چگونه یک رادیو بخرم ؟

چگونه یک رادیو بخرم ؟
تاریخ انتشار : به روز رسانی : 1398/02/05

اگر شما هم از علاقه مندان به رادیو هستید ولی نمیدانید که چه رادیویی برای شما مناسب است؟ این مقاله به شما برای یک انتخاب خوب و کامل در خرید رادیو کمک میکند.

 

 

چگونه یک رادیو بخرم ؟

1. در مورد نوع رادیویی که میخواهید، تصمیم بگیرید. انواع مختلفی از رادیوها با کاربردهای مختلف در بازار وجود دارند مانند : رادیوی ساعتی، رادیوی قابل حمل، پخش صوتی دیجیتالی و ...

رادیوی ساعتی : رادیویی که از ترکیب ساعت و رادیو میباشد. این نوع از رادیو قابلیت تنظیم برای روشن خاموش شدن را در وقت معین دارد.

رادیوی قابل حمل : رادیوی های معمولا کوچک و برای حمل کردن آسان میباشند. دارای آنتن هایی برای امواج میباشند. رادیوی های قابل حمل رادیو های دستی میباشند که اگر زیاد اهل مسافرت باشید یا زیاد اهل گوش دادن به رادیو در هر مکانی باشید گزینه مناسبی برای شما خواهند بود.

رادیوی قابل حمل با باتری و یا سیستم خورشیدی کار میکنند.

پخش صوتی  دیجیتال : رادیو های با استفاده از تکنولوژی بخصوص برای پخش در ایستگاه های رادیویی و تلویزیونی میباشند.

 

چگونه یک رادیو بخرم ؟

 

2. به مغازه بروید. بعد از انتخاب نوع رادیو، به مغازه برای خرید بروید. رادیو ها با تنوع قیمتی زیادی وجود دارند. قیمت  رادیو بر اساس نوع ساخت و همچنین شرکت سازنده آن، مدل و مواد بکار رفته در آن و قابلیت های آن تعیین میشود.

♦ قیمت های مغازه ها را با هم مقایسه کنید. همچنین میتوانید در اینترنت به جستجو درباره رادیو بپردازید.

 

چگونه یک رادیو بخرم ؟

 

3. رادیوتان را امتحان کنید. رادیو را حتما تست کنید. از تجهیزات جانبی همراه آن مانند هدفون و یا هندزفری نیز استفاده و آنها را نیز امتحان کنید.

♦ بعضی رادیو ها امکان ضبط صدا را نیز دارند، این قابلیت را نیز برای اطمینان امتحان کنید.

♦ اگر رادیویی که خریده اید به درستی کار نمیکند بلافاصله به مغازه ای که از آنجا خرید کرده اید برگشته و آن را تعویض نمایید. بیشتر رادیو ها مانند وسایل الکترونیکی های دیگر ضمانت نامه دارند.

 

 

چگونه یک رادیو بخرم ؟

4. از رادیوی جدیدتان لذت ببرید. به موسیقی ها و اخبار و .... گوش بدید ولذت ببرید.

 

 

  ما اعتقاد داریم که بازخورد های شما به هر چه بهتر شدن آموزش هایمان کمک میکند. در زیر میتوانید نظراتتان را ثبت کنید و به آموزش امتیاز بدهید.

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
تعداد امتیاز کاربران به هر رتبه
1
2
3
4
5
امتیاز: 1
مجموع آرا: 1

درباره نویسنده


تعداد کل مقالات: 127
تعداد کل نظرات : 111
تعداد کل آرا: 760
تعداد کل بازدیدها: 253665

نظرات کاربران

*