چگونه یک رایانه مخصوص بازی بخرم ؟؟

چگونه یک رایانه مخصوص بازی بخرم ؟؟
تاریخ انتشار : به روز رسانی : 1395/08/23

از رایانه های شخصی میتوان برای بازی و انجام بسیاری از کارها مانند اینترنت ، رسانه و خیلی امکانات دیگر استفاده کرد، درحالیکه کنسول های مخصوص بازی فقط به بازی محدود شده اند. اگر میخواهید رایانه مخصوص بازی بخرید باید درباره انتخاب هایتان و اینکه چه سخت افزاری میتواند مناسب این کار باشد، اطلاع داشته باشید. تا بتوانید یک تصمیم مناسب بگیرید. این مقاله به شما کمک میکند که به راحتی و با بررسی مراحل گفته شده در مقاله، یک انتخاب خوب داشته باشید.

 

 

چگونه یک رایانه مخصوص بازی بخرم ؟؟1. مطمئن شوید رایانه یک cpu سریع و قوی دارد.

عملکرد پردازنده های cpu، پردازش اطلاعات میباشد. هرچه این پردازش اطلاعات سریعتر صورت گیرد، رایانه میتواند با سرعت و کارائی بهتری بازی ها را اجرا کند. سرعت cpu با فرکانس هرتز اندازه گیری میشود. مانند گیگاهرتز(GHz) و مگاهرتز(MHz). بهترین انتخاب میتواند از بین گزینه های Intel و یا AMD باشد.

 

 

چگونه یک رایانه مخصوص بازی بخرم ؟؟

2. مادربرد باید با cpu هم خوانی داشته باشد.

مادربردهای معمولا فقط با یک نوع cpu هم خوانی دارند، پس باید مادربرد با cpu مورد نظر ما هم خوانی داشته باشد، اگر غیر این باشد میتواند در عملکرد رایانه اختلال ایجاد کند، و یا رایانه به نحو احسنت، اعمال را انجام نخواهد داد. شما باید همچنین ابزارهای زیر را در مادربرد در نظر بگیرید.

گنجایش RAM : مادربرد مخصوص بازی رایانه ای باید توانایی پشتیبانی از RAM با  4GHz  را داشته باشد.

USB و ارتباطات PCI : باید پورت های کافی داشته باشد تا شما بتوانید برای اتصال دستگاه های خارجی مانند دسته بازی و ... از آن استفاده کنید.

پشتیبانی از صدا و تصویر : بعضی از مادربرد ها با قابلیت پشتیبانی از صدا و تصویر عرضه میشوند. یک مادربرد با کیفیت بالای صدا و تصویر برای یک تجربه عالی بازی پیشنهاد میشود.

 

 

چگونه یک رایانه مخصوص بازی بخرم ؟؟

3. یک رایانه با RAM خوب و قدرت کافی انتخاب کنید تا بتواند بازی ها را بخوبی اجرا کند.

مقدار و اندازه RAM با بایت اندازه گیری میشود. حداقل رایانه مخصوص بازی باید 4G بایت RAM داشته باشد . انواع مختلفی از RAM ها وجود دارند :

 

SDRAM: اینگونه RAMها دیگر منسوخ شده اند و نباید از آنها برای رایانه مخصوص گیم استفاده کرد.

DDR2 RAM: نسبت به SDRAM دو برابر سرعت انتقال بیشتری دارند و بیشتر بازی ها را میتوان با این نوع RAM با تجربه هیچ لگی

( هنگ هنگام بازی) انجام داد.

DDR3 RAM : خرید یک رایانه با این نوع RAM بهترین نوع سرمایه گذاری میباشد. چون هم توانایی اجرای همه بازی ها را داشته و حتی قادر است بازی های آینده را بدون هیچ لگی ایجاد کند.

 

 

چگونه یک رایانه مخصوص بازی بخرم ؟؟

4. در اینترنت درباره رایانه های مخصوص PC تحقیق کنید.

شرکت های زیادی وجود دارند که میتوانید از بین آنها یک انتخاب خوب داشته باشید. بعضی از شرکت های از یک سری قطعات خاص استفاده میکنند. بعضی از شرکت های مانند msi لپ تاپ های سری گیم بسیار خوبی دارند. با تحقیق در اینترنت به راحتی میتوانید یک انتخاب عالی داشته باشید، البته نظرات کاربرانی که آن رایانه را نیز خریده اند، میتواند بسیار مفید باشد.

 

 

چگونه یک رایانه مخصوص بازی بخرم ؟؟

5. به مغازه های مخصوص فروش قطعات رایانه شهرخودتان بروید.

در آنجا نیز متیوانید رایانه مخصوص خود را انتخاب کنید.

 

نکات

 

همیشه قبل از یک خرید خوب ، باید در نظر بگیرید که چه مقدار پول برای اینکار در نظر گرفته اید. ومتناسب با بودجه تان باید قطعاتی انتخاب کنید که بهترین کارائی را داشته باشند.

در کنار اینکه یک برای خرید رایانه مخصوص بازی باید به  RAM   و CPU  توجه کنید، همچنین باید توجه داشته باشید که صفحه نمایش با کیفیت بالا و هارد با حافظه بالا و همچنین کارت گرافیک عالی، سیستم را پشتیبانی کند.

همیشه به یاد داشته باشید باید یک پردازنده گرافیکی قوی برای اجرای بازی های سنگین داشته باشید، مثلا برای بازی های امروزی کارت گرافیگ 512MB اصلا مناسب نیست، حداقل این مقدار باید 2GB باشد.

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
تعداد امتیاز کاربران به هر رتبه
1
2
3
4
5
امتیاز: 0
مجموع آرا: 0

درباره نویسنده


تعداد کل مقالات: 127
تعداد کل نظرات : 111
تعداد کل آرا: 760
تعداد کل بازدیدها: 253665

نظرات کاربران

*