چگونه کمپانی بزرگی مانند اپل از مشتریان خود عذرخواهی می کند | عذرخواهی عجیب و غریب اپل از مشتریان | دلیل عذر خواهی کمپانی اپل از مصرف کنندگان

چگونه کمپانی بزرگی مانند اپل از مشتریان خود عذرخواهی می کند | عذرخواهی عجیب و غریب اپل از مشتریان | دلیل عذر خواهی کمپانی اپل از مصرف کنندگان

کمپانی اپل در پی سرعت پایین گوشی های آیفون خود در مقابل خشونت های مصرف کننده پس از آن اعلام کرد که علت کاهش سرعت آیفون های قدیمی تر با باتری ها جدید بوده است، اپل برای جبران این کار به کاهش قیمت باطری های جایگزین شده رو آورد. سپس اپل قول داد که نرم افزار آن ها را تغییر خواهد داد تا به کاربران نشان دهد که آیا باتری گوشی آنها خوب است یا خیر.

اپل روز پنج شنبه در وب سایت خود اعلام کرد که با توجه به مسئله باتری از مشتریان عذرخواهی نموده و گفت تغییراتی را برای مشتریان ایجاد کرده است تا بتوانند وفاداری آن ها را نسبت به خود به دست آورد و اعتماد هر کسی را که ممکن است به اپل شک داشته باشد، کسب کند.

اپل این حرکت را برای رفع نگرانی های مربوط به کیفیت و دوام جدیدترین محصول و پرچمدار خود یعنی آیفون X با قیمت 999 دلار انجام داد.

این شرکت اعلام کرده است که قیمت یک جایگزین باتری غیرقانونی و بدون گارانتی از 79 دلار به 29 دلار برای آیفون 6 یا بالاتر، با شروع ماه آینده، کاهش خواهد یافت. در هند، هزینه جایگزینی باطری خارج از گارانتی حدود 6500 روپیه بود. 6،500 شامل مالیات، به عنوان منابع صنعت. اپل تایید کرده است که قیمت جدید با شروع ماه آینده بدون مالیات 2000 روپیه خواهد بود. این شرکت همچنین سیستم عامل iOS خود را به روز می کند تا کاربران بتوانند ببیند آیا باتری آنها ضعیف بوده و بر عملکرد تلفن تاثیر می گذارد یا خیر؟

اپل در پست خود اظهار داشت: "ما می دانیم برخی از شما احساس می کنید که اپل به میزان کافی شما را ساپورت نکرده است به همین منظور از تمامی شما عذرخواهی می کنیم."

در 20 دسامبر اپل اذعان کرد که نرم افزار آیفون تا حدودی کاهش سرعت داشته و علت آن به خاطر مشکلات باتری است. اپل گفت که این مشکل برای این است که با بالا رفتن سن باتری های لیتیوم آنها برای انتقال برق مشکل زا خواهد بود، که می تواند به طور غیر منتظره ای باعث خاموش شدن اپلها برای حفاظت از مدارهای حساس داخل شود.

این افشا اعتقاد مشترکی در میان مصرف کنندگان ایجاد کرد که اپل قصد دارد گوشی های قدیمی تر را به منظور تشویق مشتریان به خرید مدل های جدید آیفون با مشکل سرعت مواجه کند. در حالی که هیچ شواهد معتبری وجود ندارد که اپل در چنین رفتارهایی دخالت داشته باشد، بازتاب ماجرای باتری در رسانه های اجتماعی باعث ایجاد خشم و عصبانیت مشتریان شد و اپل را مجبور به عذرخواهی نمود.

اپل در روز پنج شنبه انکار کرد که تا به حال هیچ کاری برای عمدا کم کردن عمر محصولات قدیمی خود انجام نداده است.

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 0
sigmaمجموع آرا: 0

ایشان مولف مقالات وبسایت چگانه هستند.

تعداد کل مقالات: 147
تعداد کل نظرات : 9
تعداد کل آرا: 91
تعداد کل بازدیدها: 11068


نظرات کاربران


(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)