چگونه گوشی را رجیستر کنیم؟

چگونه گوشی را رجیستر کنیم؟
تاریخ انتشار : به روز رسانی : 1396/09/20

همانطور که می دانید اخیرا طبق تصمیمات مقامات دولتی و تصمیم گیران و سیاستگذاران حوزه مخابرات و دستگاه های ارتباطی، طرح رجیستر(register) یا ثبت کردن گوشی های تلفن همراه یا همان موبایل در شبکه اپراتورهای موبایل قانونی و رسمی شده است و دارندگان گوشی های تلفن همراه یا موبایل ملزم به ثبت یا رجیستر کردن گوشی خود در شبکه هستند. در این نوشته نحوه رجیستر کردن گوشی تلفن همراه آموزش داده می شود.

برای رجیستر کردن گوشی تلفن همراه در شبکه اپراتورهای مخابراتی شما می بایست ابتدا کد دستوری ستاره 7777 مربع(*7777#) را در تلفن همراه خود وارد کنید. به این شماره سامانه همتا می گویند.

پس از آن منویی در صفحه گوشی شما ظاهر می شود که موارد زیر در آن وجود دارد:

سامانه همتا

  1. استعلام اصالت
  2. فعالسازی
  3. انتقال مالکیت
  4. راهنما
  5. نرم افزار

در پایین این منو هم کادری وجود دارد که شما می توانید شماره مدنظر خود را انتخاب کنید. به منظور رجیستر کردن گوشی تلفن شما باید شماره 2 که مربوط به فعالسازی است را وارد کنید.

در مرحله بعد کادری برای شما در صفحه نمایش داده می شود که در آن از شما می خواهد که شناسه 15 رقمی دستگاه تلفن یا همان IMEI را وارد نمایید.

چگونه گوشی را رجیستر کنیم؟

همانطور که می دانید این شناسه 15 رقمی بر روی جعبه گوشی یا برچسب زیر باطری گوشی درج شده است. اگر هم به آن دسترسی ندارید می توانید پیش از وارد شدن به سامانه همتا جهت رجیستر کردن گوشی با وارد کردن کد دستوری ستاره مربع صفر شش مربع کد IMEI خود را مشاهده کنید.

در مرحله بعد صفحه ای در روی گوشی شما ظاهر می شود که از شما می خواهد تلفن همراه خود را جهت فعالسازی وارد کنید.

سپس در صفحه بعد می بایست کد فعالسازی وارد شود. این کد یک کد 6 رقمی است که روی کارت گارانتی درج شده است و هنگام خرید دستگاه تلفن همراه حتما باید از فروشنده آن را بخواهید.

در نهایت پیغامی برای شما به نمایش در می آید که در آن شماره IMEI ثبت شده/رجیستر شده و شماره سیم کارتی که این گوشی برای آن فعال شده است نشان داده می شود. در این مرحله اگر این شناسه IMEI و شماره تلفن همراه مورد تایید کاربر است باید گزینه 1 وارد شده و تایید شود. که پس از آن پیغامی مبنی موفق بودن رجیستری گوشی همراه شما به صورت زیر به نمایش در می آید.

چگونه گوشی را رجیستر کنیم؟

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
تعداد امتیاز کاربران به هر رتبه
1
2
3
4
5
امتیاز: 0
مجموع آرا: 0

درباره نویسنده


تعداد کل مقالات: 873
تعداد کل نظرات : 463
تعداد کل آرا: 4501
تعداد کل بازدیدها: 2007206

نظرات کاربران

*