چگونه یک لپ تاپ مناسب بخرم ؟

چگونه یک لپ تاپ مناسب بخرم ؟
تاریخ انتشار : به روز رسانی : 1395/07/24

میخواهید یک لپ تاپ جدید بخرید ؟ گزینه های بسیاری برای خرید وجود دارند که میتوانند کمی گیج کننده باشند. با کمی برنامه ریزی و در نظر گرفتن نیاز هایتان  و همچنین دانستن اینکه چه چیزی از یک لپ تاپ میخواهید و حتی بودجه تان برای خرید لپ تاپ، میتوانید یک لپ تاپ مناسب بخرید.

 

با این آموزش همراه باشید، تا با بررسی قدم به قدم بفهمیم چطور و چگونه یک لپ تاپ مناسب بخریم .

 

♦ نیازهایتان را تعیین کنید.

 

 

 چگونه یک لپ تاپ مناسب بخرم ؟

1. در مورد استفاده اصلی تان از لپ تاپ فکر کنید.

هدف اصلی شما از خرید لپ تاپ باید برآورده کردن نیاز اصلی تان باشد. مردم از رایانه ها به دلایل زیادی استفاده میکنند. وقتی شما به دنبال خرید یک لپ تاپ هستید، باید دسته بندی زیر را مد نظر قرار دهید

♦ کارهای ادرای / کارهای مدرسه – استفاده از رایانه صرفا برای تحقیق و تایپ و وظایف حرفه ای و دانشگاهی میباشد.

♦ بازی – استفاده از رایانه برای اجرای آخرین بازی های سنگین و همچین استفاده برای برنامه های کاربردی.

♦ کاربرد وب گردی – استفاده از رایانه در درجه اول برای دسترسی به وب سایت ها و ایمیل ها و رسانه های اجتماعی و ویدئو.

♦ تولیدات رسانه ای – استفاده از رایانه بعنوان یک ایستگاه کاری برای ضبط موسیقی، ویرایش ویدئو، و یا ویرایش تصاویر.

 

چگونه یک لپ تاپ مناسب بخرم ؟

2. جوانب مثبت را در نظر بگیرید.

دلایل زیادی برای انتخاب یک لپ تاپ در کنار رایانه رومیزی تان وجود دارند. دلایل خرید یک لپ تاپ در زیر آمده است.

♦ لپ تاپ قابل حمل است. دلیل اصلی برای خرید لپ تاپ ، قابل حمل بودن آن میباشد. لپ تاپ تقریبا به هر جایی که بروید میتوانید آن را همراه خود ببرید. چون هم سبک و نازک تر از رایانه رومیزی است و هم جای کمتری را به نسبت آن میگیرد.

♦ لپ تاپ ها میتوانند همه وظایف یک رایانه رومیزی را انجام دهند. برنامه های کمی وجود دارند که لپ تاپ نتواند آنها را اجرا کند. البته اکنون لپ تاپ هایی با سخت افزارهایی قوی وجود دارند که مانند رایانه رومیزی توانایی انجام پردازش های سنگین را نیز دارند.

♦ لپ تاپ به نسبت رایانه رومیزی به مقدار فضای بسیار کمتری احتیاج دارد. یک لپ تاپ فقط فضای کوچکی از یک میز را اشغال میکند.

 

چگونه یک لپ تاپ مناسب بخرم ؟

3. جوانب منفی را نیز در نظر بگیرید.

در حالیکه لپ تاپ ها هر روز قوی تر و سبک تر میشوند اما با این حال هنوز هم باید جوانب دیگر آنها را برای انتخاب بین رایانه رومیزی و یک لپ تاپ در نظر بگیرید.

♦ لپ تاپ ها به باتری محدود شده اند. اگر خیلی با لپ تاپ کار کنید، در نهایت آن را باید به برق متصل کنید تا شارژ شود.

♦ لپ تاپ ها به آسانی دزدیده و یا گم میشوند. بدلیل قابل حمل بودنشان لپ تاپ در مقایسه با رایانه رومیزی  به آسانی قابل دزدیده شدن و یا گم شدن هستند. اگر شما میخواهید یک دفتر کاری را راه اندازی کنید احتمالا باید بجای خرید یک لپ تاپ، یک رایانه رومیزی بخرید.

♦ لپ تاپ ها مانند رایانه های رومیزی قابل ارتقا نیستند. این به این معنی میباشد که منسوخ شدن آنها سریعتر از یک رایانه رومیزی خواهد بود. البته شما میتوانید حافظه RAM و محل ذخیره سازی آنها را ارتقا دهید ولی کارت گرافیک و یا پردازنده را نمیتوانید ارتقا دهید.

♦ لپ تاپ ها در صورت کار مداوم، به سرعت گرم میشوند.

♦ شما خودتان نمیتوانید لپ تاپ تان را بسازید. یکی از بزرگترین تفاوت های رایانه رومیزی با لپ تاپ این میباشد که خودتان میتوانید قطعات رایانه رومیزی تان را بهم متصل کرده و رایانه تان را راه اندازی کنید.بزرگترین مزیت این نوع راه اندازی این است که از بین قطعات میتوانید بنا به خواسته تان و بودجه تان آنها را نتخاب کنید. که لپ تاپ چون یک رایانه از پیش ساخته شده میباشد این شخصی سازی را ندارد.  بعضی اوقات همین امر باعث تفاوت قیمت بیشتر یک لپ تاپ نسبت به رایانه رومیزی خواهد شد.

 

چگونه یک لپ تاپ مناسب بخرم ؟

 4. با توجه به بودجه تان خرید کنید.

با توجه به پولی که برای خرید لپ تاپ در نظر گرفته اید، شروع به جستجو درباره مدل های لپ تاپ کنید. تقریبا با بودجه 1.5 میلیون تا 2 میلیون تومان میتوان یک لپ تاپ خوب با توجه به نیازهایتان بخرید. البته توجه داشته باشید که اگر توقع شما از یک لپ تاپ زیاد باشد باید برای آن بهای بیشتری بپردازید.

♦ اگر شما میخواهید یه لپ تاپ مک ( مکینتاش ) بخرید، باید این را هم در نظر بگیرید که باید پول بیشتری را در مقایسه با ویندوز و لینوکس بپردازید.

 

 

♦ سیستم عامل خود را انتخاب کنید.

 

چگونه یک لپ تاپ مناسب بخرم ؟

1. باید بدانید که چه سیستم عاملی را میخواهید.

سیستم عامل ها ساختار و گرافیک لپ تاپتان را نشان میدهند. درهنگام خرید لپ تاپ معمولا یک سیستم عامل بر روی آن نصب است، اما با این حال شما میتوانید سیستم عامل های دیگر را نیز بر روی لپ تاپ تان نصب کنید. شما میتوانید سیستم عامل مک و یا لینوکس را بر روی سیستم عامل ونیدوز نصب کنید. ویا سیستم عامل ویندوز را بر روی سیستم عامل مک نصب کنید.

 

♦ ویندوز – رایج ترین سیستم عامل در دسترس و سازگار با اکثر نرم افزارها.

♦ مک – فقط برای سخت افزار مک طراحی شده است.

♦لینوکس – یک سیستم عامل رایگان و متن باز میباشد که انواع مختلفی از توزیع های ابونتو منیت و فدورا و ... را شامل میشود.

 

 

چگونه یک لپ تاپ مناسب بخرم ؟

2. باید برنامه هایی را که استفاده میکنید، در نظر بگیرید.

باید در نظر بگیرید وقتی میخواهید یک لپ تاپ مثلا مک بخرید،آیا نرم افزارهای سیستم عامل مک نیاز های شما را رفع میکند؟ آیا باید برای نرم افزارهای آن هزینه ای بپردازم.؟

♦ اگر کسب و کارتان برای استفاده از یک سیستم عامل مشخص میباشد ممکن است باعث محدودیت شما برای خرید لپ تاپ شود.

 

 

چگونه یک لپ تاپ مناسب بخرم ؟

3. جنبه های مثبت و منفی سیستم عامل ویندوز را مورد توجه قرار دهید.

سیستم عامل ویندوز بطور گسترده ای استفاده میشود. این سیستم عامل قدرت سازگاری بالایی دارد، اما بدون نقص نیست. باید هنگام خرید لپ تاپ جنبه های مثبت و منفی ویندوز را نیز مد نظر قرار دهید.

♦ ویندوز یکی از رایج ترین و سازگارترین سیستم عامل ها میباشد. آفیس ویندوز یک مجموعه کامل برای کار با نرم افزارهای صفحات گسترده شامل ( Word ,  PowerPoint, Excel , … ) میباشد.

♦ ویندوز تقریبا بر روی هر رایانه با هر سخت افزاری کار میکند از ارزان ترین لپ تاپ ها تا گران ترین آنها را در نظر بگیرید.

♦ سیستم عامل ویندوز مستعد ویروسی شدن میباشد. به همین دلیل این سیستم عامل را امن نمیدانند. البته این قسمت به عادات کاربری در وب گردی و باز نکردین فایل های مشکوک و .. نیز ربط دارد. شما میتوانید با آنتی ویروس سیستم عامل ویبندوز را در برابر ویروس ها ایمن سازید.

♦ سیستم عامل ویندوز یک کتابخانه بزرگ بازی را در میان سیستم عامل ها دارد.

 

چگونه یک لپ تاپ مناسب بخرم ؟

4. جنبه های مثبت و منفی سیتم عامل مک را مورد توجه قرار دهید.

سیستم عامل مک رقیب اصلی ویندوز است. شما میتوانید بسیاری از نرم افزارهای مشابه برای ویندوز را بر روی این سیستم عامل نیز نصب کنید.

 

♦ اگر شما از قبل یکی از کاربران Apple باشید، یک لپ تاپ مک برای یکپارچه سازی اطلاعاتتان با دستگاه های دیگر تان برایتان مفید خواهد بود.

این سیستم عامل کمتر از ویندوز در معرض ویروس ها میباشد. سیستم عامل مک بدلیل معماری که دارد در برابر ویروس ایمن تر میباشد. البته همیشه در معرض ویروس خواهید بود.

♦ نرم افزارهای بسیاری برای مک وجود دارند. البته هنوز هم بسیاری از بازی ها سازگاری با مک ندارند. بزرگترین نقطه ضعف مک در برابر ویندوز ، انتخاب بازی میباشد که شما با انتخاب های به مراتب کمتری در مقایسه با ویندوز رو برو خواهید بود. هرچند امروزه شاهد این هستیم که بازی های ویندوزی نیز برای مک عرضه میشوند.

لپ تاپ مک ازبهترین ها برای ویرایش رسانه ای میباشد. ویرایش ویدئو و تصاویر بر روی مک بی نظیر است. بسیاری از نوازندگان از لپ تاپ مکینتاش برای ضبط و تولید استفاده میکنند.

 

چگونه یک لپ تاپ مناسب بخرم ؟5. جنبه های مثبت و منفی سیستم عامل لینوکس. را مورد توجه قرار دهید.

 لینوکس یک سیستم عامل متن باز میباشد که توسط گروهی از برنامه نویسان توسعه داده شده است. نسخه های اصلاح شده توزیع نام دارند که به انواع توزیع های لینوکسی تقسیم بندی میشوند. مانند توزیع ابونتو یا توزیع فدورا و...

♦ سیستم عامل لینوکس رایگان و آزاد هست. بسیاری از برنامه های آن متن باز و رایگان میباشند. شما میتوانید قبل از نصب لینوکس آن را امتحان کنید.

♦ لینوکس برای یادگیری نسبت به دیگر سیستم عامل ها سخت تر میباشد. لینوکس قابلیت بسیار زیادی در شخصی کردن زیاد فایل ها و گرافیک آن را به کاربرانش میدهد.

♦ لینوکس یکی از امن ترین سیستم عامل ها میباشد. تعدا بسیاری کمی از ویروس ها لینوکس را هدف قرار میدهند.

لینوکس سیستم عامل سبکی میباشد و بر روی هر لپ تاپی با هر مقیاس و اندازه ای نصب میشود.

♦ شاید برای کار با لینوکس مشکلات زیادی داشته باشید.بزرگترین ضعف لینوکس عدم سازگاری بین آن و سایر سیتم عامل ها میباشد. و اینکه تنوع نرم افزاری ویندوز و مک را شامل نمیشود. هم چنین کتابخانه بازی آن در مقایسه با مک و ویندوز بازی های کم تری دارد.

♦ لینو کس بر روی اکثر لپ تاپ ها موجود میباشد .البته شما میتوانید لینوکس را در کنار سیستم عامل ویندوز نیز نصب کنید و یا آن را جایگزین سیستم عامل ویندوز کنید.

 

 

♦ تصمیم گیری درمورد نوع لپ تاپ

 

 

چگونه یک لپ تاپ مناسب بخرم ؟1. درمورد سایز و اندازه لپ تاپ تان فکر کنید.

چهارنوع اصلی لپ تاپ وجود دارد: نوت بوک، استاندارد، ترکیبی لپ تاپ/ تبلت، رومیزی اولترابوک / تعویضی. اگر میخواهید لپ تاپ مک انتخاب کنید به احتمال زیاد با این تنوع روبرو نخواهید بود.

 

♦ نوت بوک - کوچکترین لپ تاپ های موجود میباشند و برای مسافرانی که زیاد در سفر هستند گزینه مناسبی میباشند.

♦ استاندارد – این نوع لپ تاپ استاندارد میباشد و مناسب برای طیف گسترده ای از نیازهای کاربران و طیف گسترده ای از تنظیمات را شامل میشود.

♦ ترکیبی لپ تاپ / تبلت – جدیدترین نوع لپ تاپ میباشد که دارای صفحات لمسی و برخی از آنها دارای صفحه کلید جدا شونده هستند.

♦ رومیزی تعویضی / اولترا بوک – بزرگترین لپ تاپ ها میباشند و بسیار پرقدرت هستند و برای کارهای سنگین بسیار مناسب اند البته بسیار گران قیمت هم هستند.

 

چگونه یک لپ تاپ مناسب بخرم ؟2. جنبه های مثبت و منفی نوت بوک را در نظر بگیرید.

نوت بوک ها از کوچکترین نوع لپ تاپ ها میباشند. و برای حمل کردن بسیار مناسب هستند.

♦ نوت بوک ها بسیار کم وزن هستند و معمولا فقط زیر 1 کیلوگرم وزن دارند.

♦نوت بوک ها از قطعات خیلی قوی تشکیل نشده اند این به این معنی میباشد که فقط برنامه های مثل آفیس و برنامه های سبک دیگر را میتوانند اجرا کنند. با این حال نوت بوک ها عمر باتری بسیار طولانی تری نسبت به سایر لپ تاپ ها دارند( معمولا تا 12 ساعت باتری ).

♦ نوت بوک ها صفحه کلید و صفحه نمایش کوچکی دارند. این به این معنی میباشد که برای تایپ کردن با نوت بوک ها باید خیلی به انها نزدیک شوید تا هم تایپ کنید و هم مطالب رو بخوانید. همچنین بدلیل صفحه کلید کوچک، خیلی مناسب تایپ زیاد نیستند.

 

چگونه یک لپ تاپ مناسب بخرم ؟3. جنبه های مثبت و منفی لپ تاپ استاندارد را مورد توجه قرار دهید.

لپ تاپ های استاندراد خیلی رایج هستند و همچنین تنوع زیاد دارند.

♦ لپ تاپ های استاندارد در انواع اندازه های مختلف صفحه نمایش تولید میشوند. معمولا اندازه رایج صفحه نمایش آنها از 14 تا 15 اینچ میباشد.

لپ تاپ های استاندارد باتری ضعیف تری دارند ولی لپ تاپ های قوی میباشند. همین قوی بودن لپ تاپ ها باعث زودتر فرسوده شدن باتری آنها به نسبت سایر مدل ها میشود.

♦ لپ تاپ های استاندارد به نسبت نوت بوک ها سنگین تر هستند، به همین دلیل حمل آنها به راحتی نوت بوک ها نمیباشد.این لپ تاپ ها صفحه کلید بزرگتر و صفحه نمایش مناسبتری در مقایسه با نوت بوک ها دارند.

 

چگونه یک لپ تاپ مناسب بخرم ؟4. جنبه های مثبت و منفی لپ تاپ های ترکیبی را مورد توجه قرار دهید.

لپ تاپ های ترکیبی جدیدترین نوع لپ تاپ ها میباشند. بیشتر آنها ویندوز 8 را اجرا میکنند و برای رابط کاربری لمسی طراحی شده اند.

♦ این لپ تاپ ها از صفحات لمسی و صفحه کلید تشکیل شده اند اگر شما از این ویژگی خوشتان می آید برای شما انتخاب مناسبی است.

لپ تاپ های ترکیبی عمدتا از لپ تاپ های استاندارد کوچکتر هستند.در بعضی از لپ تاپ ها ترکیبی میتوانید صفحه کلید آن را جدا کرده و از لپ تاپ تان بعنوان یک تبلت استفاده کنید.

بدلیل اینکه لپ تاپ های ترکیبی اندازه کوچکی دارند، پس از قطعات ضعیف تری برخوردارند و در مقایسه با لپ تاپ های استاندارد ضعیف تر هستند.

 

چگونه یک لپ تاپ مناسب بخرم ؟

 5. جنبه های مثبت و منفی لپ تاپ های جایگزین رایانه های رومیزی را مورد توجه قرار دهید.

لپ تاپ های جایگزین رایانه های رومیزی بزرگترین و قوی ترین لپ تاپ ها میباشند. این لپ تاپ ها میتوانند هر بازی و برنامه سنگینی را اجرا کنند و همچنین خیلی برای نمایش ویدوئو و یا فیلم و بازی مناسب هستند.

♦ این لپ تاپ ها معمولا بسیاری از برنامه های رایانه های رومیزی را اجرا میکنند و همچنین بعنوان جایگزینی برای این نوع رایانه ها به حساب می ایند.

بدلیل قدرتی که دارند لپ تاپ های جایگزین رایانه های رومیزی باتری کمتری را نگه میدارند. البته مسئله خاصی نیست اگر در محل کارتان آن را به برق متصل نگهدارید.

♦ بعضی از لپ تاپ های جایگزین رایانه های رومیزی برای ارتقا دادن سخت افزارهایشان با محدودیت روبرو هستند.

♦ این نوع لپ تاپ ها به هیچ عنوان برای سفر مناسب نیستند و خیلی هم گران قیمت میباشند.

 

 

چگونه یک لپ تاپ مناسب بخرم ؟

6. به دوام و استحکام لپ تاپ تان نیز فکر کنید.

اگر شغل و یا سبک زندگی تان به شکلی میباشد که لپ تاپ تان در معرض خطراتی خواهد بود باید به دوام و استحکام لپ تاپ نیز توجه داشته باشید.بعضی لپ تاپ ها برای اینگونه خطرات طراحی شده اند و دوام زیادی در مقابل خطرات دارند.

♦ Toughbooks یک نوع از لپ تاپ ها میباشند که بسیار گران قیمت میباشند و همچنین در مقایسه با لپ تاپ ها ی استاندارد بسیار انعطاف پذیر نیز هستند.

 

 

چگونه یک لپ تاپ مناسب بخرم ؟

7. به شکل و ظاهر آن توجه کنید. 

لپ تاپ ها وسایل عمومی هستند، و بسیاری از مردم شما را وقتی از آن استفاده میکنید، می بیننند. باید به ظاهر لپ تاپ تان توجه کنید. بسیاری از لپ تاپ ها در رنگ های مختلف و یا همراه با دیگر ابزاری های زیبایی عرضه میشوند.شما همچنین میتوانید یک پوشش برای آن تهیه کنید تا ظاهر دلخواه شما را بگیرند.

 

♦ مشخصات را چک کنید.

 

چگونه یک لپ تاپ مناسب بخرم ؟

1. مشخصات لپ تاپ را بررسی و در نظر بگیرید.

حتی دو نوع مدل لپ تاپ امکان دارد که سخت افزار متفاوتی در آنها استفاده شده باشد. باید قبل از خریدتان حتما به مشخصات لپ تاپ توجه داشته باشید.

 

چگونه یک لپ تاپ مناسب بخرم ؟

2.  بدانید که CPU چگونه کار میکند.

CPU یا پردازنده قطعه ای از سخت افزار میباشد که بخش عمده ای از کار لپ تاپ را انجام می دهد. به لطف پردازنده های چندهسته ای امروزه لپ تاپ ها نیز میتوانند بسیار بیشتر از یک دهه پیش عملیات ها را پردازش کنند.

♦ از لپ تاپ هایی که دارای پردازنده های قدیمی مانند Celeron, Atom, Pentium, C-, or E-Series هستند ، برای خرید صرف نظر کنید.

 

چگونه یک لپ تاپ مناسب بخرم ؟

3. ببینید که لپ تاپ چه مقدار RAM دارد و قابلیت ارتقای چه مقدار RAM را دارد.

 RAM یا حافظه رایانه برای استفاده از برنامه هایتان بر روی لپ تاپ اطلاعات را در خود ذخیره میکند. در واقع هرچه ظرفیت RAM بیشتر باشد شما میتوانید برنامه های بیشتر و سنگین تری را بر روی لپ تاپ تان نصب کنید. 4 یا 8 گیگ حافظه RAM برای لپ تاپ های استاندارد مناسب میباشد. نوت بوک ها مقدار کمتری RAM احتیاج دارند اما لپ تاپ های جایگزین رایانه رومیزی باید مقدار بیشتری داشته باشند.

♦ اکثر کاربران بیشتر از 8 گیگابایت RAM احتیاج ندارند.

 

چگونه یک لپ تاپ مناسب بخرم ؟

4. گرافیک را چک کنید.

بیشتر لپ تاپ ها کارت گرافیک دارند که برای اجرای بازی های ساده مناسب هستند ولی توانایی اجرای بازی های سنگین را ندارند. البته کارت گرافیک با قدرت بیشتر قطعا هزینه بالاتری را شامل میشود و همچنین عمر باتری را کمتر میکند.

 

 

چگونه یک لپ تاپ مناسب بخرم ؟

5. فضای ذخیره سازی را چک کنید.

از یک لپ تاپ با 250 گیگا بایت حافظه هارد ممکن است فقط از 210 گیگابایت آن استفاده کرد چون 40 گیگابایت را حداقل باید برای نصب سیستم عامل و برنامه های جانبی در نظر بگیرید. البته یک هارد 500 گیگابایت نیز نیاز شما را برآورده میکند شاید کاربری باشید که علاقه زیادی به فیلم و بازی های سنگین دارد پس باید یک هارد 1 ترابایتی انتخاب کنید. بعضی لپ تاپ ها توانایی ارتقا هارد یا حافظه ذخیره سازی شان را نیز دارند که البته با ارتقا حافظه هارد شما باید سیستم عامل تان را نیز دوباره نصب کنید.

 

♦ حافظه ذخیره سازی SSD که به تازگی رایج شده اند سرعت بیشتری نسبت به حافظه عادی دارند و همچنبن چنین باتری کمتری مصرف میکنند. SSD ها گرانتر از دیگر حافظه ها میباشند. البته میتوانید لپ تاپ تان را نیز به SSD مجهز کنید.

 

چگونه یک لپ تاپ مناسب بخرم ؟

6. به پورت های اتصالی توجه کنید.

آیا لپ تاپ پورت های اتصال کافی برای دستگاه هایی که متصل میکنید را خواهد داشت ؟ آیا پورت HDMI یا VGA برای اتصال به تلویزیون یا پروژکتور را دارد ؟ اگر شما کاربری هستید که از دستگاه های زیادی برای اتصال استفاده میکنید، باید به پورت های اتصالی توجه ویژه داشته باشید.

 

 

چگونه یک لپ تاپ مناسب بخرم ؟

7. به درایور نوری  توجه کنید.

بسیاری از لپ تاپ ها درایو نوری برای خواندن دیسک های خارجی را دارند. البته این را در نظر داشته باشید تا حد امکان از این قسمت کمتر استفاده کنید و برای استفاده هم حتما لپ تاپ تان را به برق متصل کنید. البته میتوان یک دستگاه خارجی درایو نوری نیز به لپ تاپ متصل کرد.

 

♦ لپ تاپ های جدید اکنون با درایورهای Blu-ray عرضه میشوند که توانایی اجرای هر نوع DVD با هر نوع کیفیتی  را دارند.

 

چگونه یک لپ تاپ مناسب بخرم ؟

8. به رزولوشن صفحه نمایش دقت کنید.

یک صفحه نمایش با رزولوشن بالا میتواند برای کسانی که فیلم زیاد نگاه میکنند و یا عاشق بازی کردن با لپ تاپ هستند، مفید باشد.

♦ حتما درمورد تابیدن نور خورشید به صفحه نمایش تحقیق کنید، بعضی از لپ تاپ ها در زیر نور خورشید، قابلیت خوبی ندارند.

 

♦ خرید لپ تاپ

 

چگونه یک لپ تاپ مناسب بخرم ؟

1. تحقیق کنید.

اجازه ندهید فروشنده اطلاعات غلطی را که شما لازم ندارید به شما بدهد.تحقیقات میتواند در زمان و هزینه شما صرفه جویی کند. یادتان باشد فروشندگان به ندرت از جنبه های منفی محصولاتشان حرف میزنند شما باید قبل از خرید در اینترنت در مورد مدل مورد نظرتان تحقیق کنید.

 

چگونه یک لپ تاپ مناسب بخرم ؟

2. قبل از خرید آن را امتحان کنید.

حتما تا جایی که امکان دارد لپ تاپی را که قصد دارید بخرید امتحان کنید و از نزدیک با آن کار کنید. دوستانتان میتوانند در این امر کمکتان کنند.

 

 

چگونه یک لپ تاپ مناسب بخرم ؟3. ضمانت نامه را نیز چک کنید. 

قطعات رایانه شکستنی هستند و لی اگر محصولی که انتخاب میکنید ضمانت نامه داشته باشد شما مطمئن خواهید شد که میتوانید محصول تان را تعویض نمایید. لپ تاپ های گران قیمت را به هیچ وجه بدون ضمانت نامه نخرید. از صحت ضمانت نامه نیز اطلاع پیدا کنید.

 

چگونه یک لپ تاپ مناسب بخرم ؟

4. درمورد خرید لپ تاپ های دست دوم فکر کنید.

اگر میخواهید یک لپ تاپ دست دوم بخرید، تا حد امکان از کسی بخرید که با وی آشنایی دارید و از صحت محصولات وی اطمینان دارید. بعضی محصولات با وجود دست دوم بودن نیز ضمانت نامه دارند.

 

این آموزش یکی از کامل ترین آموزش ها در مورد خرید لپ تاپ  میباشد. ما اعتقاد داریم که بازخورد های شما به هر چه بهتر شدن آموزش هایمان کمک میکند. در زیر میتوانید نظراتتان را ثبت کنید و به آموزش امتیاز بدهید.

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
تعداد امتیاز کاربران به هر رتبه
1
2
3
4
5
امتیاز: 5
مجموع آرا: 4

درباره نویسنده


تعداد کل مقالات: 127
تعداد کل نظرات : 111
تعداد کل آرا: 760
تعداد کل بازدیدها: 253660

نظرات کاربران

*