چگونه یک شریک تجاری خوب پیدا کنیم؟

چگونه یک شریک تجاری خوب پیدا کنیم؟
تاریخ انتشار : به روز رسانی : 1397/06/27

گرچه بسیاری از کسب‌ و‌کارهای نوپا با همت یک نفر یا نهایتاً دو الی سه نفر تشکیل می‌شوند اما هرگز نباید از این واقعیت غافل شویم که کسب‌ و‌کارها و استارتاپ‌هایی(Start-up) به موفقیت‌های بزرگی دست می‌یابند که توانسته‌اند «شراکت‌» های خوبی شکل دهند (ناگفته نماند که شراکت‌های بد هم می‌توانند استارتاپی که آیندهٔ درخشانی خواهند داشت را به ورطهٔ نابودی بکشاند!) در این مقاله قصد داریم به نکاتی اشاره کنیم که پیش از انتخاب یک شریک تجاری، حتماً باید مد نظر قرار داده شوند (علاوه بر این، اگر علاقمند به راه‌اندازی استارت اپ هستید، می توانید به مقالهٔ استارتاپ چیست مراجعه نمایید.) در ادامه، با چگانه همراه باشید.

به حرف دل خود گوش کنید
برخی از افراد فعال در حوزهٔ کارآفرینی بر این باورند که شریک خوب کسی است که حداقل دو ویژگی زیر را داشته باشد:
- آن فرد را دوست داشته و مهم‌تر از آن، به وی اعتماد داشته باشید.
- شریک باید با حضورش ارزش‌افزوده‌ ایی برایتان ایجاد کند که خود از ایجادش ناتوان هستید.

گرچه دوست داشتن یک فرد و یا بحث اعتماد مباحثی کاملاً «غیرملموس» هستند، اما در چنین مواقعی حتماً به حرف دل خود گوش کنید و اگر نمی‌توانید به فردی اعتماد کنید و یا دوستش داشته باشید، هرگز برای شراکت روی چنین فردی حساب باز نکنید.

یکی از مشکلاتی معمولاً در شراکت‌های تجاری به وجود می‌آید، این است که به طور مشخص وظایف طرفین روشن و شفاف نیست؛‌ علاوه بر این، هرگز مشخص نیست در صورتی که این همکاری قرار باشد پایان پذیرد، به چه شکل این کار صورت خواهد گرفت.

برای شراکت،‌ حتماً همه چیز را به صورت روشن مکتوب نمایید؛ هرچقدر هم که شما به طرف مقابل اعتماد داشته باشید و یا وی به شما اعتماد کند، باز هم نیاز است تا همه چیز مکتوب شود چرا که اگر شرایط همکاری مکتوب نشود، افراد به راحتی می‌توانند تفاسیر مختلفی از گفته‌ها و شنیده‌های طرف مقابل داشته باشند.

شریک مد نظر را حداقل برای ۱ سال مد نظر قرار دهید
برخی تحقیقات علمی و روانشناختی حاکی از آنند که افراد پس از گذشت ۱ سال، شخصیت واقعی خود را نشان می‌دهند؛ در همین راستا، توصیه می‌شود پیش از شروع هر نوع همکاری و مشارکت، فرد مد نظر را به مدت چیزی در حدود ۱ سال مد نظر قرار دهید و خوب وی را بشناسید.

یافتن شریک تجاری، همچون ازدواج کردن است؛ کمتر کسی را می‌توان یافت که ندیده و نشناخته اقدام به ازدواج با فرد دیگری کند. افراد ابتدا یا به شکل رسمی و یا غیررسمی با یکدیگر آشنا شده، سپس در صورتی که ببینند حرف‌های مشترکی با یکدیگر دارند، می‌توانند با یکدیگر ازدواج کنند.

در مورد کسب‌و‌کار هم قضیه دقیقاً به همین شکل است؛ پیش شروع یک همکاری بلندمدت و یافتن شریک برای استارتاپ خود، حتماً سعی کنید چندین پروژهٔ کوچک کاری را با فرد مد نظر به پیش برید و در صورتی که همکاری‌های کوتاه‌مدت شما موفقیت‌آمیز نبود، بهتر است که قید این سرمایه‌گذار و شریک تجاری را بزنید.

یکی از مشکلاتی که می‌تواند در یافتن یک شریک تجاری خیلی مهم انگاشته شود، این است که خیلی زود با فردی شروع به مشارکت کنیم که این کاری کاملا اشتباه است. علاوه بر این، اطمینان حاصل کنید که وظایف طرفین به خوبی مشخص شده‌اند که در غیر این صورت، در آینده‌یی نه چندان دور به مشکلات زیادی برخواهید خورد. هرچه همه چیز شفاف‌تر باشد، احتمال شکست به مراتب کاهش خواهد یافت.

اعداد و ارقام را از یاد نبرید
اگر جمع جبری شما + شریک‌‌تان می‌شود ۲، شکی نداشته باشید که شریک شما اصلاً برای شراکت مناسب نیست؛ اگر فرض کنیم ارزشی که شما می‌آورید برابر است با ۱ و ارزشی را هم که شریک‌تان با خود به همراه می‌آورد برابر با ۱ باشد، شما در چنین شرایطی به سادگی می‌توانید بخشی از کار خود را برون‌سپاری کنید. توجه داشته باشید که جمع جبری حضور شما و شریک‌تان باید برابر با ۳ یا بیشتر باشد نه ۲. علاوه بر این، به خاطر داشته باشید که شما باید با کسی شراکت کنید که در حوزه‌هایی که ضعف دارید، از شما بهتر باشد.

تیپ شخصیتی شریک خود را بیابید
همان‌طور که برخی تیپ‌های شخصیتی برای ازدواج مناسب‌تر هستند، در دنیای شراکت‌های تجاری -که نوعی ازدواج محسوب می‌شود- نیز برخی آدم‌ها از تیپ‌های شخصیتی به‌خصوصی برخوردارند که به مراتب راحت‌تر می‌توانند با یکدیگر کنار بیایند.

در یافتن یک شریک مناسب، حتماً سعی کنید کسانی را بیابید که خط‌مشی یکسانی با شما دارند اما از لحاظ شخصیتی، خلاء‌هایی که در شخصیت شما وجود دارند را پر می‌کنند؛ به طور مثال، اگر شما آدم برون‌گرایی هستید، سعی کنید شریک شما آدم درون‌گرایی باشد تا این بخش از شخصیت شما را تکمیل کند.

از قطع شراکت نترسید!
گاهی اوقات پیش می‌‌آید که هرچقدر هم که دقت کنیم، باز هم معادلات ما درست از آب درنمی‌آیند به طوری که ما دست به انتخاب یک شریک تجاری نامناسب می‌زنیم؛ در چنین شرایطی، هرچه زمان بیشتری تلف کنید، خسارت‌های روحی و روانی بیشتری را متحمل خواهید شد. در چنین مواقعی سعی کنید در سریع‌ترین زمان ممکن بر اساس سیاست‌های قطع شراکت که پیش از این روی آن‌ها توافق کرده‌اید پیش رفته و به این همکاری پایان دهید. به یاد داشته باشید، از شکستی که متحمل شده‌اید درس گرفته و سعی کنید مجدد دست به چنین اشتباهاتی نزنید.

نتیجه‌گیری
به نظر می‌رسد که داشتن یک شریک و نهایتاً دو شریک ایدهٔ فوق‌العاده خوبی باشد اما از این تعداد بیشتر، شراکت بیش از آن که منفعت داشته باشد، ضرر خواهد داشت چرا که هرچه تعداد شرکا بیشتر گردد، سلیقه‌ها، اختلاف نظرها و دیدگاه‌های متضاد هم افزایش خواهد یافت و همین مسأله می‌تواند موفقیت ایدهٔ تجاری شما را تحت تأثیر قرار دهد.

 

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
تعداد امتیاز کاربران به هر رتبه
1
2
3
4
5
امتیاز: 3.4
مجموع آرا: 5

درباره نویسنده


تعداد کل مقالات: 12
تعداد کل نظرات : 2
تعداد کل آرا: 56
تعداد کل بازدیدها: 11245

نظرات کاربران

*