل بازدیدها: 1622544

نظرات کاربران

*