چگونه کفش مناسب بخریم؟ سه نکته برای انتخاب کفش مناسب

چگونه کفش مناسب بخریم؟ سه نکته برای انتخاب کفش مناسب
تاریخ انتشار : به روز رسانی : 1396/06/05

پا به عنوان قلب دوم ما شناخته می شود، انتخاب کفش مناسب می تواند متضمن سلامتی ما باشد. کفش باید متناسب با شرایط جسمی شما باشد، برای مثال اگر کمر درد دارید باید کفش مناسب کمر درد انتخاب کنید. اگر کف پای شما صاف است نیز باید کفش مناسب کف پای صاف انتخاب کنید. در این مطلب قصد داریم به سه نکته برای انتخاب کفش مناسب اشاره کنیم. با ما همراه باشید.

ویژگی کفش مناسب

خرید کفش مناسب برای پیاده روی و ورزش باید با دقت انجام شود. بارها اتفاق افتاده که هزینه ی زیادی برای خرید یک کفش صرف کرده اید اما پس از پوشیدن آن ها احساس راحتی نداشته اید. بنابراین بهتر است در هنگام خرید کفش تنها به قیمت آن توجه نکنید و ملاک های زیر را نیز در نظر بگیرید:

چگونه کفش مناسب بخریم؟ سه نکته برای انتخاب کفش مناسب

  • یک کفش مناسب در درجه ی اول باید کف، رویه و پاشنه مناسب داشته باشد و درجه ی دوم باید از همان لحظه که پوشیده می شود احساس راحتی در آن کنید.

یک کفش نمی تواند برای همه مناسب باشد، زیرا پهنا و اندازه و فم پای افراد با یکدیگر متفاوت است.

  • یک کفش خوب مردانه یا زنانه باید تهویه مناسبی داشته باشد. در صورت نداشتن تهویه مناسب، ممکن است میکروب ها در پا جمع شوند و همچنین، بوی بد و زخم در پا ایجاد شود.

معمولا اندازه پاشنه پا برای کفش معمولی، حدود 2.5 تا 4 سانتی متر است اما اگر کف پا صاف باشد ممکن است نیاز باشد تغییراتی در کفش فرد ایجاد شود.

چگونه کفش مناسب بخریم؟ سه نکته برای انتخاب کفش مناسب

  • برای کسی کمر درد دارد، ابتدا باید علت کمر درد او مشخص شود، اگر مشکل کمر او به دلیل ناشی از مشکل پای او باشد، به تشخیص ارتوپد باید کفش مناسب انتخاب کند.

اما اگر کمر درد فرد به دلیل مشکلاتی در ستون فقرات او باشد و یا فرد به سرخوردگی مهره ها و یا بیروزن زدگی دیسک، دچار باشد، با تغییر کفش، بهبودی در وضعیت او حاصل نخواهد شد.

 

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
تعداد امتیاز کاربران به هر رتبه
1
2
3
4
5
امتیاز: 4.5
مجموع آرا: 2

درباره نویسنده


تعداد کل مقالات: 609
تعداد کل نظرات : 841
تعداد کل آرا: 5540
تعداد کل بازدیدها: 1657225

نظرات کاربران

*